За Истанбул Контакт
Сите фотографии (2)
Пријателски деца природата

Xtrem Aventures влезен билет во Истанбул

1775 Коментари

 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 2 часа

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Дали сте подготвени за авантура полна со акција? Скокајте и замавнувајте меѓу дрвјата на терените во Xtrem Aventures. Ќе се чувствувате како Тарзан!

Дали сакаш авантура? Природата? Предизвик? Ако е така, тогаш курсевите во Xtrem Aventures се за вас!

Од петте достапни курсеви, изберете го нивото на тежина што ви одговара (или пробајте ги сите!), вградете го вашиот безбедносен појас и подготвени сте! Секој курс ќе биде авантура исполнета со адреналин и акција. Ќе се чувствувате како Тарзан, се ниша по јажиња и скока меѓу дрвја!

Плус, има посебно задоволство за децата - Хобитско село Господар на прстените! Децата ќе сакаат да ги истражуваат трите куќи на Хобит полни со изненадувања. Xtrem Aventures е забава за целото семејство!

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Децата и возрасните ќе се забавуваат со часови во Xtrem Aventures! Тоа е забавен и безбеден ден за сите.
 • Има 5 различни курсеви што треба да ги пробате.
 • Замавнете се на јажиња, обидете се да скокате меѓу дрвја, балансирајте на мрежите и одлично се забавувате!

Вклучени
 • Влезници.
Не се вклучени
 • транспорт
Локација

Знајте пред да одите

Последниот прием е во 5:00 часот.


За нас

За Xtrem Aventures Istanbul

Xtrem Aventures во Турција Дали сте подготвени да ја откриете вашата авантуристичка страна среде природата? Ако сте, Xtrem Aventures Istanbul е подготвен да помогне, исто така! Првично, Xtrem Aventures започна како француска компанија. Неговото име доаѓа од француските верзии на „екстремни“ и „авантура“. Денес, Xtrem Aventures има многу тематски паркови и курсеви за предизвик ширум светот во 16 земји, вклучувајќи ги Франција, САД и Германија. Xtrem Aventures го основа својот прв парк во Турција на шумска површина од 8000 m2 во UNIQ Istanbul во 2015 година. Во паркот Xtrem Aventures Istanbul, има веб-паркови за возрасната група од 3-8 години, паркури со високо јаже на четири различни нивоа на тежина за деца на возраст над осум и возрасни. Зиплајн паркур е долг над 180 m, а во активноста за брз скок можете да се спуштите од 15 метри. Целта на Xtrem Aventures Turkey е да го зголемува бројот на паркови во Турција секоја година.

Активности на Xtrem Aventures во Истанбул

Ви здодеа дневните рутини и баравте некои авантури? Запознајте ги вашите деца со чувството за адреналин соодветно за нивната возраст и забавувајте се заедно! Има многу возбудливи активности во Xtrem Aventures Istanbul:

Паркур со високо јаже (возраст: 8+ и сите)

Создава слободно движење во шумската површина од 8000м2 со лизгање на посетителите со сигурносен појас од јажиња подготвени во различни висини, должини и нивоа на тежина. Одморалиштето има четири различни паркури со високи јаже и зиплајн паркур за посетители постари од осум години и повисоки од 120 см. Паркурите на високо јаже се изведуваат со лична заштитна опрема или со сигурносен појас за качување. Објектот е во согласност со прописите на Европската асоцијација за курсеви за јаже (ERCA), така што не мора да се грижите за безбедноста. Децата над осум години можат да учествуваат во паркурите со своите семејства или сами, следејќи ги наведените услови за учество.

Веб паркур (возраст: 4-8 и родители)

Замислете дека сте 10 метри над земјата. Помеѓу вас и земјата има огромна пајакова мрежа која ќе ве држи дури и ако паднете. Опкружени сте со патиштата напред, десно, лево, и сите бараат храброст. Почетната точка е веднаш до вас, но не можете да се вратите кога ќе тргнете. Мора да престанете бидејќи никој не ве држи! Ниту некој, ниту појасот. Ако се осмелувате толку далеку, тоа е забавно. Треба да размислите добро, но не премногу. Направете го тој чекор сега и докажете ја вашата храброст! Можете да бидете дел од пријатните моменти на вашето дете таму горе или да ги гледате моментите полни со забава од дното. Веб паркур од 4-8 години е во Xtrem Aventures Istanbul за прв пат во Турција.

Zipline (возраст: секој над 8 години)

Ќе ја доживеете возбудата на врвот додека поминувате низ дрвјата со зиплајн. Ова патување ќе започне на висина од 15 метри и ќе трае 180 метри над целиот парк. Возрасни и деца над осум години можат да го користат паркурот.

Брз скок (возраст: сите над 8 години)

Дали се прашувате за возбудата да оставите дрво на височина од 15 метри и среќата да слетате како птица за неколку секунди? Брзиот скок е само за вас! Соочете се со стравот од височина и опуштете се во неочекувано мекиот момент на паѓање.

Веб паркур од 3-5 години (возраст: 3-5 години)

Xtrem Aventures Park не ги заборава најмалите од 3-5 години. Вашите мали деца можат да се забавуваат колку што сакаат на овој паркур. Додека вашите деца си играат со топки на интернет, можете да ги набљудувате како родители во областа за следење до неа.

Ноќен паркур (возраст: сите над 8 години)

Авантуристичкиот парк Xtrem Aventures, исто така, е домаќин на ноќни активности. Со минимална резервација од 10 и максимум 20 луѓе, можете да поминете време на забавните паркури во темнината на ноќта.

Роденденски настани

Xtrem Aventures нуди нова алтернатива за сите ваши роденденски прослави. На овој посебен ден, можете да се забавувате во паркурите, да исечете торта пред или по настанот и да се поздравите со вашата нова доба. Тоа е пријатна опција и за родендените на вашите деца!


Често поставувани прашања

Зошто треба да го искусам Xtrem Aventures Istanbul?
Xtrem Aventures Istanbul комбинира акција, авантура и природа со курсеви преполни со адреналин. Вие и целото ваше семејство ќе ја заборавите цивилизацијата и ќе ја ослободите вашата дива страна на неколку часа!
Часови на активност на Xtrem Aventures во Истанбул?
Xtrem Aventures Istanbul е отворен помеѓу 10:00 и 18:00 часот во работните денови, 10:00 и 19:00 часот за време на викендите.

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

1775 Коментари
€140.00 / По лице
Прескокнете ја линијата Пријателски деца Влезен билет
Откријте возбуда во Тематскиот парк ViaSea! Со возбудливи возења и атракции погодни за семејството поставени на позадината на Viaport Marina, подгответе се за незаборавна авантура. Купете билети за ден исполнет со забавни спомени и авантура до вашето патување во Истанбул!

1775 Коментари
€23.00 / По лице
Xtrem Aventures влезен билет во Истанбул
Вкупна цена 15.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид