За Истанбул Контакт
Пријателски деца Влезен билет

Емаар аквариум и влез во подводна зоолошка градина

Дали сте подготвени да се нурнете во длабокиот блуз и живописното зеленило на природата?


 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 минути

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Емаар Сквер Мол е врвна туристичка дестинација која ги обединува странските и домашните посетители од целиот свет да купуваат, да се забавуваат и да пробаат нови деликатеси на едно погодно место. Музеј на илузии, куглање, соба за виртуелна реалност и посебна атракција за истражувачи од сите возрасти: аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина се достапни во забавниот центар Емаар.

Аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина, во која се сместени илјадници морски суштества, им овозможуваат на посетителите да истражуваат под вода, како и да уживаат во пејзажот на копно. Со istanbul.com, светот на подводните суштества ви е на дофат.

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Откријте ги неверојатните суштества во овие делови, како што се Карпестите брегови, тунелскиот аквариум, островот сонувачи, шумите, реките и водопадите, островот пингвини, кралството на крокодилите
 • Уживајте во дигиталната интерактивна област за играње и гледајте диносауруси и многу различни големи суштества!
 • Бидете воодушевени со крокодили и илјадници морски суштества со уникатни теми!

Вклучени
 • Влез во аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина
 • Направете совршени фотографии во областа за фотографии
 • Уживајте во уникатните теми и почувствувајте го подводниот свет!
Локација

За нас

За аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина

Emaar Entertainment Emaar Square Mall Истанбул, во кој се сместени аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина, сè уште не е уште еден трговски центар. Трговскиот центар е нова генерација туристичка атракција наменета за странски и домашни посетители од целиот свет да купуваат, да се забавуваат и да доживеат откритија на вкусови. Emaar Entertainment нуди доста популарни забавни услуги како Музеј на илузии, куглање и VR соба, особено за деца Kaydırax, Hoopzone, The Jump; и истражувачи од сите возрасти Емаар аквариум и подводна зоолошка градина.

Аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина, во која се сместени илјадници суштества, им овозможуваат на посетителите задоволство да нуркаат под вода. Ако се дефинирате како љубител на природата, патник или авантурист, треба да ги додадете аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина во вашиот туристички водич во Истанбул. Митрополитскиот живот ги тера луѓето да се оддалечуваат од природата секој ден. Аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина ќе ги поврзуваат возрасните и децата со животните кои живеат во и во близина на вода. 

Ако сакате да го истражувате необичното и барате други подводни туристички атракции во Истанбул, можете да застанете и покрај Sea Life Aquarium Istanbul!

Што вклучува аквариумот Емар и подводната зоолошка градина

Аквариумот и подводната зоолошка градина Емаар е место со тропски риби и други подводни видови кои ќе привлечат туристи, особено оние што ги љубат животните. Модерниот дизајн, магичната атмосфера и морските животни го прават возбудлива и забавна туристичка атракција. Прекрасните водни суштества пронајдени во морињата, реките и океаните и донесени од целиот свет го продолжуваат својот живот во аквариумот Емраар и подводната зоолошка градина. Нивниот нов дом, огромен аквариум во форма на тунел, се наоѓа на 3.5 метри под земјата.

Овој импресивен аквариум има капацитет од 1.2 милиони литри вода во кој се сместени повеќе од 20.000 водни суштества и водоземци од 200 видови. Суштествата на аквариумот се различни, вклучувајќи влекачи, тарантули, крокодили, пингвини, скорпии, школки, игуани, камелеони и тропски риби. 

Тематски делови

Главниот резервоар на аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина вклучува различни места на кои се сместени различни водни суштества и содржат различни теми. Деловите што секој од нив е дизајниран за посетителите да се чувствуваат како во природа со емулирање на вистинските живеалишта на животните се:

Карпестите брегови

Делот Rocky Shores ги содржи можеби најатрактивните и најопасните подводни суштества кои доаѓаат од плитки океани. Ајкули, жили, ракчиња и други ракови донесени од различни светски води ги среќаваат посетителите во аквариумско опкружување каде коегзистираат земја и вода.

Аквариум во тунел

Тунелскиот аквариум е една од најинтересните градби лоцирани во аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина. Овој стаклен тунел е доста моќен, безбеден и ви овозможува да следите необични водни суштества. Овој дел од аквариумот е трендовска туристичка атракција бидејќи можете да се чувствувате како да нуркате под вода среде разновидноста на морскиот живот.

Островот Dreamers е идеална услуга за посетителите кои сакаат да го продолжат искуството на под вода во дигиталната реалност. Со оваа необична тема која ќе ги интересира децата, можете да нацртате видови риби и диносауруси на таблети и да ги анимирате дигитално.
Шумите ве носат во зелена средина, овозможувајќи ви да се одморите од сината атмосфера на аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина. Во оваа средина, можете да сретнете змии, пајаци, пирани, крокодили и други фасцинантни подводни животни кои се наоѓаат во зоолошките градини во внатрешноста.
Реки и водопади се издвојуваат како уште една возбудлива и забавна тема на аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина. Водни желки со црвено уши, разиграни видри, тревопасни пирани и жили кои живеат во големи стаклени простори ги пречекуваат посетителите во оваа област. 
Островот на пингвините ги поврзува туристите со пингвините Хумболт од Јужна Америка во центарот на Истанбул. Ќе имате шанса да ги видите овие слатки пријатели многу блиску без бариери овде.
Кралството на крокодили се состои од џиновски крокодили кои се истовремено опасни и фасцинантни, а ќе сакате да се зближите по неколку моменти на адреналин. Овде можете да го набљудувате еден од огромните влекачи на светот, кралот Крок, тежок 750 кг и со димензии над 5 метри. Да не ја заборавиме неговата партнерка, која е кралица од 3 метри!


Често поставувани прашања

Зошто треба да го искусам аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина?
Прекрасно искуство е да се сретнете со извонредни суштества од нашиот прекрасен свет. Додека ги набљудувате во аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина, исто така ќе се чувствувате како вистинско нуркање под водата на 3.5 метри под земјата. Исто така, тоа е ангажирана, едукативна и забавна активност за децата.
Колку треба да платам влезница за аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина?
Со туристичка карта на Истанбул, не со каква било! Кога сте носител на пропусница, вие сте ослободени од сите влезници и можете само да уживате во вашата посета!
Колку долго трае патувањето во аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина?
Иако часовите за екскурзија не се ограничени, можете да го завршите вашето патување во различни тематски делови околу еден час. Ако имате време, поминете повеќе часови!
Може ли да фотографирам и видеа?
Слободно можете да фотографирате и да правите видеа на начин што нема да предизвика проблеми по здравјето на нашите пријатели животни.
Работно време на аквариумот Емаар и подводната зоолошка градина?
Емаар аквариумот и подводната зоолошка градина, кои работат во работните денови и во сабота, прифаќаат посетители од 10:00 до 21:00 часот.

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

€120.00 / По лице
Пријателски деца природата

€15.00 / По лице
Емаар аквариум и влез во подводна зоолошка градина
Вкупна цена 25.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид