Bayramda İstanbul’da Yapılacak 10 Şey!

Bayramı İstanbul’da geçirecekler, bu 4 günü dolu dolu geçirmeniz için Ramazan Bayramı’na özel 10 öneri hazırladık.

Hafta sonu ile birlikte toplam 4 gün olan Ramazan Bayramı tatilini nasıl değerlendireceğiniz konusunda plan yapmakta zorlanıyor musunuz? Bu bayramda da aileniz ile vakit geçirebilir, nostaljik gezintilere çıkabilir ya da akraba ziyaretleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra mağazaların kapalı olduğunu ve televizyonda da hiçbir şey olmadığını düşünürsek tatilinizin heyecanlı ve renkli geçmesi için zengin bir listeye ihtiyacınız olacak gibi!

İşte bayram tatilini en iyi şekilde geçirmeniz için sizlere 10 maddede İstanbul keyfi:

  • Boğaz Keyfi: Vapurla Boğaz keyfi bayramda ayrı bir güzel! Kanlıca’da verilecek yoğurt molası ile birlikte sabah serinliğini yaşayacağınız bu noktadan sonra vapur yolculuğuna devam edin!
  • Prens Adaları: Bayramın bir gününü Prens Adaları’nda geçirmek size çok iyi gelecek. Bizlere İstanbul’un ne güzel bir şehir olduğunu, otomobil ve kaostan uzak, insanın kendi ile buluşma adresleri olduğunu hatırlatan adalara ufak bir gezinti… Ve sonrasında Burgaz’da Sait Faik’in favori mekânı Kalpazankaya’da yenecek bir akşam yemeği…

İstanbul Vapur

  • İstanbul Geceleri: Bu birkaç günde İstanbul gecelerini yeniden keşfedin. İstanbul’un en eğlenceli noktalarında, en şık mekânlarında biraz sohbet, biraz eğlence sizi bekliyor. 
  • Kültür & Sanat: Kıtaları buluşturan, kültürleri kavuşturan bu eşsiz metropolün kültür sanat hayatını doya doya yaşayın. Bu tatilde bol bol sergilere gidin, müzeleri ve galerileri gezin.
  • Rahmi Koç Müzesi: Rahmi Koç Müzesi’ne aile boyu bir ziyaret… Haliç kıyısında çocuklardan yetişkinlere kadar herkesin ilgisini çekecek Türkiye’nin modern müzelerinden Koç Müzesi, tarih ve sanatla iç içe olmanızı sağlayacak.
  • Belgrad Ormanı: Sonbaharın renk cümbüşünü, Belgrad Ormanı’nın temiz havasında yürüyüş yaparak çıkarın.

Belgrad Ormanı İstanbul

  • Eyüp – Pier Loti: Eyüp Camii’nde bayram duası ve ardından Haliç adalarını yakından ve yüksekten görebileceğiniz inanılmaz manzara Pier Loti’ye teleferik seremonisi ile ziyaret. İçilecek Türk kahvesinin tadı damağınızda kalacak.
  • Sirkeci: Bayram şekeri için Hacı Bekir ya da şekerci Cafer Erol’da noktalanacak Sirkeci turu…
  • Arnavutköy: Arnavutköy- Rumelihisarı arasında Eylül ayının güzelliğine bir Boğaz yürüyüşü ekleyin! Yolda Bebek Badem Ezmecisi’nden badem ezmesi almak, Rumelihisarı’nda demli bir çay içmek alternatifler arasında…
  • Anadolu ve Rumeli Fenerleri: Balık mevsiminin açılmasını fırsat bilip Anadolu ya da Rumeli Feneri’nde taze balığın tadını çıkarın!  


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In