За Истанбул Контакт
Сите фотографии (1)
Препорачана

Туристичка SIM-картичка/е-SIM - Интернет пристап на вашиот уред

Останете поврзани и уживајте во брз интернет пристап за време на вашиот одмор во Турција со туристичката SIM-картичка понудена од istanbul.com. Со интернет пакетите кои се движат од 20 GB до 200 GB, можете лесно да пристапите на интернет, да останете во контакт со најблиските и да го искористите најдоброто од вашето време во Истанбул и пошироко. Кажете им збогум на маката за купување SIM картичка во странска земја – istanbul.com ве опфати.


 • детали за
 • Определување
 • Често поставувани прашања
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 минути

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Уживајте во вашиот интернет низ цела Турција!

Кога патувате во а странска земја како Турција, да има сигурен пристап до интернет е од клучно значење. Без разлика дали тоа е за споделување на вашите искуства од патувањето на социјалните мрежи или за да останете поврзани со саканите дома, туристичката SIM картичка од istanbul.com обезбедува практично решение. Купување SIM картичка во странска земја често може да биде комплициран процес, но istanbul.com ви го поедноставува. По пристигнувањето во Истанбул, ќе најдете готова SIM-картичка што ве чека, со што ќе се осигурате дека поврзани сте од моментот кога ќе излезете од авионот.

Досетливостh интернет пакети кои се движат од 20 GB до 200 GB, можете да го изберете пакетот што одговара на вашите потреби. Без разлика дали сте лесен корисник кој главно се потпира на социјалните медиуми и апликациите за пораки или тежок корисник на кој му треба беспрекорен пристап до интернет за прелистување, стриминг и друго, има пакет за вас. И со 3G/4.5G брз пристап до интернет, можете да уживате во брзо и сигурно поврзување за време на вашиот престој во Турција.

Она што го поставува Туристичка СИМ-картичка од istanbul.com освен удобноста што ја нуди. По купувањето на картичката, на SIM-картичка на Turkcell ќе бидат регистрирани во ваше име, елиминирајќи ја потребата од дополнителна документација или комплицирани процеси за регистрација. Можете едноставно да ја вметнете SIM-картичката во вашиот уред и веднаш да почнете да ја користите. Плус, покриеноста се протега на секој град во Турција, осигурувајќи дека ќе останете поврзани без разлика каде ќе ве одведат вашите патувања.

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • СИМ-картичка Turkcell, подготвена за одење, без проблеми по пристигнувањето
 • Пристап до интернет со голема брзина 3G/4.5G за беспрекорно поврзување
 • Интернет пакети кои се движат од 20 GB до 200 GB за да одговараат на вашите потреби
 • Широка покриеност во секој град низ Турција
 • Практичен процес на регистрација се спроведува во ваше име
 • Останете поврзани со саканите и лесно пристапувајте до социјалните медиуми
 • Нема потреба да се грижите за комплицираниот процес на купување SIM картичка во странска земја
 • Уживајте во непрекинат интернет пристап додека ги истражувате турските атракции
 • Сигурна и доверлива услуга обезбедена од Turkcell и istanbul.com

Вклучени

 

 • Подготвената SIM-картичка на Turkcell е регистрирана во ваше име
 • Интернет пакети кои се движат од 20 GB до 200 GB
 • 3G/4.5G брз пристап до интернет
 • Покриеност во секој град во Турција
Не се вклучени
 • Мобилен телефон или уред: Туристичката SIM-картичка не вклучува мобилен телефон или уред. Ќе треба да имате отклучен, компатибилен уред за да ја користите SIM картичката.
За нас

Не грижете се, купете ја вашата eSIM лесно! 

Во денешниот дигиталната ера, останувањето поврзано додека патувате стана суштински дел од секое патување. Без разлика дали станува збор за споделување на вашите искуства од патувањето со пријателите и семејството, пристап до мапи и апликации за навигација или едноставно останување во тек со е-пораките, важно е да имате сигурна интернет конекција. Тоа е местото каде што Пристигнува туристичка СИМ-картичка од istanbul.com, која нуди решение без проблеми за посетителите во Турција.

Еден од најголемите предизвици со кои се соочуваат патниците кога станува збор за интернет конекција е купувањето SIM картичка во странска земја. Јазичната бариера, непознатите процедури и потребата од дополнителна документација може да го направат процесот комплициран и одзема време. Но, со istanbul.com, не треба да се грижите за ништо од тоа. Нивната туристичка SIM-картичка обезбедува удобен и беспрекорен начин да останете поврзани за време на вашиот одмор во Турција.

