Ayo ilk kez İstanbul'a geliyor!

Dünya müziğinin yeni kuşak süper starı Ayo Afrika’dan gelen köklerini folk ve soul ile buluşturduğu nefis şarkılarıyla 2 Aralık'ta Türkiye’de ilk kez İş Sanat'ta!

2006 yılında ilk albümü “Joyful” yayınlanır yayınlanmaz Fransa’dan Polonya’ya, İtalya’dan Yunanistan’a kadar tüm Avrupa’da büyük ilgi gören ve 40 ülkede bir buçuk milyondan fazla satan dünya müziğinde yeni kuşağın yükselen yıldızı Ayo 2 Aralık'ta İstanbul’da İş Sanat sahnesine konuk olacak.

Sadece şarkıcı olarak değil şarkı yazarı kimliğiyle de müziği yaşam biçimi haline getiren ve son on yıldır turnelerde dünyayı dolaşan Ayo, folk- rock ve soul tarzını Afrika kökleriyle buluşturduğu şarkılarıyla İstanbul’daki müzikseverlerle ilk kez İş Sanat’ta buluşuyor.

ayo-istanbul

Ayo (Joy Olasunmibo Ogunmakin) 1980 yılında Almanya’da Köln yakınlarındaki Frechen‘de dünyaya gelmiş. Nijerya asıllı Alman şarkıcı- şarkı yazarı ilk ismi Joy’un Yoruba dilindeki karşılığı olan Ayo ismini sahne adı olarak kullanıyor. 2008’de “Joyful” albümü ile EBBA Ödülü’ne layık görülen ve geçtiğimiz Mart ayında da Fransız Yayıncılar Birliği tarafından kültür ve sanat alanında verilen Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden Globes de Cristal Ödülleri‘nde “En İyi Kadın Şarkıcı” ödülünü de kucaklayan Ayo, son albümü “Ticket To The World” ile yine içtenlik ve tutku dolu 16 yeni parçaya hayat vererek yepyeni konserleriyle dünyayı turluyor.

Haitili ödüllü film yapımcısı Raoul Peck‘in yönettiği ve Ayo’nun da başrolde oynadığı “Meurtre a Paco“ filminin çekimleri ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Ayo, yepyeni şarkıları ve zengin repertuvarı ile İş Sanat’ta sezonun dünya müziği kuşağının önemli konserlerinden biri ile bizlerle.


Ayo Konseri Bilet Fiyatları

1. Kategori - 72.50 TL

2. Kategori - 56.00 TL

3. Kategori - Tam 45.00 TL - İndirimli 35.00 TL


 2 Aralık akşamı saat 20:00'de İş Sanat sahnesine konuk olacak Ayo konserini kaçırmayın!


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In