10.yıla özel özgün tasarımlar İstanbul Modern'de

İstanbul Modern Mağaza, İstanbul Modern’in 10. yılını özel bir koleksiyonla kutluyor. İstanbul Modern’in 10. yılında, 8 tasarımcı ve sanatçı İstanbul Modern Mağaza için özel bir koleksiyon oluşturdu.

Ülkemizin ilk müze mağazası olan İstanbul Modern Mağaza, İstanbul Modern’in açıldığı 2004 yılından bu yana müze koleksiyonundan ve sergilerinden esinlenilerek tasarlanan özgün hediye seçeneklerinden sanat kitaplarına, tasarım ürünü ev ve ofis eşyalarından çocuklara yönelik objelere uzanan geniş bir koleksiyona sahip.

 

İstanbul Modern’in 10. yılında, mağazanın zengin birikimini de öne çıkarmak amacıyla, sanatçı ve tasarımcılar özgün tasarımlar üretmeye davet edildi. Farklı alanlarda çalışan altı tasarımcı ve müzenin koleksiyonunda yapıtları yer alan iki sanatçı, İstanbul Modern Mağaza’nın 10.yıl özel koleksiyonu için yeni ürünler tasarladı. Sınırlı sayıda üretilen ürünlerden oluşan proje kapsamında Erdem Akan, Ümit Altun, Ali Bakova, Ela Cindoruk, Meriç Kara ve Kunter Şekercioğlu mağaza koleksiyonu için müzenin 10. yılından esinlenen tasarımlar yaparken, Taner Ceylan ve Seçkin Pirim özel çalışmalar gerçekleştirdi.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In