За Истанбул Контакт
Сите фотографии (5)

Искуство со кану на Босфор Истанбул

Уживајте во волшебната привлечност на Истанбул од сосема нова перспектива со нашето возбудливо искуство со кануање на Босфор. Потопете се во танцот на водите на Босфор додека веслате низ патување кое беспрекорно ги спојува забавата, рамнотежата и развојот на вештините. Со задолжителни елеци за спасување кои ја гарантираат вашата безбедност, истражете ја убавината на овој иконски град додека возите кајакар помеѓу два континента. Резервирајте го вашето место денес за незаборавна авантура која ветува погледи што го одземаат здивот и незаборавни спомени.


 • детали за
 • Определување
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 50 минути

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Влезете во извонредна бегство со Кајакарство во Истанбул, хипнотизирачка експедиција која го отклучува срцето на Босфорот. Нурнете во водите наоколу 50 минути, каде што возбудата на кануањето се испреплетува со рамнотежа и префинетост на координацијата. Преминете помеѓу континентите, носете задолжителни елеци за спасување за безбедност и пакувајте резервна облека за неочекуваното. Обезбедете го вашиот слот помеѓу 06:00 часот и 7:00 часот да уживате во неспоредлива средба, споена природна убавина, унапредување на вештините и воодушевувачка урбана панорама. Уживајте во прекрасните погледи на Истанбул и мостот Фатих Султан Мехмет од Бејкоз. 

Последно време за резервација: Последната резервација може да се направи на 6: 00 PM претходниот ден. На пример, ако денес е 6:01 часот, нема да можете да резервирате за утре.

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Влезете во волшебна авантура со кајакарство на иконскиот Босфор.
 • Искусете околу 50 минути возбудливо веслање низ водите на Истанбул.
 • Подобрете ја рамнотежата, координацијата и јачината на јадрото додека се движите по живописниот воден пат.
 • Задолжителните елеци за спасување обезбедуваат безбедност и обезбедуваат душевен мир во текот на целото патување.
 • Се препорачува резервна облека, која ќе ви овозможи да останете удобно за време на екскурзијата.
 • Уживајте во непречен поглед на знаменитостите на Истанбул и волшебната убавина од водата.
 • Идеален и за почетници и за искусни веслачи кои бараат возбудлива активност на база на вода.

Вклучени
 • Приближно 50 минути веслачка авантура на Босфорот.
 • Активности за подобрување на вештините кои ја подобруваат рамнотежата и координацијата.
 • Задолжителни елеци за спасување за ваша безбедност во текот на целото патување.
 • Единствена можност да веслате меѓу два континента и да се восхитувате на убавината на Истанбул.
 • Практични места за резервации се достапни помеѓу 06:00 и 7:00 часот
 • Незаборавно искуство кое комбинира природа, развој на вештини и урбани панорами.
За нас

Возбудлива авантура на Босфорот

Започнете со возбудливо патување со приближно 50 минути кануање низ занесните води на Босфор. Почувствувајте го брзањето додека веслате и се движите низ овој иконски воден пат во Истанбул.

Подобрување на рамнотежата и координацијата

Вклучете се во активности за подобрување на вештините кои не само што обезбедуваат забавно искуство, туку и ја подобруваат вашата рамнотежа и координација. Предизвикајте се себеси во уникатен амбиент додека развивате основни физички вештини.

Безбедноста на прво место со задолжителни јакни за спасување

Вашата безбедност е наш приоритет. Во текот на целата екскурзија, ќе бидете опремени со задолжителни елеци за спасување, обезбедувајќи сигурна и пријатна авантура на вода.

Удобност во резервната облека

Спакувајте резервна облека за да ја обезбедите вашата удобност за време на патувањето. Бидете подготвени за какви било неочекувани прскања или промени во времето, што ќе ви овозможи целосно да се потопите во искуството.

Весло меѓу континентите

Искусете го извонредното додека веслате меѓу два континента - навистина уникатна можност понудена од Истанбулското кану искуство. Уживајте во неверојатната околина и восхитувајте се на шармот на градот од сосема нова перспектива.

Флексибилни слотови за резервации

Изберете време за резервација што ви одговара помеѓу 11:00 и 7:00 часот поаѓајќи од Üsküdar. Оваа флексибилност ви овозможува да ја планирате вашата авантура според вашиот распоред.

Незаборавен спој на природата и урбаната убавина

Потопете се во убавината на природата додека уживате во панорамските урбани глетки. Ова незаборавно искуство нуди совршен спој на развој на вештини, природно истражување и восхит на градскиот пејзаж.

Како да стигнете таму?

Локацијата е во Beykoz Kanlıca на Анадолската страна.

Можете да возите автобуси 15/15A/15P/15T/15F/15TA од автобуската станица Üsküdar, веднаш спроти фериботите. Алтернативно, можете исто така Земи такси. Возењето со такси чини околу 8 евра.

Што да се облече?

За удобно и пријатно искуство со кану, препорачуваме да го носите секојдневна облека како маици, шорцеви или панталони, заедно со влечки. Не заборавајте да понесете дополнителна облека за дополнителна удобност. И еве еден корисен совет: понесете папучи со себе за да можете да ги оставите чевлите и да се вметнете во нив за авантурата со кану. На овој начин, можете целосно да се нурнете во патувањето без да се грижите за обувките.


Често поставувани прашања

Кој може да учествува во искуството со кану?
Учесниците од сите нивоа на вештини се добредојдени, но деца под 6-годишна возраст не се дозволени од безбедносни причини.
Дали е потребно претходно искуство во кану?
Не е потребно претходно искуство. Нашите инструктори ќе обезбедат насоки и ќе обезбедат безбедно и пријатно искуство за секого.
Што треба да облечам за кану искуство?
Носете удобна облека што не ви пречи да се навлажни. Препорачуваме да носите секојдневна облека како маици, шорцеви или панталони, заедно со папучи. Препорачливо е да понесете резервна облека за дополнителна удобност.
Дали се обезбедени елеци за спасување?
Да, обезбедени се задолжителни елеци за спасување за да се обезбеди вашата безбедност во текот на авантурата со кану.
Што се случува во случај на лошо време?
Доколку временските услови се неповолни, турата може да се откаже. Или ќе добиете рефундирање или ќе имате можност да го презакажете за следниот достапен ден.
Колку трае турата за кану?
Турнејата трае приближно 50 минути, давајќи ви доволно време да уживате во водите на Босфор и прекрасните глетки.
Може ли да резервирам истиот ден?
Резервациите може да се направат до 6:00 часот ден пред турата. Ова обезбедува непречено искуство за вас и нашиот тим.
Како да стигнам до појдовната точка во Ускудар?
Можете лесно да стигнете до точката на поаѓање со такси од Ускудар или со користење на разни автобуси кои тргнуваат оттаму. Исто така, можете да земете автобуси 15/15A/15P/15T/15F/15TA од автобуската постојка Üsküdar.
Што го прави ова искуство со кајакарство уникатно?
Веслајќи меѓу два континента, Босфор нуди неверојатна позадина што го одзема здивот. Овој спој на природата и урбаната убавина создава незаборавна авантура.

Поврзани тури

Искусете ја возбудата на сурфањето на ветер во живописниот Кадебостан, Истанбул. Уживајте во 1-часовното тестирање на сурфање на ветер и истражете ги мирните води додека го совладате овој возбудлив спорт. Почувствувајте го ветрето во вашето лице, чувствувајте се како да летате над морето и направете ја вашата авантура во Истанбул незаборавна! Еден и единствен, резервирајте го вашето место веднаш. 

€34.00 / По лице
Целодневна турнеја Водени турнеја Подигнување/отпуштање
Уживајте во магијата зад вашата омилена серија со оваа специјално изработена студиска турнеја! Зачекорете во самите сетови кои го воскреснаа: Ертугрул, Осман и легендарниот Дестан оживеаја во Рива, Бејкоз. Турнејата е прецизно дизајнирана за ваша погодност, заштедувајќи ви од мака за договарање билети и превоз. Бидете дел од мудрецот Ертугрул и чувствувајте се како ѕвезда во овој магичен универзум!

€80.00 / По лице
Искуство со кану на Босфор Истанбул
Вкупна цена 39.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид