За Истанбул Контакт
Сите фотографии (18)
Препорачана Пријателски деца Влезен билет

Пожар на Анадолија Легендарните билети за танц шоу

Огнот на Анадолија, една од врвните танцови групи во светот благодарение на неколку светски настапи и бројни промотивни настани, направи огромни чекори кон постигнување на оваа цел. Сега, VIP/General билети се достапни за посетителите на istanbul.com!


 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 90 минути

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Бидете ВИП/Генерален гостин на легендарното танцово шоу!

Подгответе се да видите еден од најпознатите танцови шоуа во светот! Античката митологија и културната историја на Анадолија служат како основа за иновативниот концепт наречен Огнот на Анадолија. Мисијата на Пожар на Анадолија е да се сподели пламенот на љубовта, мирот и културната историја што гори во Анадолија со остатокот од светот.

Огнот на Анадолија, една од врвните танцови групи во светот, благодарение на неколку светски настапи и бројни промотивни настани, направи огромни чекори кон постигнување на оваа цел. Погледнете го ова неверојатно шоу во најпознатиот културен центар на Турција од ВИП/Генерални седишта!

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Светско славно танцово шоу изведено во над 100 земји за повеќе од 50 милиони луѓе!
 • Сведок на културата на цивилизациите кои живееле во Анадолија
 • ВИП места во најпознатиот културен центар во Истанбул, АКМ
 • Запознајте се и фотографирајте се со танчерки по шоуто!

Вклучени
 • ВИП/Генерален влез во шоуто Огнот на Анадолија во културниот центар Ататурк
 • Запознајте се со танчери по шоуто, фотографирајте на сцената
Локација

Знајте пред да одите

Камерата, звучниот рекордер итн. нема да бидат прифатени на местото на настанот. Во случај да доцните на настанот, Istanbul Tourist Pass® не е одговорен на кој било начин корисникот да биде примен на местото на настанот. Билетите кои не се искористени на денот и времето се неважечки и не е можно да се вратат парите и/или да се сменат цената на билетот и таксата за услуга. Не може да се поднесе барање од Istanbul Tourist Pass® за враќање на билетите кои не се искористени во денот и часот.


За нас

на Пожар на Анадолија е светски позната турска танцова група која изведува мешавина од традиционални анадолски народни танци, балет и модерен танц. Групата е основана во 2001 година и оттогаш настапува во над 100 земји за повеќе од 50 милиони луѓе. Револуционерната идеја позната како Огнот на Анадолија е изградена врз историската митологија и културното наследство на регионот. Целта на Огнот на Анадолија е да го шири пламенот на љубовта, мирот и културното наследство што живее во Анадолија низ целиот свет. На Пожар на Анадолија помина долг пат кон реализација на оваа цел, станувајќи една од врвните танцови групи во светот како резултат на неколку меѓународни настапи и промотивни активности.

на Пожар на Анадолија Танцовото шоу е спектакуларна прослава на турската култура и историја, комбинирајќи ги традиционалните анадолски народни танци, модерниот танц и балетот. Основана во 2001 година, групата брзо стана една од најпопуларните и најуспешните танцови компании во светот, воодушевувајќи ја публиката со своите енергични изведби, живописни костими и музика во живо.

Историја и важност на танцовото шоу на пожарот во Анадолија

Огнот на Анадолија е основан од Мустафа Ердоган, турски кореограф и танчер кој претходно работел со Турскиот државен ансамбл за народни танци. Визијата на Ердоган беше да создаде танцова претстава што ќе го прикаже богатото културно наследство на Турција и ќе го пренесе пред публиката ширум светот.

Името на групата, „Пожар на Анадолија“ е упатување на античкиот регион на Анадолија, кој сега е денешна Турција. Анадолија има долга и разновидна историја, со влијанија од многу различни култури низ вековите. Претставите на „Огнот на Анадолија“ имаат за цел да ја одразат оваа различност, комбинирајќи го традиционалниот турски танц со елементи на суфи вртење и други културни влијанија.

Зошто да го видите танцовото шоу „Огнот на Анадолија“.

Има многу причини да го видите танцовното шоу Огнот на Анадолија. Како прво, изведбите се едноставно зачудувачки, со голем број талентирани танчери и музичари кои ја оживуваат сцената со својата енергија и страст. Кореографијата е сложена и динамична, при што секој танц раскажува уникатна приказна за турската историја и култура.

Покрај визуелниот спектакл, пожарот во Анадолија е и одличен начин да дознаете повеќе за тоа Турската култура и историја. Шоуто вклучува традиционална турска музика и инструменти, како и носии и реквизити кои се засновани на традиционални дизајни. Со доживување на Пожар на Анадолија, публиката може да добие подлабоко ценење за богатството и различноста на турското културно наследство.

Конечно, Пожар на Анадолија е исто така важен културен амбасадор за Турција, промовирајќи ја уметноста и културата на земјата низ целиот свет. Групата има настапувано во над 100 земји, споделувајќи го својот уникатен спој на танц и музика со милиони луѓе ширум светот. Со гледање на пожарот на Анадолија, публиката може да стане дел од оваа глобална културна размена и да стекне поголемо разбирање и благодарност за светот околу нив.

Сумирајќи, на Пожар на Анадолија танц шоу е задолжително да се види за сите заинтересирани за танц, музика и култура. Со својата неверојатна кореографија, живописни костими и богато културно наследство, на Пожар на Анадолија е вистинска прослава на турската историја и идентитет. Доживувајќи го ова шоу, публиката може да добие подлабоко ценење за убавината и различноста на нашиот свет, истовремено поддржувајќи ја важната работа на културните амбасадори како Пожарот на Анадолија.


Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

€140.00 / По лице
Влезен билет
Поминете една вечер во културниот центар „Хоџапша“ и уживајте во фантастична танцова изложба! Погледнете сè, од стомачен танц до модерен турски танц.

€32.00 / По лице
Пожар на Анадолија Легендарните билети за танц шоу
Вкупна цена 81.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид