Babylon'da XXF Very Very French Festival!

Fransız müziğinin tüm renkleri 17 Kasım - 8 Aralık tarihleri arasında Babylon’da dinleyicilerle buluşuyor.

“XXF - Very Very French” müzik festivalinde bu sezon da birbirinden güçlü ve yaratıcı Fransız sanatçılar bir araya geliyor. Festival kapsamında Alpha Blondy, Brodinski, Guts, Fanfarai, Jean Tonique, La Caravane Passe ve AaronBabylon’da sahne sizlerle...

Her hafta farklı sanatçılarla renklenecek olan Babylon sahnesinde XXF Very Very French demeye hazır olun. Reggae müziğinin renkli ismi Alpha Blondy'den Hip-hop  ve soul prodüktör Brondinski kadar pek çok isim İstanbullu müzikseverle buluşuyor. 

Alpha Blondy, 17 Kasım Perşembe akşamı Babylon’da!

“The Solar System – Positive Energy” albümü ile hayranlarının karşısına çıkan reggae efsanesi Alpha Blondy,  Fransızca ve Dyula dillerini harmanladığı radikal şarkı sözleri ile dikkat çekiyor. Alpha Blondy konserinin öncesinde ve sonrasında Ahmet Uluğ DJ setin başına sizlerle olacak.

BİLET FİYATI: 

Avantajlı Dönem 33.75 TL
Normal Dönem 44.50 TL


Brodinski, 25 Kasım Cuma akşamı Babylon’da!

Fransız DJ ve prodüktör Brodinski, Babylon’da muhteşem bir performans sergileyecek. Onun ritimler arasında gezinirken başınız dönebilir. Dikkat!!! Vokal sample’ları ve loop’ları kullanan Brodinski, son yılların en yetenekli isimlerinden biri olarak gösteriliyor. Bu da demek oluyor ki bu konser kaçmaz. 

BİLET FİYATI: 

Ön Satış 56.00 TL


Guts, 26 Kasım Cumartesi akşamı Babylon’da!

Hip-hop ve soul’u elektronik elementlerle birleştiren Guts, 26 Kasım Cumartesi akşamı Babylon’da dinleyicilerle bir araya geliyor. İlk solo albümü “Le Bienheureux”yü 2007’de yayınlayan sanatçı, son olarak hip-hop üzerine çalışmalarının yer aldığı albümü “Eternal” ile hayranlarının karşısına çıktı.

BİLET FİYATI: 

Ön Satış 44.50 TL


Fanfarai, 3 Aralık Cumartesi akşamı Babylon'da!

Womex, Sziget, Jazz Sous Le Pommiers gibi festivallerde sahne alan Fanfarai, enerjisi yüksek ve eğlenceli performansıyla 3 Aralık Cumartesi akşamı Babylon’a konuk oluyor. Fransa, Fas, Cezayir gibi farklı sosyal, müzikal ve kültürel coğrafyalardan müzisyenlerin bir araya gelmesiyle kurulan grup rai, chaabi, gnavi gibi geleneksel Magreb ritimleriyle Berberi, Endülüs, Küba ve Türk müziklerine sıra dışı yorumlar getiriyor.

Dans pistlerine yaptığı house dokunuşlarıyla dikkatleri üzerine çeken Jean Tonique, 3 Aralık Cumartesi akşamı Fanfarai’nin ardından Midnight Session’da Babylon’da performans sergiliyor. Nostaljik funk örneklerini modern ritimler ile buluşturan Jean Tonique, yaratıcılığı ve yeteneğiyle dinleyicileri şaşırtıyor.

BİLET FİYATI: 

Fanfarai 33.75 TL
Jean Tonique 28.25 TL /  Saat: 23.59


 

La Caravane Passe, 4 Aralık Pazar akşamı XXF Very Very French'de!

Punk’tan şansonlara uzanan geniş müzik yelpazesiyle La Caravane Passe, 4 Aralık Pazar akşamı XXF Very Very French festivali kapsamında ücretsiz gerçekleştirilen Pazar Pazar Babylon’un konuğu oluyor.

BİLET FİYATI: ÜCRETSİZ


AaRON, 8 Aralık Çarşamba akşamı Babylon’da!

Fransız elektronik müzik sahnesinin yetenekli ikilisi AaRON, 8 Aralık Çarşambaakşamı yeni ve eski şarkılarıyla yeniden Babylon’da sahne alıyor. Kendilerini tekrar etmeyen ve her albümde tarzlarını yeniden keşfeden ikili Detroit Techno ve Chicago House’u minimal ritimlerle harmanlıyor.

BİLET FİYATI: Ön satış 44.50 TL


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In