Аеродромот е во азискиот дел на градот и служи како центар за најголемите авиокомпании во Турција, како што се Туркиш ерлајнс, Анадолу Џет и Пегасус ерлајнс. Меѓународниот аеродром Сабиха Ѓокчен во Истанбул нуди сè што барате на аеродром. Со своите ресторани, продавници, ВИП салони, опции за трансфер на аеродром, банкомат, итн., тоа е најдоброто место да го започнете вашето патување во Истанбул.

Од софистицирана турска кујна до удобни соби, хотелите во Сабиха Гокчен нудат многу за патниците. Можете да уживате во вашите утра на фасцинантните улици на Истанбул и да се опуштите во удобните хотели Сабиха Гокчен ноќе. Без разлика дали патувате со пријателите или семејството, можете да бидете сигурни дека ова патување ќе биде најдоброто. Ајде да ги видиме најдобрите хотели Сабиха Гокчен во кои можете да уживате за време на вашето патување во Истанбул. 

Сабиха Гокчен Хотели за патници 

сабиха-гокчен-аеродром-ИстанбулIСГ Сабиха Гокчен аеродром хотел

Сместен во центарот на меѓународниот аеродром Сабиха Ѓокчен, аеродромскиот хотел ISG Сабиха Ѓокчен нуди искуство со четири ѕвездички на своите клиенти. Хотелот нуди блескави чисти соби, 24 часа отворена пред бирото, одличен комфор и квалитет на собите, ресторани, бесплатен аеродромски трансфер и одличен турски појадок. Да претпоставиме дека сакате да го откриете Истанбул и да уживате во неговата култура без да имате стрес за да стигнете до аеродромот. Во тој случај, аеродромскиот хотел ISG Sabiha Gökçen е еден од најдобро Хотели Сабиха Ѓокчен за вас. 

Miracle Istanbul Asia Airport Hotel & Spa

Ако барате повеќе и сакате да уживате во турските бањи и бањи, хотелот и бањата Miracle Istanbul можеби ќе бидат вистинските. Хотелот е еден од најбараните хотели во Истанбул, кој им нуди на патниците искуство со пет ѕвездички. Покрај удобните соби, бесплатниот трансфер на аеродром, експресното пријавување/одјавување и одличната локација, хотелот на своите клиенти им нуди затворени базени и турски бањи. Ако сакате да ги доживеете турските бањи и бањи и да имате незаборавно патување во Истанбул, можете да го проверите хотелот Miracle Istanbul.

Mövenpick Hotel Истанбул Азија аеродром

Хотелот Mövenpick е еден од најлуксузните Sabiha Gökçen хотели во Истанбул. Хотелот нуди искуство со пет ѕвездички со софистицирано дизајнирани соби, блескав чист објект и блиска локација до многу атракции. Ако сакате да уживате во фасцинантната турска кујна и да ја откриете локалната храна на градот Истанбул, има многу опции во близина на Mövenpick Hotel Istanbul. Сместен во делот Пендик во Истанбул, хотелот нуди и многу можности да се дојде до туристичките атракции. Можете да ја посетите познатата Света Софија, Топкапи и палатата Долмабахче и да го откриете Истанбул и неговата фасцинантна историја. 

Во близина на хотелот аеродром Сабиха Гокчен

Се наоѓа на 2.3 км од Аеродром Сабиха Гокчен, Nearport Аеродромскиот хотел Сабиха Гокчен е еден од најблиските хотели Сабиха Ѓокчен во градот. Со својот висококвалитетен имот, услуга за масажа, ресторан и фитнес центар на лице место, тој е еден од најубавите хотели во Истанбул во градот. Овој хотел со четири ѕвезди секогаш обезбедува бесплатен паркинг и Wi-Fi, за да можете да доаѓате и да си одите како што сакате. 

Хемптон од Хилтон Истанбул Курткој

Ако сакате да уживате во хотелско искуство со пет ѕвезди без врева, Hampton by Hilton е еден од најдобрите хотели во Истанбул. Лоциран во областа Курткој, хотелот е на непосредна близина на трговски центри и локални продавници. Покрај стандардите на Hilton CleanStay и неговите удобни соби, хотелот нуди 24-часовна проверка, бесплатен трансфер аеродром и појадок. Покрај тоа, овој хотел е прилично блиску до Картал Марина каде што можете да уживате во погледот на морето и да поминете квалитетно време со вашите пријатели и семејството. 

Radisson Blu Hotel & Spa Istanbul Tuzla

Лоциран во областа Тузла, хотелот Radisson Blu е на само 3.0 км од Меѓународниот аеродром Сабиха Гокчен. Со своите елегантно уредени соби, турски бањи, ресторани, продавници и удобни соби, тој е одличен избор меѓу хотелите Сабиха Ѓокчен. Ако барате кои хотели во Сабиха Гокчен се најдобри за семејствата, можете да го проверите овој. 

Хотели погодни за домашни миленици Сабиха Гокчен 

Ако патувате со вашето домашно милениче и размислите за неговата удобност, имате среќа. Во близина на аеродромот Сабиха Ѓокчен има многу хотели погодни за животни. Можете да уживате во вашето патување со пријателите и семејството без да се напрегате за удобноста на вашето домашно милениче. 

  • Отоманската палата, Курткој
  • Соба Палас, Тузла 
  • Елитна резиденција на палатата Перла, Курткој 
  • Фалкон Палас костуми, Пендик

Често поставувани прашања

Каде е меѓународниот аеродром Сабиха Гокчен?
Меѓународниот аеродром Сабиха Гокчен се наоѓа на азиската страна на Истанбул, наречен и Анадолија. Аеродромот се наоѓа во областа Пендик. Споредено со аеродромот во Истанбул (ИГА), меѓународниот аеродром Сабиха Гокчен е најблискиот аеродром до центарот на градот Истанбул. Откако ќе слетате, можете да ги посетите познатите историски места во Истанбул само со преминување на европската страна.
Како да стигнете од азиската до европската страна на Истанбул?
Одделен со Босфорскиот теснец, градот Истанбул се наоѓа во Европа и Азија. Ако сакате да стигнете до европската страна, има многу избори. Бидејќи Истанбул е жив град, јавниот превоз работи скоро 7/24. Можете да користите такси, автомобил за изнајмување, јавни автобуси, метро или Мармарај. Исто така, можете да ги користите фериботите и да уживате во мирисот на Босфор. Фериботите сообраќаат на час, според предвидените возни редови. Можете да пребарувате на интернет за часови и рути на траект. Ви препорачуваме да уживате во турскиот чај и симит доколку користите траект.