Akbank Sanat'ta Gitar Günleri

Akbank Sanat, Aralık ayı boyunca gitarın dünyaca ünlü ustalarını ve genç yeteneklerini İstanbul'da ağırlıyor.

Gitarın ustaları Aralık ayı boyunca Akbank Sanat'ta!

Akbank Caz Festivali'nde sonra sırada 'Akbank Gitar Günleri' var. Aralık ayı boyunca gitarın dünyaca ünlü ustalarını ve genç yeteneklerini müzik tutkunlarıyla buluşturan Akbank Sanat Gitar Günleri, 4 Aralık 2014, Perşembe günü Ceren Baran ve Güray Alyörük resitali ile başlıyacak.

 

Akbank Sanat Gitar Günleri 2014 Programı


Ceren Baran & Güray Alyörük Resitali

ceren-baran-guray-alyorukNODUS Ensemble ve DuoSonant’ın üyesi Ceren Baran ve 2007 yılında, Bulgaristan’da düzenlenen Uluslararası Balkan Gitar Festivali’nde birincilik ödülü ve “En  İyi Balkan Müziği Yorumcusu” ödülüne layık görülen Güray Alyörük etkinliğin“Genç Virtüözler” bölümü kapsamında sahne olacaklar. 4 Aralık 2014 Perşembe günü saat 20:00'de gitar günlerinin açılışını yapacak ikilinin konserini ajandanıza not almayı unutmayın. Konserin Bilet Fiyatı 10 TL'dir.


Arjantinli ünlü gitaristi Pablo Marquez

pabloArjantinli ünlü gitarist Pablo Marquez, 2014 yılında ünlü Arjantinli folk bestecisi Gustavo Leguizamon’un eserlerini yorumladığı son albümünün dünya turnesi kapsamında 10 Aralık 2014, Çarşamba günü,  saat 20:00'de Akbank Sanat Gitar Günleri’nde müzik severlerle buluşacak. Konserin Bilet Fiyatı: Tam 20 TL – Öğrenci 10 TL.


Antonio Duro ve Murat Usanmaz Akdeniz’in İki Yakasını Ezgileriyle Birleştiriyor

akbank-sanat-murat-uslanmazİspanyol gitarist Antonio Duro ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil eden Murat Usanmaz, Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamında 12 Aralık 2014, Cuma günü gerçekleştirecekleri konserde Fazıl Say'ın "Likya Prensesi"  ve Manuel de Falla'nın "La Vida Breve" besteleri ile Akdeniz’in iki yakasını birleştirecek. Konserin Bilet Fiyatı: Tam 20 TL – Öğrenci 10 TL.

 

Katona Twins Akbank Sanat'ta

katona akbank sanatMüzik otoritelerinin “klasik müzik dünyasının en tanınan gitar düosu” olarak tanımladığı Peter ve Zoltan Katona’dan oluşan Katona Twins, 17 Aralık 2014, Çarşamba günü saat 20:00'te Akbank Sanat sahnesinde olacak. İkili, Bach ve Mozart’tan, Piazzolla’nın tango müziğine, pop müzik klasiklerinden kendi aranjmanlarına dek uzanan geniş repertuarları ile unutulmaz bir konsere imza atacak. Konserin Bilet Fiyatı: Tam 20 TL – Öğrenci 10 TL.


Ödüllü Geç Yetenek Eren Süalp Akbank Sanat Gitar Günleri’nde

eren sualp akbank sanatTürkiye'nin başarılı gitaristlerinden olan ve Avrupa’da pek çok ödül kazanan genç yetenek Eren Süalp, 18 Aralık 2014, Perşembe günü saat 20:00'de Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamındaki konserinde sevilen klasikleri seslendirecek. "Gitarın dört yüzyılı", "spanish music for guitar", "ponce & tansman music for guitar", "latin american music for guitar" ve “Latin & Jazz Impressions” isimli beş albümü bulunan sanatcının dünyaca çapında pek çok derecesi vardır. Konserin Bilet Fiyatı 10 TL'dir.


Cenk Erdoğan ile gitar solo

akbank sanat cenk erdoganEfsane basçı Kai Eckhardt, Trilog Gurtu gibi starlara eşlik eden başarılı gitarist Cenk Erdoğan, 24 Aralık 2014, Çarşamba günü saat 20:00'de Akbank Sanat Gitar Günleri’nde sahne alacak. Ünlü gitarist, konserinde, 2011 yılında San Francisco’da kaydettiği ikinci albümünden parçaların yanı sıra kendi bestelediği film ve dizi müziklerinden oluşan bir seçkiyi de müzikseverlerle paylaşacak. Konserin Bilet Fiyatı: Tam 20 TL – Öğrenci 10 TL.


'Akbank Sanat Gitar Günleri' Genç Virtüözler ile Sona Eriyor

sinan kursun akbank sanat günleri Aralık ayı boyunca gitarın dünyaca ünlü ustalarını müzik tutkunlarıyla buluşturan Akbank Sanat Gitar Günleri, genç virtüözlerle sona eriyor. Yurt dışında pek çok konserde ülkemizi başarıyla temsil eden Kâzım Çokoğullu ve Türkiye’nin önemli orkestralarına solist olarak eşlik eden Sinan Kurşun, Akbank Sanat Gitar Günleri’nin 26 Aralık 2014, Cuma günü saat 20:00'de gerçekleştirilecek son konserinde dinleyicilerle buluşacak. Konserin Bilet Fiyatı 10 TL'dir.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In