За Истанбул Контакт
Сите фотографии (6)

Искуство со сурфање на ветер во Истанбул

Искусете ја возбудата на сурфањето на ветер во живописниот Кадебостан, Истанбул. Уживајте во 1-часовното тестирање на сурфање на ветер и истражете ги мирните води додека го совладате овој возбудлив спорт. Почувствувајте го ветрето во вашето лице, чувствувајте се како да летате над морето и направете ја вашата авантура во Истанбул незаборавна! Еден и единствен, резервирајте го вашето место веднаш. 


 • детали за
 • Определување
 • Често поставувани прашања
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 часа

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Ride the Wind: Искуство со сурфање на ветер во Истанбул

Откријте го возбудливиот свет на сурфање на ветер во воодушевувачката позадина на истанбулското крајбрежје Кадебостан, ексклузивно на Istanbul.com! Со нашите 1-часовна пробна лекција за сурфање на ветер, предводени од овластени инструктори кои течно зборуваат и турски и англиски јазик, можете да се нурнете во возбудата на сурфањето на ветер без оглед на нивото на вашата вештина.

1-часовната пробна лекција за сурфање на ветер вклучува 10-15 минути теоретски дел и потоа 45-50 минути практична обука за сурфање на ветер.

Изберете погодно време помеѓу 9:00 часот и 7:00 часот да се впушти во оваа моќна авантура. Istanbul.com обезбедува беспрекорен процес на резервација и потенцијални придобивки од транспортот, правејќи го вашето искуство со сурфање на ветер без проблеми. Без разлика дали сте почетник кој бара да ги научи јажињата или ентузијаст кој бара незаборавна авантура, нашето искуство со сурфање на ветер во Кадебостан Истанбул ветува незаборавно патување по брановите. Не пропуштајте ја вашата шанса да јавате на ветрот; резервирајте ја вашата авантура за сурфање на ветер денес на Istanbul.com!

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Thrillin искуство на авантура со сурфање на ветер долж прекрасниот брег на Кадебостан.
 • Сертифицирани инструктори, течно познавање на турски и англиски јазик, обезбедуваат стручни насоки на секој чекор.
 • Сите нивоа на вештини се добредојдени - погодни за почетници и искусни сурфери на ветер.
 • Флексибилни часови за избор
 • Безбедносните мерки и поддршка се приоритетни, обезбедувајќи безбедно и пријатно искуство.
 • Потопете се во убавината на Мраморното Море и возбудата на сурфањето на ветер.
 • Создадете трајни спомени додека возите на ветрот долж брегот на Истанбул.

Вклучени
 • 1-часовен пробен час со овластени инструктори
 • Елек за спасување и модерен костим (по потреба)
 • Настава на турски и англиски јазик
 • Флексибилно работно време од 9:00 до 7:00 часот
 • Можност за сите нивоа на вештини, вклучувајќи ги и почетниците
 • Бесплатен турски чај и кафе
За нас

Пробна лекција за сурфање на ветер: Вашата порта за авантура во сурфање на ветер

Пробната лекција за сурфање на ветер е сеопфатно искуство од 1 час што започнува со кратко Теоретска сесија од 10-15 минути, проследено со возбудливи 45-50 минути практична обука. До крајот на оваа сесија, не само што ќе ги сфатите основите на сурфањето на ветер, туку и ќе стекнете доверба за самостојно сурфање на ветер, искористувајќи ја моќта на ветрот на водата.

За време на теоретскиот дел, ќе научите суштински концепти и безбедносни упатства, поставувајќи ја сцената за возбудлива практична сесија. Практичната практика ви овозможува од прва рака да ја почувствувате возбудата на сурфањето на ветер под водство на овластени инструктори.

Оваа пробна лекција е дизајнирана за сите нивоа на вештини, од почетници кои сакаат да истражуваат нов спорт до оние кои сакаат да ги освежат своите вештини за сурфање на ветер. Тоа е можност да се нурнете во светот на сурфањето на ветер и да се впуштите во возбудлива авантура долж прекрасното крајбрежје Кадебостан. Придружете ни се и откријте ја радоста на возењето на ветрот!

