1001 Güzel Kitap koleksiyonerlerle buluşuyor!

En unutulmaz eserlerden benzersiz gravürlere kadar birçok eserin müzayede de olacağı "1001 Güzel Kitap" Müzayedesi'yle arşivinize yeni kitaplar eklemeye ne dersiniz?

Denizler Kitapevi'nin arşivinin görücüye çıkacağı "1001 Güzel Kitap" müzayedesi Kasım 01 Kasım 2014 Cumartesi günü Point Hotel Barbaros'da gerçekleşecek.

Denizler Kitabevi’nin müdavimleri sorar bazen.. “nasıl denizcilik gibi tutkulu bir mesleği bırakıp da sahaflık gibi böyle durağan bir iş dalına geçebildim” diye. Cevabım hep aynı oldu; “ kusura bakmayın ama Kitabevimizde kopan fırtına okyanusta kopmuyor maalesef.”

Kitap koleksiyonerleri için özel müzayede...

1000 Güzel Kitap müzayedesinin ardından ikinci müzayede "1001 Güzel Kitap" ile gelenekselleşen kitap müzayedesi başlıyor.

Elimizden geçen eserlerin, yapılan kitap sohbetlerinin daima bir ölüdeniz sarhoşluğu yarattığı ve zaman zaman Mahmud Raif Efendi’in 1798 tarihli Tableau Des Nouveaux Reglements De L’Empire Ottoman… gibi Müteferrika’dan daha nadir İstanbul baskısı bir kitabı Katar’da bulup, sizlere bu müzayede de sunma sürecinin heyecanı, emin olun “12” havadan kaçıp, Macellan geçmekten daha maceralı. 

“1001 Kitap” Müzayedesiyle eski ve pahabiçilemez kitaplar sanatseverlerle buluşacak!

Ne mutlu ki; ülkemizde de bu eserlere değer veren, özveriyle peşinden koşan birçok koleksiyoner ve kitapsever mevcut ve her geçen gün yenileri ekleniyor. Özel ihtisas kütüphaneleri, şahıs koleksiyonları artıyor. Tabii bu sırada koleksiyonlara giren eserler geri gelmediğinden “güzel” kitap bulmak zorlaşıyor. Sonuçta kitapların nadirleşme süreci birkaç seneye kadar indi ya da fiyatlar geometrik olarak yükselmeye başladı. 

“1001 Kitap” Müzayedesi'nde olacak sanat eserleri!

1001güzelkitap-muzayedesiBu müzayedemizdeki eserler yeni başlayanlardan ileri derecedeki koleksiyonerlere kadar her seviyedeki meraklıya hitap ederken, gerek nadirlik, gerek kondisyon, gerekse bilgi ve konu itibarıyla çok geniş bir yelpazede. Yazarlarından Padişahlara imzalı kitaplar, saray ciltleri, Çanakkale Savaşları ile ilgili birçok eser, Türk topraklarında yapılan seyahatnameler, 1493’den bugüne İstanbul gravürleri, Osmanlı İmparatorluğu haritaları, dekoratif objeler, Nazım Hikmet, Halide Edip, Orhan Veli, Ziya Gökalp gibi meşhur edebiyatçılarımızın ithaflı, imzalı kitapları, fotoğraflar, yayınlanmamış el yazısı eserler, mektuplar…
Kitaplar hakkında sayfaların müsaade ettiği kadar bilgi vermeye çalıştığımız bu kataloğumuz, bu konuya gönül vermişler için bir katkı, yeni başlayan koleksiyonerler için de bir rehber olsun.

Vesselam.


 Müzayede sahibi: Kapt. Turgay Erol

İletişim: 0532 242 3080

Müzayede Tarihi: 01.10.2014 

Müzayede Saati: 14:00

Müzayede Alanı: Point Hotel Barbaros


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In