За Истанбул Контакт
Сите фотографии (4)
природата Влезен билет Подигнување/отпуштање

Босфор вечера и шоу крстарење

Искусете го совршениот крај на денот за разгледување на знаменитостите со крстарењето за вечера во Босфор. Крстарете под ноќното небо во Истанбул, восхитувајќи се на прекрасните светла на градот, мостот на Босфор и кулата на Мејден. Уживајте во автентична турска вечера и волшебни традиционални изведби, вклучувајќи стомачен танц и регионални танци. Создадете трајни спомени во оваа незаборавна ноќ!

395 Коментари

 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 3 часа

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Подигнување по избор

Услугата за подигање е достапна од централно лоцирани хотели.

на Крстарење за вечера по Босфор е совршен начин да се заврши денот на разгледување. Крстарење по Босфорот под ноќното небо и видете ги прекрасните светла на Истанбул, Босфорскиот мост и Моминската кула. Уживајте во автентична турска вечера проследена со традиционални турски изведби вклучувајќи стомачен танчер и танчери од различни региони на земјата. Тоа е ноќ што ќе ја паметите со години!

 • Можете да имате незаборавна ноќ со автентична турска храна и изведби на прекрасниот Босфор.
 • Во текот на ноќта можете да уживате во погледот на градските светла на Истанбул и мостот на Босфор.
 • Можете да танцувате цела ноќ на забавна музика свирена од професионален диџеј.
 • Времетраење: приближно 3 часа
 • Има оброци и многу емисии во кои можете да уживате.

Еве ја деталната програма на вечерта:

Добредојдовте со Мехтер
Вител Дервиш
Турски цигански танц
Кавкаски танц
Групно шоу на стомачен танчер
Турски народен танц
Ритам шоу
Стомачен играч
Професионален диџеј настап

Мени за вечера
Ладни предјадења - свежа сезонска салата - предјадење

главните
Риба на скара послужена со рукола, кромид и лимон ИЛИ 
Пилешки стек на скара послужен со ориз и компири ИЛИ
Месо топче на скара со послужено со ориз и компири ИЛИ
Вегетаријански оброк - Тестенини со зеленчук

Десерт
Баклава и овошје

 

Важно известување за нашите посетители

Би сакале да ги информираме сите туристи за а неодамнешната регулатива спроведена во Истанбулскиот теснец. Властите, вклучително и поморската полиција и крајбрежната стража, започнаа вспроведување на проверки на пасоши на бродови за крстарење. Клучно е за сите посетители да се осигураат дека ги имаат своите оригинални пасоши во нивна сопственост. Ве молиме имајте предвид дека фотокопии или фотографии од пасоши нема да се сметаат за валидни. Љубезно бараме ваша целосна соработка во почитувањето на овие мерки. Вашето разбирање и придржување кон овие прописи се многу ценети.

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Имајте незаборавна ноќ со автентична турска храна и изведби на прекрасниот Босфор.
 • Уживајте во погледот на градските светла на Истанбул и мостот Босфор ноќе.
 • Танцувајте цела ноќ на забавна музика свирена од професионален диџеј.

Вклучени
 •  Услуги за подигање и заминување.
 •  Оброк.
 •  Покажува
Не се вклучени
 • Дополнителни пијалоци
Локација

Знајте пред да одите

Увезените пијалоци се достапни со доплата на бродот.

Опција 1: Мени за вечера со неограничени безалкохолни пијалоци (безалкохолни) - неограничени безалкохолни пијалоци и топли пијалоци, вклучувајќи Кока-Кола, Фанта, Спрајт, сок, чај, кафе итн. Опција 2: Мени за вечера со неограничени локални алкохолни пијалоци - вклучува избор на локално вино, пиво, раки, вотка, џин, безалкохолни и топли пијалоци.


За нас

Доживејте незаборавна вечер на Босфорот!

Придружете ни се за волшебно Крстарење за вечера по Босфор, совршен начин да го завршите вашиот ден на истражување. Лизгајте по Босфорот под блескавото ноќно небо и видете ги хипнотизирачките светла на Истанбул, вклучувајќи го и култниот Босфорски мост и волшебната Девица кула. Препуштете се на автентична турска вечера која ќе ги привлече вашите вкусови, проследени со волшебни изведби кои го прикажуваат богатото културно наследство на Турција, со восхитувачки стомак и талентирани танчери претставувајќи различни региони во земјата. Оваа ноќ ќе биде врежана во вашата меморија со години!

Најдобри моменти од крстарењето за вечера во Босфор

 • Потопете се во магијата на прекрасниот Босфор додека уживате во вкусна, автентична турска кујна.
 • Восхитувајте се на воодушевувачките панорамски погледи на осветлениот градски пејзаж на Истанбул и прекрасниот мост на Босфор.
 • Опуштете се и танцувајте во текот на ноќта на енергична музика вртена од нашиот професионален диџеј.
 • Времетраење: Приближно 3 часа нон-стоп забава.
 • Уживајте во вкусна вечера и почестете се со разновидна палета на волшебни емисии.

Определување на програмата

    Добредојдовте со Мехтер (традиционален отомански воен бенд)
    Изведба на вртење Дервиш
    Турски цигански танц
    Кавкаски танц
    Спектакуларно групно шоу на стомачен танчер
    Енергична турска народна игра
    Ритам шоу
    Воодушевувачки соло настап на стомачен танчер
    Незаборавен професионален диџеј настап

Мени за вечера

    Ладни предјадења
    Свежа сезонска салата
    Стартер за влез

Опции за главниот курс

    Риба на скара послужена со рукола, кромид и лимон
    Пилешки стек на скара послужен со ориз и компири
    Месо топче на скара послужено со ориз и компири
    Вегетаријанска опција - тестенини со мешавина од вкусен зеленчук

Десерт

Препуштете се на извонредните вкусови на баклава придружени со прекрасен асортиман на свежо овошје.

Придружете ни се на ова извонредно патување по Босфорот, каде ве очекуваат вкусна кујна, волшебни изведби и глетки кои го одземаат здивот. Создадете незаборавни спомени кои ќе останат со вас долго откако ќе заврши ноќта.

Внимание на сите посетители

Ве молиме да бидете информирани дека а воведена е нова регулатива во Истанбулскиот теснец. Поморската полиција и крајбрежната стража започнаа со спроведување мерки за пасошка контрола при крстарења. Од исклучителна важност е сите посетители да ги носат своите оригинални пасоши со нив. Ве молиме имајте предвид дека фотокопии или фотографии од пасоши нема да бидат прифатени. Вашата соработка во почитувањето на овие прописи е многу ценета.


Често поставувани прашања

Зошто треба да го искусам крстарењето за вечера по Босфор?
Во близина на можноста да го видите прекрасниот поглед во морето со крстарење, можете да уживате и во вкусни оброци, танци и културни аспекти на Турција.
Која сезона да ја изберам за крстарење за вечера во Босфор?
Кога сакате, но најдобар избор би биле летните месеци.
Кои денови можам да се придружам на крстарењето за вечера во Босфор?
Крстарењето работи секој ден освен новогодишната ноќ и денот на вљубените.

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

395 Коментари
€140.00 / По лице
Разглед Водени турнеја
Заборавете на исцрпувачките маршеви со нозете, искусете го Истанбул едноставно на елегантен начин.

395 Коментари
€40.00 / По лице
Босфор вечера и шоу крстарење
Вкупна цена 40.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид