За Истанбул Контакт
Сите фотографии (3)

Неограничен пристап до Интернет (пренослив мобилен хотспот)

Што е со неограничен пристап до интернет додека го истражувате Истанбул?


 • детали за
 • Определување
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 минути

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Што е со неограничен пристап до интернет додека го истражувате Истанбул?

Останете поврзани на интернет на одмор без скапи трошоци за роаминг на податоци. istanbul.com е решение за прифатлива, пренослива и брза 4G врска!

Кој не би имал потреба од висококвалитетен и лесен пристап до интернет за време на одморот? Со istanbul.com, можете да уживате во намалениот неограничен пристап на интернет! Со оваа одлична услуга, ќе ги имате сите насоки во вашиот телефон за време на вашето патување во Истанбул!

Ќе можете да ја користите вашата интернет конекција со голема брзина за попуст.

 

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Уживајте во намалената брза и квалитетна интернет конекција
 • Може да добиете неограничени 4G податоци во Турција.
 • Може да се поврзете до 10 уреди.

Вклучени
 • Неограничен пристап до Интернет
Не се вклучени
 • Имајте предвид дека ќе се земе депозит од 50 евра за Wi-Fi уред на местото за подигање

   

Знајте пред да одите

 • Може да добиете неограничени 4G податоци во Турција.
 • Може да се поврзете до 10 уреди.
 • Може да добиете поддршка 24/7.


Често поставувани прашања

Дали е брз интернет во Турција?
Брзините се разликуваат, но поголемите градови обично нудат 20-50 Mbps, погодни за повеќето онлајн активности. Оддалечените области може да бидат побавни.
Дали ми треба SIM картичка во Турција?
Се препорачува. Локалните SIM картички се достапни и обезбедуваат флексибилни пакети за податоци.
Каде можам да најдам бесплатен Wi-Fi во Турција?
Хотелите, кафулињата, рестораните, па дури и некои аеродроми нудат Wi-Fi, но брзината може да биде несигурна. Користете го стратешки за брзи проверки.
Кој провајдер на SIM картичка е најдобар?
Turkcell има широка покриеност, Vodafone е буџетски, а Türk Telekom е силен во градовите. Изберете врз основа на вашите потреби.
Може ли да изнајмувам џебен Wi-Fi во Турција?
Да, идеално е за групи да го купуваат вашето мобилно жариште сега со нашите одлични цени!
Дали ми треба меѓународен роаминг во Турција?
Проверете ги трошоците за роаминг кај вашиот домашен оператор. Размислете за SIM-картички специфични за патувањата за чести патници.
Може ли да преземам офлајн карти за Турција?
Силно се препорачува, особено за истражување на оддалечените области.
Дали има некои ограничувања на интернет во Турција?
Веб-страниците за возрасни кои содржат порнографска содржина се ограничени во Турција. Некои платформи за социјални медиуми, исто така, беа накратко ограничени во минатото. Секогаш користете ВПН-ови внимателно.
Може ли да ја користам мојата домашна SIM картичка во Турција?
ептен трошоци за роаминг со вашиот домашен провајдер. СИМ-картичките за меѓународни патувања може да понудат подобри зделки. Водафон може да ги има најдобрите зделки на меѓународно ниво.

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

€140.00 / По лице
Џамијата Ортакој стои како вистинска икона, која ги воодушевува посетителите со својата живописна атмосфера, погледот на Босфор кој го одзема здивот и живите улични продавачи. Во срцето на овој волшебен амбиент се наоѓа џамијата Ортакој, прекрасен доказ за историјата на градот. За да навлезете во длабочините на минатото и сегашноста на оваа џамија, Istanbul.com подготви аудио водич, кој ќе ви овозможи вистински да го разберете нејзиното значење во наследството на градот. Доживејте го спокојството што ве очекува во џамијата Ортакој.

€5.00 / По лице
Неограничен пристап до Интернет (пренослив мобилен хотспот)
Вкупна цена 52.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид