За Истанбул Контакт
Пријателски деца Влезен билет

Искуство со фотографии во куќата наопаку

Погледнете го светот од поинаква перспектива во Куќата наопаку!

765 Коментари

 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за целосна наплата

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Туристички водич во живо

англиски

Подигнување по избор

Не е достапно

Куќата наопаку е местото каде што треба да одите доколку имате посетители и барате нешто креативно да направите во градот. Можете да вакуумирате од таванот, да држете мебел за раце и какви било други луди пози што можете да ги смислите! Тоа е голема доза на забава!

Сите луѓе заинтересирани за внатрешен дизајн, љубители на уметност, а особено фотографи се добредојдени во Upside Down House. Туристичката карта Истанбул, која обезбедува бесплатен влез и опција за прескокнување на линијата, им овозможува на туристите да ја истражуваат Превртената куќа Истанбул.

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Тоа е лудо забавно!
 • Замислете ги лудите пози што можете да ги замислите и подгответе се да бидете изненадени!
 • Прекрасно место за љубителите на внатрешен дизајн, љубителите на уметноста и секако особено фотографите!

Вклучени

Влез во куќата наопаку.

 

 

Локација

До куќата наопаку можете да стигнете со метро, ​​слегувајќи на станицата Левент. Тоа е внатре во трговскиот центар Метросити.

За нас

За искуството со фотографии со превртена куќа

Куќа наопаку: извонредно фото-искуство Дали би го искористиле ако некогаш имате шанса да ја победите гравитацијата? Превртената куќа во Истанбул е тука да ви помогне да донесете брза одлука доколку сè уште размислувате за тоа. Затоа забавувајте се танцувајќи на таванот и превртете го вашиот свет.

Еден од најзабавните концепти во светот, концептот на превртена куќа, продолжува да ги импресионира сите, од децата до постарите. Првиот концепт на куќа наопаку ги отвори своите врати во 2016 година во прекрасниот град Анталија. Поради зголемената популарност, привлекувајќи десетици илјади посетители за помалку од една година, концептот откри дека е пат до Истанбул, најпосетуваната туристичка атракција во Турција.

Превртена куќа, посетена од илјадници локални и странски туристи, привлекува внимание со својата декорација. Upside Down House ги поздравува сите оние кои се љубопитни за внатрешен дизајн, особено љубителите на фотографијата. Можете да ја посетите Upside Down House Istanbul со туристичката карта на Истанбул, која нуди бесплатни привилегии за влез.

Ако вашите пријатели и семејството се во градот и ви снема идеи, куќата наопаку го има токму она за вас! Одвојте време колку што сакате, а персоналот ќе ви помогне да ги направите тие забавни групни фотографии! Откако ќе ја видите оваа илузионистичка куќа, ќе ве преплават толку многу прекрасни чувства!

Снимајте уникатни забавни слики

Најдоброто нешто за Upside Down House Istanbul е правење неверојатни фотографии со вашите пријатели и семејството. Луѓето често се сликаат себеси, преправајќи се дека всушност висат од таванот. Можете да го постигнете истиот ефект со едноставно превртување на сликите што ги правите. Сликите ќе изгледаат лудо што не можете да им верувате на своите очи. Оваа уникатна туристичка атракција ќе ви помогне да креирате неверојатна содржина за Facebook, Instagram и други канали на социјалните медиуми.

Куќата наопаку е рај за фотографите. Дозволете ни да видиме дали можете да фотографирате и да ја превртите наопаку без да ја споделите. Превртена куќа звучи интересно. Ако размислите за тоа, зошто толку многу луѓе се собираат во обична, мирна куќа и прават многу фотографии? Бројот на луди фотографии што можете да ги направите овде е бесконечен, и никогаш нема да имате ваква семејна фотографија! Можете да фотографирате во обратна спална соба, бања, кујна и дневна соба. Затоа, подгответе се и не заборавајте ја камерата!

Превртена куќа фото искуство

Влезете во превртливиот свет на забава во The Upside Down House во Истанбул! Влезете во оваа луда оптичка илузија полна со забава и подгответе се за искуство кое е надвор од овој свет! Прошетајте по подот или таванот на оваа неверојатна куќа, балансирајте во кујнските кабинети и откријте ја фантастичната куќа наопаку! Доживувањето со фотографии во куќата наопаку е совршено место за вас доколку сакате да ја наполните вашата табла со фотографии со прекрасни, забавни и воодушевувачки фотографии. 

Во специјално дизајнирана средина, можете да направите обиколка на област со неколку тематски соби и да видите сè од поинаков агол. Додека се прашувате како е целата работа на таванот, ќе видите чудни работи кои ќе ве изненадат. Може дури и да забележите работи што никогаш не би ги забележале во нормална куќа во која живеете. Тоа ќе го сакаат и вашите деца, додека вие сте импресионирани. 

Не плашете се да не ви падне предмет на глава, преземени се сите безбедносни мерки. Сите тестови се направени, нема ризик да преземете. Кога ќе ја посетите куќата наопаку за прв пат, може да бидете шокирани за краток момент кога ќе откриете дека сè што сте навикнати да гледате на подот е на таванот. Децата, особено, се воодушевени од оваа куќа, бидејќи некои од нив дури мислат дека шетаат по таванот додека го обиколуваат ова возбудливо мало место. 

Прилики кои ќе направат да се чувствувате наопаку

Кога сте на едно од најдобрите места во Истанбул, се што треба да направите е да ја покажете вашата туристичка карта на Истанбул и вашиот свет ќе се преврти наопаку. Откако ќе ја обиколите Превртената куќа Истанбул, која не треба да трае повеќе од 30 минути, слободно истражете ги другите одлични места во Истанбул за одличен ден. Овде можете да ја посетите палубата за набљудување на сафир. Таму можете да го набљудувате Истанбул од врвот на една од највисоките згради во градот и да уживате во одличен ручек. 

Музејот на илузии Истанбул би бил извонреден додаток на вашата турнеја. Таму ќе видите многу неверојатни и забавни илузии и ќе научите како тие го мамат нашиот мозок. Можете дури и да комуницирате со некои од овие илузии додека правите фотографии кои ќе ви дадат незаборавни спомени. Дали сите овие активности и места звучат како забава? Со Istanbul.com, ќе заштедите огромна сума на време и пари додека имате слобода да го истражувате овој магичен град на кој било начин.

 


Често поставувани прашања

Зошто треба да доживеам куќа наопаку?
Ако сакате малку да се забавувате додека се обидувате да фотографирате различни од вообичаеното, подгответе се да бидете изненадени и да го изгубите чувството за реалност! Превртената куќа е подготвена да го промени начинот на кој гледате на светот!
Колку треба да платам за влезната такса?
Не треба да плаќате за влезови со туристичка карта на Истанбул. Само користете ја вашата дигитална карта и забавувајте се!
Дали треба да чекам во ред за да добијам билети?
Не. Со Истанбулската туристичка карта, имате можност да ги прескокнете линиите за познати туристички атракции.
Работно време на куќата наопаку?
Upside-Down House е отворена за посетители секој ден, од 10:00 до 22:00 часот.

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

765 Коментари
€95.00 / По лице
1 час
Дали сте подготвени да влезете во најстрашната хорор куќа во Истанбул?

765 Коментари
€8.50 / По лице
Искуство со фотографии во куќата наопаку
Вкупна цена 12.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид