Знаеме и разбираме колку сте возбудени да ја запросите и да се смирите со партнерот и да го основате вашето мало семејство и за ваша среќа, вие сте во Истанбул и ние сме тука да помогнеме.

Прво, ако не сте подготвени да запросите, тоа значи дека го немате прстенот. Не паничете, лесно е, можете да најдете најразлични дизајни и опции за предлог прстени за купување од некоја од златарниците во познатата Голема чаршија и тие се апсолутно убави и повеќе од совршени за ваква пригода.

свадба-предлог-во-Истанбул

Сега за најважниот дел, локацијата.

Буквално се наоѓате во еден од најромантичните градови во светот и имате многу опции и многу локации за проверка. На пример, можете да изнајмите јахта за неколку часа и да запросите ноќе под мостот на Босфор. Замислете дека, жолти и црвени светла, без туристички крстарења или фериботи околу вас, мирна атмосфера, ладен воздух што ви помага да го направите поромантично, сето тоа на јахта среде градот Истанбул. Сè што треба да направите е непречено да ја зграпчите, да танцувате на нејзината омилена музика, да ѝ кажете колку убаво изгледа и потоа да ја запросите. Ако сакате да додадете повеќе романтични работи, можете да го напишете големото прашање со ласерски светла на дното на мостот Босфор. Таа ќе каже да пред да трепнеш…

Ако не сте љубител на јахти и вода, не грижете се, ние сè уште имаме опции за вас.

Можете да имате елегантна вечера во една од ресторани со пет ѕвезди што се наоѓа токму на Босфорот. започнете со турските мезе, а потоа одете на свежа риба на скара. Откако ќе завршите и додека пиете топла шолја турски чај, потрудете се да не зборувате за работата или глобалното затоплување, само продолжете да ги гледате нејзините очи и кажете ѝ колку убаво изгледа што ќе ве натера да заборавите на сметката што ќе ја платите. плати подоцна…

Побарајте придружба до балконот, фатете ја за раце, кажете ѝ какви неверојатни моменти сте ги поминале со неа и дека навистина сакате да го поминете остатокот од животот со неа, клекнете на колена и поставете ѝ го големото прашање.

Разбираме ако не сакате да платите многу пари за една ноќ, затоа не грижете се, сепак имаме нешто за вас.

За оваа опција ќе сметате на мајката природа. Разбудете се рано, имајте вкусно Турски појадок и тргнете на патот кон плоштадот Еминону за да земете еден од фериботите што одат до Принцовите Острови.

Кога ќе стигнете на големиот остров, првото нешто што правите е да купите сладолед за двајцата, потоа малку да прошетате низ островот под сончевата светлина од црвот покрај чистата сина вода на Мраморното море и кога ќе завршите со фотографирањето. земете една од количките управувани од коњи за да стигнете до врвот на ридот. Ќе бидете воодушевени од величествениот, прекрасен, воодушевувачки поглед на зелените дрвја покрај белите песоци и сината морска вода. Ако продолжите да шетате, ќе најдете ресторан во кој можете да ручате вкусен турски ќебап со сезонска салата, да го завршите сето тоа и да уживате во глетката со топла шолја турски чај. Веројатно сè уште ќе имате време до зајдисонце, па треба да направите нешто романтично во ова време, но кога ќе започнува зајдисонце, ќе го направите вашиот потег.

Уште еднаш, фатете ја и непречено ограбете и ги образите, не е важно дали ќе кажете нешто романтично затоа што таа и онака нема да ве слуша, ќе биде воодушевена од прекрасната сцена. Не грижете се, оставете ја мајката природа да ја работи работата сè што ви треба е една мазна линија за да и го привлечете вниманието, клекнете на колена, но не прашувајте ја! Кажи ѝ.

Кажете ѝ дека сакате да го поминете остатокот од животот со неа.

Вака го правиме тоа во Истанбул…