За Истанбул Контакт

Болници

Види се

Турските болници се опремени со најсовремена опрема, стручен кадар и модерни удобности за да се задоволат барањата и на локалното население и на посетителите кои бараат медицинска нега.

Медицински естетски центри

Види се

Козметичката, естетската и пластичната хирургија станаа еден од најпопуларните третмани ширум светот, а Истанбул е најдобриот пат за оние кои сакаат најдобри резултати по пристапни цени.

Клиники за трансплантација на коса

Види се

Една од најчестите козметички процедури во светот е трансплантација на коса во последниве години и клиниките за трансплантација на коса во Истанбул стекнаа заслужена репутација како најдобри во светот!

Стоматолошки болници и клиники

Види се

Благодарение на своите вешти стоматолози, најсовремената технологија и брзите и ефективни процеси на третман за орално и дентално здравје, Истанбул стана популарна дестинација за дентален туризам.

Очни болници и клиники

Види се

Здравјето на очите е витален аспект на општото здравје бидејќи дури и помал проблем со очите на една личност може да има ефект врз другите телесни системи. Во Истанбул, има многу одлични очни клиники и болници кои пречекуваат посетители од целиот свет.

Спа и велнес центри

Види се

Истанбул има одлични спа и велнес центри кои ви нудат одлична релаксирачка атмосфера, неверојатни масажи, автентични искуства со турска бања и многу повеќе. Понекогаш се што ви треба е да се опуштите и да уживате во професионалните раце кои се грижат за вас. 

Центри за убавина

Види се

Истанбул е убав, а и вие! Во Истанбул има неверојатни центри за убавина кои можете да ги додадете во вашата убавина. Центрите за убавина во Истанбул обезбедуваат широк спектар на услуги за убавина, така што салоните и центрите за убавина се популарен избор и за мажи и за жени.

Специјализирани доктори

Види се

Истанбул нуди многу медицински третмани со своите искусни професионалци, одлични клиники и пристапни цени. Во овој дел, ќе најдете сè што треба да знаете за најдобрите здравствени работници специјализирани во нивните области за да можете да сметате на нив при вашиот третман.