Парк Хајат Истанбул - Мачка Палас

Првиот одговор на прашањето за каде да престојувате во Истанбул е Парк Хајат Истанбул - Мачка Палас. Може да имате одлично искуство во срцето на Истанбул со одличен поглед на градот и поглед на море. Покрај локацијата, тој е многу добар избор со многу капацитети што ги има, а цените на собите на хотелот се движат од 216 до 1516 евра.

Свети Регис Истанбул

Друг хотел лоциран во центарот на модата во Истанбул е Свети Регис Истанбул. Поради својата локација, дизајнот на хотелот е исто така стилски и едноставен, каде што ќе се најдете во срцето на модата веднаш штом ќе излезете на улица. Цената за модерни дек-стилски и удобни соби варира од 333 евра до 1663 евра за ноќ.

ВО ИСТАНБУЛ

Доколку барате необичен, колоритен и оригинален хотел, ВО ИСТАНБУЛ е за тебе. можете да изберете од шарени и различно дизајнирани соби и да уживате во престојот во Бешикташ Акаретс.

Хотели со четири сезони 

Луксузните хотели во Истанбул го зазедоа своето место меѓу вас, а уште еден хотел кој прави 4 сезони да живеат во сета своја убавина е Хотели со четири сесии. Никогаш нема да сакате да го напуштите Истанбул со удобност што ќе ве натера да се чувствувате како дома, а не во хотел. Цената на собите варира од 833 евра до 7226 евра за ноќевање.

Сохо куќа 

Доколку сакате да ја доживеете историјата на вашиот престој во Истанбул, Soho House е за вас. Истанбул Сохо куќа се наоѓа во Палацо Корпи, поранешна куќа на џеновец трговец, и задржува многу од неговите историски оригинални карактеристики. Декември во собата варира помеѓу 320 и 2303 евра. 

Рафлс Хотели и одморалишта

Томболи Истанбул се наоѓа над Босфорот на пресекот на најдобрите врски во Истанбул, совршено лоциран за да се доживее ова безвременско место, лоцирано во центарот Зорлу – каде што се спојуваат високата мода, перформансите и уметноста. Посетете го Raffles за сместување и уникатно искуство во центарот на Истанбул.

Shangri-La

Европските брегови на Босфор теснец од 1930-тите Закотвен во историска зграда, хотелот се наоѓа во областа Бешикташ и на само 15 минути пешачење од иконската палата Долмабахче. Гостите ќе најдат утеха во собите и апартманите со акцент на лустери, нагласени со смирувачки ладни тонови, инспирирани од дворцискиот отомански гламур и азиските дизајнерски елементи. Исто така, не заборавајте да го видите слаткиот корен на хотелот при вашата посета. Цените на собите се намалуваат од 6125 до 25106 ЕУР

Палата Чираган

И Палата Чираган, еден од најмодерните, најлуксузните и прекрасни хотели во Истанбул, дојде следно. Еден беше сведок во историјата, беше домаќин и е домаќин на многу важни луѓе, сите заедно. Без губење на историската текстура на Стариот град, хотелот е модерен и нуди уникатно искуство на своите гости.

Често поставувани прашања

Колку чини луксузен хотел во Истанбул за овој викенд?
Луксузен хотел во Истанбул чини околу 693 долари за ноќевање. Оваа бројка се базира на цените што можете да ги најдете на Booking.com.
Како е услугата во луксузните хотели?
Луксузните хотели во Истанбул ги нудат најдобрите услуги за своите посетители, па сигурно ќе го напуштите хотелот среќни и среќни што сте останале таму.
Може ли да го донесам моето семејство во луксузни хотели во Истанбул?
-Секако! Луксузните хотели во Истанбул најчесто имаат игралишта за децата да го поминуваат своето време.
Дали ќе ми биде удобно во луксузен хотел во Истанбул?
Бидејќи луксузните хотели нудат најдобра услуга и соби со највисок квалитет, сигурно ќе ви биде удобно.