Açık Havada Sinema Keyfi Ağustos Ayında da Enka’da

Açık Havada Sinema Keyfi Ağustos Ayında da Enka’da

Kültür sanatın daimî destekçisi ENKA Kültür Sanat, ağustos ayında açık havada sinema keyfine ev sahipliği yapıyor. 2017 yılı Oscar Ödülleri’ne aday olan ve ödül kazanan sinema filmlerinin yanı sıra sinema tarihinin sevilen yapımları da ENKA sahnesinde iz

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Açık Hava Buluşmaları’nda Ağustos ayının ilk konuğu Garth Davis’in yönettiği ve Dev Patel, Rooney Mara ve Nicole Kidman’ın muhteşem performanslarıyla göz doldurduğu Lion filmi olacak. 2017 yılı Oscar Ödülleri’ne aday olan, BAFTA ve AACTA ödüllerinde birden fazla kategoride ödül kazanan film, gerçek bir hikâyeye dayanıyor. 5 yaşındaki Hintli Saroo’nun, ağabeyinin gelmesini beklediği tren istasyonunda yaşadığı kötü tesadüfler sonunda evinden kilometrelerce uzaktaki Kalküta'da kendini yapayalnız bulmasını ve aradan 25 yıl geçtikten sonra kaybettiği ailesini aramak için Hindistan'a geri dönmesini ele alan film,  1 Ağustos Salı akşamı seyirciye duygu dolu bir akşam yaşatacak.

Açıkhava Buluşmaları, 2 Ağustos Çarşamba akşamı gösterimi gerçekleşecek Gizli Sayılar / Hidden Figures ile devam edecek. NASA'da büyük işlere imza atan, siyahi kökenli bilim kadınları Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson’ın yaşam öykülerine odaklanan filmde Taraji P. Henson, Octavia Spencer ve Janelle Monáe rol alıyor.  Edward Snowden’ın vatan hainliğinden kahramanlığa dönüşen heyecanlı hikâyesini konu alan Snowden ise 3 Ağustos Perşembe akşamı ENKA seyircisiyle buluşacak.

Etkinlikler kapsamında, ENKA sahnesi Ağustos ayının ikinci haftasında da birbirinden değerli filmlere ev sahipliği yapacak. 2017 Oscar Ödülleri’nde En iyi kadın oyuncu ve En iyi yönetmen başta olmak üzere 6 ödül kazanan, başrollerinde Emma Stoneve Ryan Gosling’in yer aldığı La La Land; hayatlarında yön bulmaya çalışan iki tutkulu insan Sebastian ve Mia'nın kesişen yollarını 8 Ağustos Salı akşamı müzik dolu bir öyküyle perdeye taşıyacak.

Enka Sinema

Program, bu senenin en iddialı filmlerinden Yaşamın Kıyısında / Manchester by the Sea ile devam edecek. En iyi özgün senaryo ve Casey Affleck’in muhteşem performansı sayesinde En iyi erkek oyuncu Oscar ödüllerine sahip olan film,9 Ağustos Çarşamba akşamı ENKA seyircisine duygusal saatler yaşatacak.

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, finalini 2017’nin en merak edilen filmlerinden Ay Işığı/Moonlight ile yapacak. 2017 Oscar Ödülleri’nde En iyi film ödülünün yanı sıra En iyi yardımcı erkek oyuncu ve En iyi uyarlama senaryo ödüllerinin de sahibi olan film,insan ilişkileri ve genç siyahi bir adamın çocukluğundan yetişkinliğe kadar kendini keşfetmesine odaklanıyor. 10 Ağustos Perşembe günü gerçekleşecek etkinliğinardından ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, yeni sezona hazırlanmak üzere sonbahara kadar ara verecek.Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarını seyircisiyle bir araya getiren ENKA Kültür Sanat, Ekim ayında başlayacak müzik buluşmalarında seyircisini yeniden selamlayacak.

Program kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler saat 21.15’te başlayacak. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In