За Бешикташ

Бешикташ е дом на некои од највпечатливите хотели долж брегот на Босфорот. Османлиските султани биле изненадени од убавината на Бешикташ. Покрај тоа, Бешикташ е одлично место за откријте го Истанбул затоа што е дом на Поморскиот музеј, палатата Долмабахче, џамијата Долмабахче, паркот Јилдиз, замокот Ихламур и многу други атракции во Истанбул кои мора да се видат.

Областа Бешикташ во Истанбул содржи се што а туристички можеби сака. Бидејќи е дом на некои од најдобрите ноќни клубови во градот, треба да можете да најдете што и да барате токму овде. Постојат бројни опции за купување, јадење и пиење, како и опции за ноќен живот, особено во чаршијата Бешикташ.

Кога станува збор за локациите за патување во Истанбул, една од првите работи што ми паѓаат на ум е Акаретлер, кој се наоѓа во границите на Бешикташ. Ресторани, пабови и прекрасни кафулиња покрај Акаретлер, голем булевар обложен со редови куќички, основани од султанот Абдулазиз во 1875 година.

Понатаму, во однос на копнениот и поморскиот транспорт, Хотели во Бешикташ се најубавите места за откривање на Истанбул. Во однос на поморскиот превоз, постојат различни забавни и обилни опции. Од пристаништето Бешикташ има услуги за автомобили и траект до Кадикој, Ускудар, Адалар и Кучуксу.

Булеварот Барбарос, авенијата Чираган и Авенија Долмабахче, кои се меѓу главните улици во Истанбул, го опкружуваат Бешикташ. Накратко, автобусите, минибусите и минибусите можат да ве однесат каде било во Истанбул од Бешикташ.

транспорт

Како за земјиште транспорт, меѓу најважните области, потребни се 15 минути до метробус станицата Zincirlikuyu, 25 минути до Таксим, 10 минути до Ортакој, 20 минути до страните Мачка и Нишанташ и 30 минути за да се стигне до Левент и Етилер.

Хотели во Бешикташ може да се најде во срцето на областа и во соседните општини. Сите хотели во Бешикташ се блиску до историски, туристички и централни локации. Од хотел во Бешикташ каде што престојувате, можете лесно да ја посетите секоја точка што ја сакате со јавен превоз или возење автомобил.

Има многу хотели во Бешикташ, а во зависност од вашиот буџет, може да најдете доста луксузни хотели во Истанбул во Бешикташ. Многу од хотели во Бешикташ може да се пофали со спектакуларен поглед на Босфорот и брегот. За вашите комерцијални, историски и културни посети, достапни се хотели со соодветна опрема. 

Хотелите кои обезбедуваат конференциски и семинарски сали за деловни состаноци и деловни посети, исто така, ги обезбедуваат потребните удобности за специјални покани. Тие се достапни за сервис во секое време од годината.

Рестораните на хотелите во Бешикташ се исто така прилично раскошни, служејќи им вкусна кујна на своите патрони. Кога ќе се вратите во вашиот хотел во вечерните часови, уморни од денот, можеби ќе биде прекрасно искуство да седите во вашиот хотелски ресторан и погледнете ја прекрасната глетка на Босфор.

Хотелските цени во Бешикташ варираат во голема мера. Цените во Бешикташ варираат во голема мера во зависност од квалитетот на објектот и нивото на услуга. Сечиј буџет и вкус може да се сместат во хотел во Бешикташ.

Еве ги најпопуларните хотели во Бешикташ што ги собравме за вас!

Хотели во Бешикташ

Хостелот Hub

Хостелот Hub е разноврсна опција која им се допаѓа на оние кои бараат евтини хотели и стандардни хотели во Бешикташ. Во објектот има двокреветни соби и студентски домови во кои можат да престојуваат 4 или повеќе лица. Има заедничка кујна каде што можете да готвите и да правите услуга за перење.

Иако двокреветните соби се добри по хигиена и удобност, покоректно би било студентските домови да се наречат стандардни. Објектот може да се претпочита и поради неговата централна локација во областа Синанпаша Чаршија Бешикташ.

Sunrise Istanbul апартмани во Бешикташ

Доколку барате хотел со прифатлива цена, можете да го погледнете објектот наречен Sunrise Istanbul апартмани. Лоциран во чаршијата Бешикташ, Синанпаша Махалеси, на многу централна локација, хотелот може да се претпочита поради неговата локација и балансот цена-перформанси. Сепак, не нуди многу во однос на капацитетите.

The Pearl Suites 

Друга опција препорачана како одличен хотел во Бешикташ е The Pearl Suites. Лоциран во Cihannuma Mahallesi, улица Мехмет Али бег, објектот е на непосредна близина на плоштадот Бешикташ, јавниот превоз и Бешикташ места за забава. Иако е малку поскап, тој е модерен, нов, вкусен и смирувачки во околината. Тоа е убаво место за лесен пристап до фериботите.

Хотелот Капитал

Хотелот Капитал се наоѓа во областа Акаретлер, на улицата Шаир Недим. Тоа е само 500 метри од плоштадот Бешикташ и 400 метри од пристаништето Бешикташ. Со својот модерен дизајн и комфорни и чисти соби, тој е една од најдобрите опции за сместување во Бешикташ.

Веднаш штом ќе излезете од објектот, можете да најдете многу работи од ресторани до кафулиња, можности за шопинг и места за ноќен живот.

Останете Босфор

Доколку барате луксузен хотел во Бешикташ, можете да го изберете ова место. 

Овој хотел има прекрасен дизајн и архитектура и има еден од најубавите погледи на Босфор. Погледот, на архитектура, а локацијата се најшармантните делови на хотелот. Се наоѓа во раздвижената област на Бешикташ, каде што има многу продавници и ресторани. Тоа е добар избор за сместување во Истанбул со неговиот стилски и модерен дизајн, поглед, првокласна квалитетна услуга и капацитети.

За да патувате и да го откриете Истанбул, хотелите во Бешикташ се најдобрата опција за престој каде што можете да поминете забавна ноќ со вашите пријатели, да шетате наоколу додека го гледате погледот на Босфор и атрактивните згради наоѓаат место според вашиот буџет

Често поставувани прашања

Дали е лесно да се најде патување во Бешикташ?
Да тоа е. Некои автобуси одат насекаде, многу блиска трамвајска линија која оди до Историскиот полуостров, жичница до Таксим и многу чамци за Босфор и континентите кои се менуваат.
Каде можам да одам да видам од Бешикташ?
Ортакој е историски локалитет кој е доста блиску. И палатата Долмабахче е одлично место за гледање.
Дали хотелите во Бешикташ се достапни?
Некои сигурно се. Сепак, бидејќи Бешикташ е едно од полуксузните места во Истанбул, некои хотели можат да бидат поскапи.