Akbatı AVM'de Kids'Dino Dig sergisi

Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi dünyaca ünlü Kids’ Dino Dig dinozor sergisini çocuklarla buluşturuyor. İnteraktif sergide dev dinozor iskeleti ve dinozor fosilleri de yer alıyor.

Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, çocukların en sevdiği etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Akbatı, daha önce birçok ülkeyi dolaşan Kids’ Dino Dig etkinliğiyle çocukları tarih öncesi çağlara heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor. 14 Eylül’e kadar devam edecek sergi, yaz tatilinin sonunda çocuklara uygulamalı tarih heyecanını yaşatmayı amaçlıyor.

Kids’ Dino Dig’in en dikkat çeken bölümü, çocukları tarih öncesine götürecek dinozor kazısı etkinliği.  Dinozor Kazısı’na “paleontolog” olarak katılan çocuklar, rehberlerin yönetiminde milyonlarca yıl öncesine ait fosilleri gün yüzüne çıkarmaya çalışıyor. Özel kazı aletleri ve kıyafetlerle bilim insanı olmanın heyecanını yaşayacak olan çocuklar, milyonlarca yıl önceki hayata ilişkin bilgileri de eğlenerek öğreniyor. 

Etkinliğin rehberli turunda dev Alosaurus iskeleti, dinozor fosilleri, dinozor ayak izi, dinozor kuluçkası gibi sergiler hem çocukların hem de büyüklerin ilgisini çekiyor.  Etkinliğe katılan çocuklar etkinlik sonunda Dinozor Uzmanı sertifikası ile ödüllendiriliyor. 

Akbatı’nın yıldönümü kutlamaları festival havasında geçecek

Akbatı’da üçüncü yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı Eylül ayı  festival havasında geçecek. 6 Eylül tarihinde Akbatı’ya gelen ziyaretçileri müzik, dans ve özel gösterilerle birlikte çeşitli sürprizler bekliyor.  Ayrıca Akbatı’yı ziyaret eden çocuklar Eylül ayı boyunca hem bilgilendirici hem de el becerilerini geliştirici farklı atölye çalışmalarına katılabilecek.  Çocuklar, “Akbatı 3. Yıl kutlama maskeleri”, “ Sihirli 3D Dinozorlarla Tanışıyoruz”, “Kalem Kutusu Yapıyoruz” gibi farklı temalarda atölye çalışmalarına ücretsiz olarak katılırken, büyükleri de haftanın belirli günlerinde Akbatı Lezzet Platformu’nda düzenlenecek, çok özel yemek tariflerini öğrenme fırsatı sunan “Lezzet Atölyeleri” bekliyor.  

Akbatı Eylül 2014 Çocuk Atölyesi Programı

06.Eylül                3. Yılımıza Özel Kutlama Maskeleri Yapıyoruz

07.Eylül                Kendi Dinozorumuzu Yapıyoruz

08. Eylül               Dinozor Kazı Kiti Yapıyoruz

09. Eylül               Parlayan Fosil Bilimini Keşfediyoruz

10. Eylül               Dinozor Kazı Kiti Yapıyoruz

11. Eylül               Sihirli 3D Dinozorlarla Tanışıyoruz

12. Eylül               3D Dinozorları Keşfediyoruz

13. Eylül               Dinozor Bilimini Öğreniyoruz

14. Eylül               Dinozor Kazı Kiti Yapıyoruz

20. Eylül               Kalem Kutusu Yapıyoruz

21. Eylül               Kitap Ayracı Yapıyoruz

27. Eylül               Defter Kabı Yapıyoruz

28. Eylül               Kalemlik Yapıyoruz


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In