Bayram tatilinde İstanbul’da nereler gezilir?

Bayram tatiline sayılı günler kala henüz tatil planı yapmamış ve Ramazan Bayramı’nı İstanbul'da geçirecekler için harika önerilerimiz ve gezi rotalarımız var. İşte, İstanbul’da bayram tatilinde ne yapılır, nereler gezilir?

İstanbul'da hafta sonu ile birlikte toplam 4 gün olan Ramazan (Şeker) Bayramı tatilini nasıl değerlendireceğiniz konusunda plan yapmakta zorlanıyor musunuz?  

Bu bayram sevdiklerinizle İstanbul’da eğlenceli aktiviteler yaparak geçirebilir, İstanbul’un tarihi müzelerini ziyaret edebilir ya da boğaza nazır yemek yiyebilirsiniz.

Aile ve akraba ziyaretlerinden artan kalan vaktinizde Tarihi dokusu güzelliğiyle büyüleyici şehirlerarasında yer alan İstanbullu keşfe çıkmanız için sizlere harika bir rota çizdik.

İstanbul'da Bayram’da ne yapılır, nereler gezilir?

istanbul-pier-loti-eyup

Eyüp – Pier Loti: Bayramın ilk gününü Eyüp Camii’nde bayram duası ve ardından Haliç adalarını yakından ve yüksekten görebileceğiniz inanılmaz manzara Pier Loti’ye teleferik seremonisi ile ziyaret edebilirsiniz. Burada İçeceğiniz Türk kahvesinin tadı damağınızda kalacak.


vialand-fatihin-ruyasi

Vialand Eyüp: İstanbul’un tek eksiği olan eğlence şehri artık çok yakınımızda! Eğlence şehri Vialand, Bayram Tatili’nde eğlenceli bir aktivite yapmak isteyenler için önerimiz. Birbirinden eğlenceli oyun üniteleriyle eğlenebilir ve İstanbul'un fethine şahit olabileceğiniz Fatih’in Rüyası ünitesini gezebilirsiniz.


Arnavutköy – Rumelihisarı: Sonbaharın henüz soğuk yüzünü göstermediği haftalarda bayram tatilinizde değişik bir aktivite yapmak istiyorsanız tavsiyemiz Arnavutköy – Rumelihisarı taraflılarında boğazın temiz havasını içinize çekerek yürüyüş yapın! Yolda gözünüze takılan bir mekanda kahvaltı edin ve Bebek Badem Ezmecisi’nden badem ezmesi alın. Hatta Rumeli Hisarı'nı da gezebilirsiniz.


sekerci-cafer-erol

Sirkeci: Bayram şekeri için Hacı Bekir ya da şekerci Cafer Erol’da noktalanacak Sirkeci turları yapın. Bayram şekerinizi yedikten sonra kendinizi yola bırakın ve İstanbul’un sularla kaplı tarihi müzesi Yerebatan Sarnıcı'nı gezin.


masumiyet-muzesi

Taksim Masumiyet Müzesi: Orhan Pamuk’un hem yazdığı bir roman  hem de yaptığı bir müzedir. 1974 ile 2000’lerin başı arasında geçen aşk romanı, biri zengin diğeri orta halli iki aile üzerinden geçmişe dönüşler ve hatıralarla birlikte 1950-2000 arası İstanbul hayatını anlatıyor. Müzede ise romanda anlatılan kahramanların kullandığı, giydiği, işittiği, gördüğü, biriktirdiği, hayal ettiği şeyler dikkatle düzenlenmiş kutu ve vitrinlerde sergileniyor. Bayram tatilinizde sanat aktivitesi yapmak isteyenler için güzel bir aktivite.


ortakoy-sahil

Ortaköy’de boğaz turu: İstanbul’da gezmek istiyorsanız ilk duraklarınızdan birisi kesinlikle Ortaköy olmalı en güzel manzaranın burada yer almasının yanı sıra enfes kumpir yiyebilir, boğaz turu yapabilir ve tarihi bir aşka tanıklık etmiş Kızkulesine giden sandallara binerek İstanbul’u Kızkulesi’nden seyredebilirsiniz.  


beykoz-korusu

Beykoz Korusu: İstanbul Boğazı'na hakim bir noktada bulunan Beykoz Korusu, İstanbullulara nefes aldıran doğa harikası bir mekan. İstanbul Boğazı sırtlarında yer alan, doğal güzelliğiyle göz kamaştıran Beykoz Korusu, İstanbul’da tatil ve seyahatiniz için gezebilineceğiniz nadir güzelliklerden. Beykoz Korusu'nu gezdiyseniz İstanbul'un diğer koru ve köşklerini bu bayram gezebilirsiniz.


Kilyos – Garipçe: İstanbul’da sizlere tatilde olduğunuzu hissettirecek semtler Kilyos’da birçok şey yapabilirsiniz.  Yol üstünde Bahçeköy’de balık mangal keyfi yapabilir ya da  garipçe köyünü ziyaret ederek kahvaltı edebilirsiniz.

Uzak şehirlerde yaşanlar için bayram tatillerinde İstanbul’la gelmek mükemmel bir fırsat! 4 günlük Kurban Bayramı tatiliniz de siz de bu fırsatı değerlendirin. Kendi araçınız ya dauçakla gelebiliceğiniz gibi İstanbul'un kalbinde yer alan manzarasıyla sizleri büyülecek otellerinde konaklaya blirsiniz. Bizden tavsiye, İstanbullular şehri terk ederken İstanbul'un tadını çıkarın. 

İyi Bayramlar! 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In