Ослободете го вашиот внатрешен авантурист

Дали сте подготвени за незаборавна авантура на прекрасното крајбрежје на Истанбул од Анадолија? Нурнете во возбудливиот свет на сурфање на ветер долж живописното крајбрежје Кадебостан. Без разлика дали сте целосно почетник или искусен сурфер на ветер, ова искуство е дизајнирано да ги задоволи сите нивоа на експертиза.

Сертифицирани и искусни инструктори

Сертифицираните инструктори, кои течно зборуваат и турски и англиски јазик, се тука да ве водат на секој чекор од патот. Безбедноста и поддршката се најважни, обезбедувајќи беспрекорно и пријатно искуство со сурфање на ветер за сите учесници.

Флексибилно работно време, практична резервација

Со флексибилно работно време кое се движи од 9:00 до 9:00 часот, можете да изберете време кое одговара на вашиот распоред. Istanbul.com го олеснува резервирањето, обезбедувајќи погодност од почеток до крај.

Прифатете ја возбудата на сурфањето на ветер

Без разлика дали сакате да ги научите основите, повторно да се поврзете со природата или да барате моќна авантура, сурфањето на ветер во Кадебостан ветува се. Не ја пропуштајте оваа шанса да јавате на ветрот; резервирајте ја вашата авантура со сурфање на ветер сега на Istanbul.com и создадете трајни спомени на брановите.


Често поставувани прашања

Што е вклучено во искуството со сурфање на ветер?
Искуството со сурфање на ветер вклучува 1-часовна пробна лекција, овластени инструктори, неопходна опрема (елек за спасување и костим ако е потребно) и можност за учење и вежбање сурфање на ветер.
Дали ми треба претходно искуство за учество?
Не, искуството со сурфање на ветер е погодно за сите нивоа на вештини, вклучувајќи ги и почетниците. Воведната лекција е дизајнирана да обезбеди основа за почетници.
Што треба да понесам за искуство со сурфање на ветер?
Учесниците треба да понесат соодветни костими за капење, крема за сончање и какви било лични предмети што им се потребни. Избегнувајте носење накит и очила за време на практични сесии.
Дали има возрасна граница за учесниците?
Искуството со сурфање на ветер е отворено за учесници од 7 до 77 години, доколку имаат разумна физичка подготвеност.
Може ли да изберам време за мојата лекција за сурфање на ветер?
Да, искуството со сурфање на ветер работи помеѓу 9:00 и 9:00 часот, што ви овозможува да изберете погодно време во оваа временска рамка.
Дали сурфањето на ветер е безбедно за почетници?
Да, безбедноста е приоритет, а пробната лекција е дизајнирана да обезбеди безбедно и поддржувачко искуство за учење за почетници.
Што можам да очекувам да научам за време на пробната лекција?
Пробната лекција ги опфаќа основите на сурфањето на ветер, вклучувајќи ги основните правила, употребата на опремата, безбедносните упатства и практичната пракса, овозможувајќи ви да започнете со сурфање на ветер самостојно со сигурност.

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Достапно за инвалидски колички Пријателски деца Влезен билет
Поканети сте на незаборавно патување до нови височини на палубата за набљудување на Emaar SkyView, каде што пред вас се расплетува волшебната привлечност на Истанбул, поканувајќи ве да се препуштите на панорамски погледи, возбудливи искуства и моменти на прекрасна убавина што ќе остави незаборавна трага. на твоето сеќавање.

€30.00 / По лице
Препорачана Безбедна трансакција Влезен билет
Зачекорете во раскошот на Чемберлиташ Хамами Истанбул, безвременско богатство дизајнирано од Мимар Синан во 1584 година. Препуштете се на вековната традиција на турската бања во рамките на ова прецизно обновено ремек дело, каде што ве чека спокојство и подмладување. Резервирајте го вашето искуство денес и уживајте во неверојатната турска бања!

€45.00 / По лице
Искуство со сурфање на ветер во Истанбул
Вкупна цена 34.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид