1000 Güzel Kitap

1000 Güzel Kitap

Buldukların değil, kaçırdıklarındır mühim olan... Eskilerde kalan bazı güzel günleri yad etmek için bir müzayede düzenledik, dostlarla birlikte... Adına da 1000 Güzel Kitap, dedik. Sizleri de bekliyoruz...

Sevgili Dostlar, Kitapseverler,

Sadece son senemize baksak bile oniki ay boyunca gün gün günübirlik gündemlerle meşgul edilen, bir türlü stabile edilememiş bir ülkede, bazen övgüyle bazen sitemle de olsa nefes alıp vermekteyiz. 

Maalesef kendimizi şımartacak çoğu hobilerimizle ilgilenmek, bu konuda vakit zengini olabilmek bir lüks, bir çaba gerektirmekte artık.

Biz, kendi çapımızda, arkadaşlar arasında, dostlar meclisinde hep konuştuk, az ürettik ve sıkıldık artık... Bir tebessüm için, bir hatırlatma için “1000 Güzel Kitap- Gravür–Harita-Fotoğraf-Efemera” adı altında 14 Haziran Cumartesi günü Barbaros Point Hotel’de icra edeceğimiz bir müzayede düzenledik.

Denizler Kitabevi olarak 20. yılımızı tamamlarken bir noktaya kanaat getirdik.

Hangi konuda koleksiyon yaparsanız yapın, koleksiyonunuza değeri katan aslında sizin zevkiniz ve bilginizdir. Bilginin bulunduğu tek kayıt ise yazılı eserlerdir ve referans olarak kabul görmeyen “kulaktan duyma” tecrübedir. Bir salonda kitap, kütüphane yoksa “neyleyim” duvarda duran tabloyu, 17. yy. masayı, lambayı “manzarada hep bir eksiklik var” hissi…

İşte böyle vesselam...

Sizleri de “1000 Güzel Kitap- Gravür–Harita-Fotoğraf-Efemera” faliyetimizde aramızda görmek isteriz. Eserleri müzayede öncesi İstiklal Cad. No 195 Denizler Kitabevi’nde görebilir, inceleyebilirsiniz. Eserler müzayede günü Point Hotel Barbaros’ta da sergilenecektir.

Müzayede sahibi: Kapt. Turgay Erol
Cep: 0532 242 3080

 

Müzayede Tarihi: 14.06.2014 

Müzayede Saati: 14:00

Müzayede Alanı: Point Hotel Barbaros

 

Denizler Kitabevi nerede?

 

Adres: Tomtom Mah. İstiklal Cad. No: 199 Beyoğlu, Istanbul

Telefon: +90 (212) 2498893

E-Posta: info@denizlerkitabevi.com

Web: www.denizlerkitabevi.com

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In