За Истанбул Контакт
Сите фотографии (6)
Прескокнете ја линијата Пријателски деца Влезен билет

Море Живот Аквариум

Има толку многу да се види, научи и направи во Sea Life Aquarium! Дојдете и погледнете го подводниот живот одблиску во океански тунел долг 83 метри.

531 Коментари

 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Често поставувани прашања
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 часа

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Има толку многу да се види, научи и направи во Sea Life Aquarium! Запознајте ја најголемата колекција на ајкули во светот, видете китови и морски желки и многу повеќе неверојатни морски суштества. Можете дури и да допрете морски ѕвезди и ракови во интерактивните камени базени. Прошетајте низ 83 метри долгиот подводен тунел на океанот и восхитувајте се на џиновскиот екран на морското корито и ќе се чувствувате како самите да сте под океанот. Ќе се воодушевите од животот под морето!

Ве очекува еден од најголемите светски океански тенкови! Не пропуштајте ја неверојатната глетка од морското корито на нашиот Океански тунел долг 83 метри. Кралството ајкули е дом на најголемата колекција на ајкули во Европа. Додека тие маестрално пливаат над главата, се восхитуваат на Бомут, Бонетхед, Ајкула од сивиот гребен, зебра, ајкули од песочен тигар и многу други. Во нашето зачудувачки интерактивно искуство со рок базен, почувствувајте како е да се допира морска ѕвезда и други видови. Во Istanbul SEA LIFE Aquarium има по нешто за секого, вклучувајќи нуркање со ајкули, нуркачки шоуа, храна за суштества и детска игралиште.

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Прошетка низ подводниот тунел на Океанот долг 83 метри

Вклучени
 • Влезници
Не се вклучени
 • Дополнителни активности (на пр. нуркање, хранење на морските суштества итн.)
Локација

Знајте пред да одите

Сите дополнителни активности (на пр. нуркање, хранење на морските суштества итн.) не се вклучени.


За нас

Морски живот Аквариум: Ширење љубов на подводни

Дали сте подготвени за сосема поинакво патување во срцето на градскиот град? Sea Life Aquarium, каде што можете да поминете незаборавни времиња со вашите најблиски, ги отвора вратите за посетителите како најголем аквариум и центар за морски живот во Европа. Со привилегиите на Истанбулската туристичка карта, можете да направите оригинален и забавен чекор и да тргнете на магично патување.

Дали сакате да поминете прекрасен ден со подводните жители? Аквариумот Sea Life и преслатките суштества во него ве очекуваат! Доколку сте заинтересирани за морски животни, аквариумот Sea Life, едно од искуствата што не треба да го пропуштите, ве поканува на патување до дното на океанот.

Sea Life Aquarium често го претпочитаат оние кои не можат да се откажат од забава и возбудливи активности и културни патувања. Аквариумот, кој го собираат не само туристи, туку и преполни екскурзии и училишни групи, ја фасцинира публиката со својата големина. Sea Life Aquarium се издвојува со илјадници посетители за само една недела меѓу туристичките атракции.

Благодарение на Sea Life Aquarium, ќе се чувствувате како да сте во средината на океанот. Можете да видите шарени морски суштества и да научите многу за нив. Во исто време, можете да се совпаѓате со времето на хранење на рибата во одредени периоди од денот. Забавно е да се види хранењето направено со специјално обучени нуркачи. Исто така, можете целосно слободно да фотографирате и видеа во аквариумот. 

Видот на риби во овој аквариум, кој содржи стотици различни видови на морски суштества, не е познат. Познат по тоа што е домаќин на најчесто сретнуваните и загрозени видови, Sea Life Aquarium им служи за здрав и безбеден живот. Во исто време, тој е домаќин на последните примери на многу живи суштества.

Суштества што ве чекаат во аквариумот Sea Life

Sea Life Aquarium им овозможува незаборавно искуство на посетителите со видовите собрани од 51 точка во светот. Услугата што ја обезбедува ги поздравува посетителите повеќе од 40 години. Стотиците видови го привлекуваат вниманието на сите од седум до седумдесет во аквариумот Sea Life, вклучувајќи ги и ајкулите од песочен тигар. Тие се меѓу најинтересните суштества на аквариумот, со нивната прва и единствена раса во Турција.

Нудејќи можност да ги набљудувате суштествата од семејството на големите бели ајкули, Sea Life Aquarium ве поздравува со разликата во Истанбулската туристичка карта. Двете ајкули наречени „Дерин“ и „Крин“ живеат заедно долго време и привлекуваат особено внимание, особено на Денот на вљубените. Овие слатки никогаш не се напуштаат, а нивната посветеност дефинитивно вреди да се види. Делот за ајкули, кој е преплавен со посетители, особено ги привлекува малите деца.

Прв во Турција и Европа: болница за желки

Sea Life Aquarium стана не само дом за морски суштества, туку и здравствен центар. Аквариумот, во кој е сместена болницата за желки и заболени желки од целата земја, е прв во Европа. Исто така, турнејата Sea Life Aquarium вклучува и други магични видови како што се базени од карпи и медузи. Ова патување, кое можете да го планирате и како пријатна и забавна викенд активност, е преплавен со туристи и посетители и во текот на неделата. Часовите за хранење се најактивните часови од денот. Времето на хранење, каде што можете да ги видите сите риби активни и во движење, ги фасцинира сите посетители додавајќи сосема поинаква атмосфера на патувањето. Овие времиња стануваат визуелни гозби, дури и емисии, поддржани од искусни нуркачи. Sea Life Aquarium може да стане ваш избор број еден кога сакате да се ослободите од копнениот живот и да се фрлите во подморскиот свет. Тоа е настан кој никогаш нема да го заборавите во текот на вашиот живот, а можеби ќе ви прерасне и во навика! Можете да уживате во ова уникатно искуство сами или со вашите најблиски. Ако сакате, можете да се потопите од океаните до амазонските шуми со џунглата


Често поставувани прашања

Зошто бројот на видовите во аквариумот на морскиот живот не е сигурен?
Во аквариумот за морски живот во Истанбул има десетици видови, од жила до ајкули, желки до златни рипки и интересни видови алги. Бидејќи количината е многу голема, а повеќето од нив се толку мали, не може да се даде прецизна количина. Не заборавајте да погледнете не само на водата, туку и на дното на аквариумот. Таму можете да ги набљудувате сите суштества и да добиете информации за нив! Ве очекуваат многу интересни видови алги и морски суштества!
Работно време на аквариумот Sea Life?
Работно време на Sea Life Aquarium Sea Life Aquarium прифаќа посетители помеѓу 10:00 и 20:00 часот секој ден во неделата, последниот влез е 19.00:XNUMX часот. Да потсетиме дека аквариумот станува адреса број еден на домашни и странски туристи за време на викендите и станува прилично преполн.
Дали има возрасна граница за влезовите во аквариумот Sea Life?
Не, секој може да ужива во аквариумот Sea Life! Посетителите на возраст од 17 години и помали се љубезно да бидат придружувани од возрасно лице. Можете да го посетите аквариумот со вашето семејство или големи училишни групи и да им дадете на децата незаборавно искуство.
Дали треба да чекам во ред за да влезам во аквариумот?
Апсолутно не! Istanbul Tourist Pass ви нуди брзо патувачко искуство што ви треба. Членовите на Pass не мора да чекаат ред за да влезат во некоја туристичка атракција!
Колку долго е потребно целосно обиколка на аквариумот Sea Life?
Доволно е да одвоите околу 60 до 90 минути за да го посетите целиот аквариум и детално да ги испитате сите живи суштества. Меѓутоа, за подетално патување и за учење за животните, можеби ќе треба да одвоите подолго време!

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Пријателски деца Влезен билет
Откријте возбуда во Тематскиот парк ViaSea! Со возбудливи возења и атракции погодни за семејството поставени на позадината на Viaport Marina, подгответе се за незаборавна авантура. Купете билети за ден исполнет со забавни спомени и авантура до вашето патување во Истанбул!

531 Коментари
€23.00 / По лице
Прескокнете ја линијата Пријателски деца Влезен билет
Има толку многу да се види, научи и направи во Sea Life Aquarium! Дојдете и погледнете го подводниот живот одблиску во океански тунел долг 83 метри.

531 Коментари
€22.00 / По лице
Море Живот Аквариум
Вкупна цена 22.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид