За Истанбул Контакт
Сите фотографии (4)

Stand Up Paddle (SUP) Искуство на Кадебостан во Истанбул

Уживајте во волшебните води на Истанбул како никогаш досега со нашата авантура Stand Up Paddle (SUP) во Кадебостан. Без разлика дали сте искусен веслач или нов во спортот, стручните инструктори ќе ве водат низ основите пред да тргнете на спокојно едночасовно патување на даска за веслање. Уживајте во спокојството на водите на Кадебостан, останете фит со вежбање на целото тело и уживајте во менталните придобивки од поврзувањето со природата. 


 • детали за
 • Определување
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 часа

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Истражете ги водите на Истанбул: Авантурата за стоење лопатка (SUP) во Кадебостан

Подгответе се за мирната убавина на водите на Истанбул со нашите Весла за стоење (SUP) авантура во Кадебостан. Без разлика дали сте почетник или искусен веслач, нашата стручни и искусни инструктори обезбедете кратка ориентација пред да тргнете на едночасовно патување на таблата со веслање.

Почувствувајте го ритамот на мирните води додека веслате низ живописната глетка на Кадебостан. SUP нуди не само вежбање за целото тело, туку и единствена можност да се поврзете со природата и да најдете внатрешно спокојство во раздвижениот град. Придружете ни се за ова незаборавно водено искуство кое се комбинира фитнес и спокојство токму во срцето на азиската страна на Истанбул. 

Ова искуство е достапно секојдневно од 9:00 до 7.00:XNUMX часот

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Веслојте на врвот на мирните води и станете дел од спокојниот крајбрежен пејзаж на Истанбул.
 • Вклучете го јадрото, нозете, рацете и грбот за сеопфатна фитнес сесија која согорува калории слични на возење велосипед или трчање.
 • Уживајте во мирниот амбиент, нежното нишање на даската и отвореното небо, нудејќи релаксација и ослободување од стресот.
 • Добијте краток теоретски вовед од искусни инструктори пред вашето едночасовно веслање.
 • Центарот за сурфање на ветер во Истанбул обезбедува безбедност со задолжителни елеци за спасување и безбедна средина за обука подалеку од бродскиот сообраќај.
 • Погоден за сите нивоа на вештини, од почетници до искусни веслачи.

Вклучени
 • 1 час искуство со веслање со стоење
 • Стручна, сертифицирана и искусна инструкција
 • Paddleboard и Paddles
 • Безбедносна опрема (животен елек)
 • Краток теоретски вовед
 • Тивките води на Кадебостан
 • Бесплатен чај и кафе
 • Wetsuit - ако е потребно
За нас

Истанбул, град каде историјата се среќава со модерноста, е познат по своите волшебни знаменитости, но неговиот крајбрежен шарм често останува незабележан. Кадебостан, сместен на азиската страна на градот, нуди спокојно бегство од раздвижениот урбан живот. Има ли подобар начин да се истражи овој скриен скапоцен камен отколку со лизгање на неговите мирни води во авантурата Stand Up Paddle (SUP)?

The Allure of Stand Up Paddle (SUP)

Откријте единствена перспектива

Стоејќи на даска за веслање, станувате дел од сценографијата. Нежниот ритам на вашето лопатка потопување во вода се синхронизира со спокојното опкружување. Иконскиот хоризонт на Истанбул можеби е во далечина, но во овој момент сте само вие, вашата табла и мирните води на Кадебостан.

Фитнес се среќава со спокојство

SUP не е само лежерно крстарење; тоа е вежбање за целото тело. Со секој удар, ги вклучувате јадрото, нозете, рацете и грбот. Едночасовната сесија може да согори исто толку калории како возење велосипед или трчање, што го прави фантастичен избор за фитнес. Но, SUP не е само физичко здравје; се работи и за ментална благосостојба. Спокојството на водата, нежното нишање на даската и отвореното небо нудат чувство на смиреност и мир.

Искуството во Кадебостан

Водени од експерти

Вашата SUP авантура започнува со теоретски брифинг од 5-10 минути од стручни инструктори. Тие гарантираат дека сте задоволни со основите, овозможувајќи ви целосно да уживате во едночасовното веслање.

Безбедно засолниште

Истанбулскиот центар за сурфање на ветер во Кадебостан е вашата порта за оваа авантура. Тука безбедноста е најважна. Спасувачките елеци се задолжителни, а отсуството на бродски сообраќај обезбедува сигурна средина за обука. Слободно можете да се фокусирате на убавината околу вас без одвлекување на вниманието.

Освежителен додаток на вашата маршрута во Истанбул

Во град исполнет со историски чуда, искуството на Stand Up Paddle (SUP) во Кадебостан нуди освежувачки контраст. Тоа е можност да се нурнете во природната убавина на градот, да се поврзете со мирните води и да се вклучите во исполнета фитнес активност.

Затоа, кога ја планирате вашата авантура во Истанбул, не заборавајте да вклучите посета на Кадебостан за искуство со SUP што комбинира фитнес, спокојство и уникатна перспектива на овој маѓепсан град.


Често поставувани прашања

Дали ми треба претходно искуство во Stand Up Paddle (SUP) за да учествувам?
Не е потребно претходно искуство. Искуството SUP е погодно за сите нивоа на вештини, вклучувајќи ги и почетниците. Инструкторите ќе обезбедат краток теоретски вовед пред вашата сесија за да се осигураат дека сте удобно.
Што да носам за сесијата SUP?
Препорачуваме да носите удобен костим за капење. Дополнително, понесете резервна облека и крпа за пресоблекување по сесијата, бидејќи може да се навлажните за време на веслањето.
Може ли да го донесам мојот мобилен телефон или вредни предмети на таблата за веслање?
За безбедност и за да спречите каква било потенцијална штета, најдобро е да ги оставите мобилниот телефон, накитот и вредните предмети на брегот. Ова ви овозможува да се фокусирате на активноста без да се грижите за вашите работи.
Што ако времето е лошо на денот на мојата SUP сесија?
Достапноста на искуството со SUP може да зависи од временските услови. Препорачуваме однапред да ја проверите временската прогноза. Ако временските услови се неповолни, можеби ќе треба да ја презакажете сесијата за побезбедно и попријатно искуство.
Дали има возрасна граница за учество?
Иако не постои строга старосна граница, учесниците треба да бидат физички способни да стојат на даска за веслање и да веслаат. Од суштинско значење е да ги информирате инструкторите за какви било специфични грижи или барања што може да ги имате пред да започнете со активноста.
Може ли да донесам сопствена SUP опрема?
Искуството ја обезбедува сета потребна SUP опрема, вклучувајќи ја таблата за веслање и лопатката. Не е потребно да носите сопствена опрема, но можете да се распрашате кај инструкторите на лице место дали вашата сопствена опрема е употреблива или не.
Како да стигнам до Истанбулскиот центар за сурфање на ветер во Кадебостан?
За да стигнете до центарот за сурфање на ветер во Истанбул, можете да одите со траект или со метробус до Кадикој, а потоа да користите автобуси како 17 или 16D долж брегот или жолти минибуси за да стигнете до центарот. Алтернативно, можете да го користите Marmaray и да пешачите од станицата Erenköy до центарот, што трае околу 10 минути.

Поврзани тури

Уживајте во волшебната привлечност на Истанбул од сосема нова перспектива со нашето возбудливо искуство со кануање на Босфор. Потопете се во танцот на водите на Босфор додека веслате низ патување кое беспрекорно ги спојува забавата, рамнотежата и развојот на вештините. Со задолжителни елеци за спасување кои ја гарантираат вашата безбедност, истражете ја убавината на овој иконски град додека возите кајакар помеѓу два континента. Резервирајте го вашето место денес за незаборавна авантура која ветува погледи што го одземаат здивот и незаборавни спомени.

€39.00 / По лице
Уживајте во волшебните води на Истанбул како никогаш досега со нашата авантура Stand Up Paddle (SUP) во Кадебостан. Без разлика дали сте искусен веслач или нов во спортот, стручните инструктори ќе ве водат низ основите пред да тргнете на спокојно едночасовно патување на даска за веслање. Уживајте во спокојството на водите на Кадебостан, останете фит со вежбање на целото тело и уживајте во менталните придобивки од поврзувањето со природата. 

€50.00 / По лице
Stand Up Paddle (SUP) Искуство на Кадебостан во Истанбул
Вкупна цена 50.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид