За Истанбул Контакт
Сите фотографии (6)
Препорачана Безбедна трансакција Достапно за инвалидски колички Аудио водич Пријателски деца Разглед

Busforus Hop On Hop Off автобуска турнеја

Откријте го Истанбул, волшебниот град што премостува два континента, со панорамската автобуска турнеја Busforus Hop-On Hop-Off. Оваа турнеја нуди уникатен и удобен начин за истражување на врвните атракции на градот, овозможувајќи ви да скокате и одите во слободно време. Со удобни двокатни автобуси, информативни аудио водичи на повеќе јазици и рута што ги покрива клучните знаменитости, оваа турнеја е најлесниот и најекономичен начин да се открие Истанбул.


 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 минути

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Добредојдовте во Истанбул, волшебниот град што ги премостува Европа и Азија, каде античките наследства беспрекорно се спојуваат со модерниот шарм. Istanbul.com со гордост ви го претставува Busforus Hop-On Hop-Off Панорамска тура со автобус, извонреден и удобен начин за откривање на убавината на Истанбул. Потопете се во богатата културна таписерија на овој историски град додека патувате низ неговите улици, сведочејќи се на џамии кои предизвикуваат стравопочит, прекрасни палати, раздвижени чаршии и многу повеќе.

Качете се на еден од иконите црвени двокатни автобуси и тргнете на незаборавно патување. Со аудио коментари достапни на осум јазици (англиски, француски, германски, шпански, руски, арапски, персиски и турски), ќе научите фасцинантни факти и приказни за реномираните атракции во Истанбул. Од удобноста на вашето место, уживајте во панорамски поглед на иконите знаменитости на градот додека поминувате од Европа до Азија.

на автобуската тура обезбедува крајна флексибилност, овозможувајќи ви да скокате и исклучувате на која било од 12-те постојки расфрлани низ Истанбул. Поминете онолку време колку што сакате на секоја локација, истражувајќи ги богатствата што го привлекуваат вашиот интерес. Восхитувајте се на архитектонскиот сјај на Сината џамија и Света Софија во Султанахмет, шетајте низ живописните улици на Еминону и искусете ја величественоста на Големата чаршија или повелете во Каракој за да го откриете нејзиниот спој на традиција и модерност. Патувањето продолжува со застанувања во Галатапорт, палатата Долмабахче, поморскиот музеј, палатата Бејлербеј, чаршијата Бешикташ, плоштадот Таксим, Шишхане и чаршијата за зачини. Секоја станица нуди свој уникатен шарм и атракции, кои чекаат да бидат истражени.

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Откријте ги главните атракции на Истанбул.
 • 24-часовен билет со неограничено вклучување и исклучување на скокање.
 • Сина џамија, Света Софија, палата Топкапи, пазар на зачини и многу повеќе.
 • Преминете го мостот на Босфор за погледи што го одземаат здивот.
 • Повеќејазични аудио водичи на 8 јазици и персонал кој зборува англиски.
 • Удобни црвени двокатни автобуси.
 • Персонализирајте ја вашата маршрута, бидете свој водич!
 • Ефикасен и удобен начин да го откриете Истанбул.
 • Снимајте неверојатни фотографии. Истражете ги скриените скапоцени камења.
 • Непречен комфор при патување за лицата со посебни потреби

Вклучени
 • Busforus Hop On Hop Off автобуски билет за 24 часа
 • Качете се на која било станица и симнете се каде што сакате да откриете
 • Хигиенски комплет и слушалки

 • Службеник кој зборува англиски 

 • Бесплатен интернет пристап во автобус

 • Непречен комфор при патување за лицата со посебни потреби

Локација

За нас

Заборавете на маката да се движите во јавниот превоз или да се потпрете на скапи такси. Со Busforus, имате слобода да ја прилагодите вашата маршрута според вашите преференции, интереси и распоред. Снимајте неверојатни фотографии, потопете се во енергичната атмосфера на градот и создадете незаборавни спомени.

Повеќејазични аудио водичи

Повеќејазични аудио водичи ве придружуваат во текот на турнејата, обезбедувајќи проникливи информации за реномираните музеи, палати, паркови, чаршии, џамии, мостови и плоштади во Истанбул. Опуштете се и уживајте во патувањето додека ги слушате однапред снимените водичи преку бесплатни слушалки обезбедени од пријателските хостеси во автобусот.

Резервирајте ја вашата Busforus Hop-On Hop-Off Панорамска тура со автобус на Istanbul.com денес и тргнете во извонредна авантура низ богатата историја и живописната култура на Истанбул. Без разлика дали сте ентузијаст за историја, пазарџија или љубител на храна, оваа турнеја ветува дека ќе ги задоволи сите ваши интереси. Истражете го Истанбул со свое темпо, скокајте и исклучувајте колку што сакате и дозволете градот да ги открие своите чуда со секое застанување.

Хоп-он-хоп-оф автобуски постојки и препораки

 • Султанахмет: Посетете ја Сината џамија, Света Софија, базиличната цистерна и византискиот хиподром. Истражете ги шармантните улици исполнети со продавници, хотели и автентични ресторани.
 • Еминону: Искусете го раздвиженото срце на градот со неговите живописни чаршии, вклучувајќи ги светски познатиот Голем пазар и Пазарот на зачини.
 • Каракој: Откријте го просперитетното соседство покрај пристаништето, комбинирајќи ги традиционалните локални бизниси со модерни кафулиња, бутици и улична уметност.
 • Галатапорт: Истражете го импресивното пристаниште за крстарење и соседниот трговски центар, нудејќи широк спектар на продавници, ресторани, кафулиња и уметнички галерии.
 • Палатата Долмабахче: Потопете се во раскошниот свет на султаните и восхитете се на извонредната убавина на палатата Долмабахче.
 • Поморски музеј: Истражувајте во историјата на Отоманската морнарица и истражете ја колекцијата на поморски артефакти во овој национален музеј.
 • Палата Бејлербеј: Посетете ја оваа прекрасно украсена палата на азиската страна на Истанбул, некогашна резиденција за одмор на отоманските султани.
 • Базар на Бешикташ: Изгубете се во шарената и живописна населба Бешикташ, исполнета со мали продавници, кафулиња и бутици.
 • Плоштад Таксим: Уживајте во живописната област позната по јадење, пазарење и ноќен живот, со Istiklal Caddesi како главна пешачка област.
 • Шишхане: Истражете го менувачкиот кварт на Шишхане, дом на историски градби, уметнички галерии и познатата кула Галата.
 • Базар на зачини: Нурнете во живописната атмосфера на една од најголемите покриени чаршии во светот и препуштете се на вкусовите и аромите на Истанбул.

Искусете го најдоброто од Истанбул со Busforus Hop-On Hop-Off Панорамска тура со автобус, сега достапна на Istanbul.com. Резервирајте ги вашите билети уште денес и тргнете на незаборавно патување низ хипнотизирачкиот град кој опфаќа два континента.

Општи информации за панорамска тура со автобус Busforus Hop-On Hop-Off

Busforus Hop-on-Hop-off Автобус Истанбул сообраќа секој работен ден од 10 до 5 часот

Поаѓања од Султанахмет: 10:00 - 11:00 - 12:00 - 13:00 - 14:00 - 15:00 - 16:00 - 17:00 часот

Целосна јамка: 2 часа 30 минути

(Времињата, зачестеноста и маршрутата може да се разликуваат поради сообраќајот, времето и други непредвидени околности.)

Како да стигнете таму?

Поаѓањата на автобусот започнуваат во 10.00:5 часот секој работен ден од плоштадот Султанахмет и продолжуваат секој час до 24 часот. Првата станица на Busforus Buses е плоштадот Султанахмет, но можете да се качите и да се симнете на која било станица што сакате во XNUMX-часовен период. 


Често поставувани прашања

Колку долго е важноста на билетот за автобуска тура?
Билетот за автобуска тура важи 24 часа од моментот на откуп. Но, не заборавајте дека започнува во 10 часот. Вашите 24 часа започнуваат во 10 часот, така што на пример не можете да го користите од 2 часот на ден до следниот ден во 2 часот.
Може ли да се качам и да излезам од автобус на која било станица?
Да, можете да се качите и да излезете од автобусот на која било од назначените постојки на рутата за време на важноста на вашиот билет.
Колку често сообраќаат автобусите?
Busforus Hop-on-Hop-off Автобус Истанбул сообраќа секој работен ден од 10 до 5 часот. Поаѓања од Султанахмет: 10:00 - 11:00 - 12:00 - 13:00 - 14:00 - 15:00 - 16:00 - 17:00 часот.
Дали аудио водичот е достапен на повеќе јазици?
Да, аудио водичот за турата со автобус е достапен на осум различни јазици, вклучувајќи англиски, француски, германски, шпански, руски, арапски, персиски и турски.
Може ли однапред да купам билети преку Интернет?
Да, однапред можете да ги купите вашите билети за автобуска турнеја преку istanbul.com. Ова ви овозможува да го обезбедите вашето место и да избегнете кавга во последен момент.
Дали е достапна инвалидска количка со автобуска тура?
Да, се обезбедува удобност при патувањето за лицата со посебни потреби.
Што се случува ако врне дожд за време на турата со автобус?
Автобусите се опремени со покриена горна палуба и затворена долна палуба, обезбедувајќи засолниште во случај на дожд. Турата работи без оглед на временските услови, освен ако има исклучителни околности.
Може ли да носам храна и пијалоци во автобусот?
За вас ќе има кетеринг пакет, затоа ве молиме да не носите храна или пијалоци од надвор.
Може ли да користам билет за автобуска тура во последователни денови?
Билетот за автобуска турнеја обично важи 24 часа од моментот на откуп. Не важи последователни денови.

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

€140.00 / По лице
Прескокнете ја линијата Достапно за инвалидски колички Пријателски деца Влезен билет
Поканети сте на незаборавно патување до нови височини на палубата за набљудување на Emaar SkyView, каде што пред вас се расплетува волшебната привлечност на Истанбул, поканувајќи ве да се препуштите на панорамски погледи, возбудливи искуства и моменти на прекрасна убавина што ќе остави незаборавна трага. на твоето сеќавање.

€30.00 / По лице
Busforus Hop On Hop Off автобуска турнеја
Вкупна цена 43.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид