За Истанбул Контакт
Сите фотографии (6)
Влезен билет

Палубата за набљудување на сафир

487 Коментари

 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 часа

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Палубата за набљудување Sapphire е едно од најдобрите места за посета во Истанбул, со неверојатен поглед од птичја перспектива од горниот кат на зградата Sapphire. Многу туристички атракции во Истанбул може да се гледаат од сите страни, овозможувајќи ви да уживате во различни работи на едно место.

Палубата за набљудување Sapphire е одлична туристичка атракција со својот неверојатен поглед и модерна структура. Резиденцијата Sapphire, која е една од највисоките градби во Истанбул, обезбедува глетка што го одзема здивот. Со Istanbul Tourist Pass, целиот Истанбул е само под вашите нозе.

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Бидете воодушевени од прекрасниот поглед од палубата за набљудување
 • Уживајте во шопинг и вечера во овој трговски центар лоциран во една од најпопуларните области на Истанбул.
 • Погледнете различни природни убавини и историски градби на Истанбул од областа на терасата.

Вклучени
 • Влезен билет
Не се вклучени
 • Храна и пијалок
Локација

За нас

Палубата за набљудување на сафир е едно од најдобрите места за посета во Истанбул, со својот прекрасен поглед од птичја перспектива на горниот кат од зградата Sapphire. Можете да видите многу туристички центри лоцирани во Истанбул под агол од 360 степени од каде што ќе бидете сведоци на многу различни глетки на истото место. Резиденцијата Sapphire во Истанбул, каде што се наоѓа Палубата за набљудување, е една од највисоките згради во градот. Исто така, таа е една од фокусните точки и туристичките атракции на Истанбул со својата прекрасна и модерна структура.


Често поставувани прашања

Зошто треба да го искусам палубата за набљудување на сафир?
Благодарение на бирото за набљудување Saphire кое се наоѓа на азискиот континент Истанбул, можете да го гледате цел Истанбул, да направите уникатни фотографии и да ја доживеете возбудата на висината.
Како можам да резервирам за палубата за набљудување на сафир?
Можете лесно да резервирате билети преку Интернет на Istanbul.com.
Кои се соодветните часови и денови за посета?
Sapphire Observation Deck им нуди на посетителите можност да ја посетат секој ден во неделата од 10:00 до 10:00 часот.

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

487 Коментари
€140.00 / По лице
природата Влезен билет
Поканети сте да поминете авантуристички и да ги предизвикате вашите граници во овој неверојатен парк со неверојатен поглед на Босфор!

487 Коментари
€17.00 / По лице
Палубата за набљудување на сафир
Вкупна цена 25.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид