LeMan Kültür Bağdat Caddesi'nde!

LeMan Kültür Bağdat Caddesi'nde!

1994 yılında Beyoğlu LeMan Dergisi’nin alt katında doğan LeMan Kültür, 20. yılına özel LeMan Kültür Bağdat Caddesi’ni açtı.

 Türkiye’nin birçok ilinde toplam 16 şubeye ulaşan LeMan Kültür, Caddebostan’da açılan yeni mekanıyla yıllar sonra İstanbullularla yeniden kucaklaşıyor.

Bir dönem Beyoğlu’nda mizah ve eğlencenin merkezi haline gelen LeMan Kültür artık 20. yılında yeniden İstanbul’da. Ankara’dan Edirne’ye, Eskişehir’den Antalya’ya, İzmir’den Adana’ya kadar birçok şehirdeki 16 şubesinde günde 25 binden fazla kişinin uğrak yeri olan LeMan Kültür, İstanbul’da ilk olarak Caddebostan’da açıldı.

Caddebostan LeMan Kültür, İstanbulluların yeni buluşma adresi oluyor.

Farklı bakış açısı ve konseptiyle yeme-içme dünyasına bambaşka bir soluk getiren LeMan Kültür, genç yaşlı birçok kişinin uğrak mekanı oluyor. Caddebostan LeMan Kültür ile de kendisine özgü birbirinden lezzetli yemeklerini, farklı müzikleri ve rahat sohbet ortamını sanat etkinlikleri ve sürprizleriyle İstanbullular ile buluşturuyor.

Bağdat Caddesi Mekânları İstanbul'un En İyileri

Bağdat Caddesi Mekânları İstanbul'un En İyileri

Bağdat Caddesi’ni İstanbul’da modanın kalbinin attığı yer olarak da tanımlayabiliriz. Kızıltoprak’tan başlayan, bu ışıltılı cadde özellikle gençler tarafından her zaman ilgi görmüştür. Cadde üzerinde ünlü giyim markalarının ışıklı vitrinleri de size alışveriş dünyasının kapılarını aralıyor.

Alışveriş merkezlerini, fast food dükkânlarını, ünlü restoran zincirlerinin şubelerini, sağlık, güzellik ve estetik merkezlerini, kafelerini, lüks otomobil galerilerini, ünlü spor markalarının şubelerini ve ev dekorasyon markalarının mağazalarını bulabileceğiniz bu cadde, eğlence hayatıyla da tüm İstanbulluları kucaklıyor.

 Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi için “Anadolu yakasının moda trendlerini belirliyor” dersek hiç de yanlış olmaz. Bağdat Caddesi üzerinde bulunan çok katlı mağazalar, sağladıkları indirim ve taksitlendirme avantajlarıyla her bütçeye göre alışveriş imkânı sunuyor. İlkbahar ve sonbahar indirim dönemlerinde sadece Anadolu yakasının değil, İstanbul'un her yerinden gelen insanların uğrak yeri olan Bağdat Caddesi, aynı zamanda bir buluşma mekânı olarak da bilinir.

Bağdat Caddesi gelir seviyesi yüksek İstanbulluların yaşadığı bölgelerden biri olduğu için, cadde üzerinde, çok sayıda lüks otomobile de rastlayabilirsiniz.

Her ne kadar son zamanlarda Bağdat caddesinde bir değişimin yaşandığı hissedilse de cadde her zaman popülerliğini, alışveriş ve buluşma merkezi olma özelliğini koruyacaktır.

Işıl Işıl Bağdat Caddesi

Işıl Işıl Bağdat Caddesi

Günün modasını takip edebileceğiniz bu caddede değişik zamanlarda şampiyonluk karnavalları, Cumhuriyet Bayramı gibi kutlamalar da yapılır.

Bağdat Caddesi’nin sahile açılan kapısı olan Bostancı, tren istasyonu, vapur iskelesi, çay bahçeleri, sahilde yer alan kokoreççileri ve balıkçılarıyla şirin bir kasabayı hatırlatır. Bostancı vapur iskelesindeki otoparklarda araçlarını bırakanlar İstanbul’un incisi Adalar’a vapur, motor ve deniz otobüsü seferleriyle geçerler. Son yıllarda hizmete giren restoranlar, gece kulüpleri ve 40 yıl aradan sonra İstanbul’da denize girme keyfini yaşatan Caddebostan Plajı da sahil yoluna renk katar. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In