Подготвен за одење SIM за вашето патување!

По пристигнувањето во Истанбул, ќе најдете а СИМ-картичка подготвена за одење ве чека. Нема повеќе да барате локална продавница, да стоите во ред или да се справувате со јазични бариери – istanbul.com се грижи за сите детали за вас. SIM-картичката Turkcell, водечки провајдер во Турција, ќе биде регистрирана во ваше име, со што ќе се осигури дека можете да започнете да ја користите веднаш. Едноставно вметнете го SIM-картичката во вашиот уред и подготвени сте да истражите сè што Турција има да понуди додека останувате поврзани.

Изберете го вашиот пакет - Ниту една картичка не одговара на сите!

Туристичката SIM-картичка нуди низа интернет пакети кои одговараат на вашите потреби. Без разлика дали сте обичен корисник кој главно се потпира на социјалните медиуми и апликациите за пораки или тежок корисник на кој му треба беспрекорен пристап до интернет за прелистување, стриминг и друго, има пакет за вас. Со опции кои се движат од 20 GB до 200 GB, Можете да изберете го пакетот што најдобро се усогласува со вашите барања за користење. И со 3G/4.5G брз интернет пристап, можете да уживате во брзо и сигурно поврзување во текот на вашиот престој.

Што го прави тоа Туристичка СИМ-картичка од istanbul.com уште попривлечно е неговото опширно покривање. Со услугата достапна во секој град во Турција, можете да останете поврзани без разлика каде ќе ве одведат вашите авантури. Без разлика дали го истражувате раздвижени улици на Истанбул, восхитување на историските места на Ефес или одмор на недопрените плажи на Анталија, може да сметате на непрекинат интернет пристап.

Вреди да се напомене дека нуди и Турција e-SIM технологија, што им овозможува на патниците да ги користат своите телефони без потреба од физички замена на SIM картички. Ова може да биде особено погодно за оние кои имаат уреди компатибилни со e-SIM или за оние кои претпочитаат дигитално решение. Со Tourist e-SIM, можете да уживате во сите поволности на Туристичка СИМ-картичка без потреба од физичка SIM картичка. Едноставно преземете го e-SIM профилот и подготвени сте да останете поврзани во текот на вашата турска авантура.

Како заклучок, на Туристичка СИМ-картичка од istanbul.com обезбедува беспрекорно и практично решение за да останете поврзани за време на вашето патување во Турција. Со лесна регистрација, голем број интернет пакети и широка покриеност, можете да уживате во непрекинат пристап до интернет и да останете во контакт со најблиските додека ја истражувате богатата култура, историја и природните убавини на оваа фасцинантна земја. Кажете им збогум на маките на купување на SIM картичка во странска земја и подгответе се да ја доживеете Турција со душевен мир што доаѓа од поврзувањето.


Често поставувани прашања

Колку чини SIM картичката во Истанбул?
Цената на припејд SIM-картичката варира меѓу продавниците. Исто така, зависи од GSM операторот што ќе го изберете. Важно е да запомните дека прво треба да платите такса за активирање, а потоа и трошоците за пакетот податоци.
Која SIM картичка е најдобра во Турција?
Turkcell го презема водството меѓу другите провајдери. Ја има најдобрата мобилна мрежа во Турција. Како што споменавме претходно, „Пакетот за добредојде на туризмот“ се смета за најдобра опција.

Поврзани тури

Зачекорете во свет во кој времето застанува додека талкате низ волшебните улици на Фенер и Балат. Потопете се во културното наследство што гордо го прикажуваат овие населби, од калеидоскопот на боите што ги красат зградите до сложените архитектонски чуда што го следат вашиот пат. Со аудио водичот за Фенер и Балат, кој ви го донесе istanbul.com, вашето патување станува уште помагично. Нашиот стручно изработен аудио водич е дизајниран да биде ваш доверлив придружник, обезбедувајќи ви фасцинантни сознанија, историски анегдоти и интригантни приказни додека ги истражувате овие извонредни населби.

€5.00 / По лице
Што е со неограничен пристап до интернет додека го истражувате Истанбул?

€52.00 / По лице
Туристичка SIM-картичка/е-SIM - Интернет пристап на вашиот уред
Вкупна цена 45.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид