18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali 2015

İstanbul'da sanatın eğlenceye dönüştüğü Kukla Festivali 18 yaşında! Festival,13 - 25 Ekim 2015” tarihlerinde dünyanın en seçkin kuklalarını İstanbul’da buluşturuyor.

İstanbul'u yıllardır rengarenk bir kukla şölenine çeviren Uluslararası İstanbul Kukla Festivali bu yılda renkli geçecek!

Dünyanın en seçkin kuklalarını İstanbul'da buluşturan festival bu sene de oldukça eğlenceli... Bir çok kukla sanatcısının gösterilerinin yer alacağı Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kukla sanatını tanıtmakta ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuş özel bir festivaldir. Festival 1998 yıllında kurulduktan sonra Japonya'dan Brezilya'ya kadar bir çok topluluğu ve değişik teknikleri kullanan kukla gruplarını konuk etmiştir.

En önemli kültür miraslarımızdan biri olan Karagöz Gölge Oyunu’nu  yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak, yeni nesillere aktarmak için kurulan İstanbul Karagöz Kukla Vakfı tarafından bu yıl on sekizincisi düzenlenen Uluslararası Kukla Festivali 13-25 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapılacak. 

Yüzlerce kukla, kostüm ve detayın renklendirdiği festivalde oyunların yanı sıra sergiler, workshoplar, film gösterimleri de alıyor. Fransız Kültür Merkezi, Aksanat, Hollanda Konsolosluğu, Maya Cüneyt Türel Sahnesi, Caddebostan Kültür Merkezi, St. Pulcherie Lisesi (Taksim), Oyuncak Müzesi de festival gösterilerini ağırlayan mekanlar arasında.


 Uluslararası İstanbul Kukla Festivali'nin biletleri ve oyunlar hakkında daha detaylı bilgi almak için; www.kuklaistanbul.org sitesini ziyaret edebilirsiniz. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In