Што и каде е Суада Истанбул?

Суада Истанбул се наоѓа токму во средината на двата континента во Бешикташ, една од најубавите и најсовремени населби во Истанбул. Тоа е локација што го поддржува своето ниво на извонредност како најпопуларно место благодарение на одличната услуга, вкусниот оброк, панорамскиот поглед и забавата. Локацијата нуди неверојатна перспектива на Истанбул од панорамска гледна точка од 360 степени преку Босфорот. Таа е наменета да биде навредлива локација со прикажување на тема за плажа и сонце.

Дизајн во Суада Истанбул

Дизајнот во Suada Istanbul е на следното ниво, минималниот дизајн ги истакнува црно-белите бои со духот на летото и на отворено. Местото се состои од и ресторан и салон и пречекува луѓе со неверојатни атракции.

Луксузното искуство во Суада Истанбул

Едноставното знаење дека се релаксирате на остров сместен меѓу два континента е доволно гламурозно. Локацијата е неверојатна, добро сочувана и нуди вкусни кујни. Не пропуштајте да погледнете на мостот на Босфор. Бродот таму е бесплатен и застанува само на автобуската линија, така што е лесно да одите таму и да се забавувате најдобро што некогаш сте се забавувале. Можеби ќе го поминете денот во пливање или на вечера со вашите пријатели и сакани.

Многу е очигледно зошто големите и помалите познати личности ја избираат оваа локација како порта за релаксација и забава, бидејќи нуди различни ресторани за избор во зависност од вашите преференции и потреби. Островската локација на четирите ресторани, што е, и фасцинантниот декор, со внатрешно и надворешно седење, се навистина исклучителни.

Храна во Суада Истанбулсуада-Истанбул

Суада Истанбул нуди многу обемно и вкусно мени во согласност со најновите светски трендови. Мајк Норман, партнер во ресторанот и познат готвач, го подготвува менито и оброците.

Гостите на Суада Истанбул ќе најдат можност да ги пробаат новите вкусови на Суада Истанбул. Филето од горчливо чоколадо чили стек е подготвено со чоколаден прелив и претставено како главно јадење што треба да го пробате во нивното неверојатно мени. Пијан октопод е уште еден оброк кој треба да го пробате и кој сигурно ќе ве воодушеви, зготвен со најдоброто турско вина. Антологијата за морска храна што ја нудат ќе ве изненади со турскиот идиоматски наслов и богатата содржина. Не можете да ја замислите прекрасната гозба подготвена со најсвежите морски плодови на мраз. Ракчиња, џамбо ракчиња, сабјарка и лосос, сите заедно формираат неверојатен вкус што никогаш нема да го заборавите.

Дополнително, треба да зборуваме повеќе за неверојатните коктели што ги нуди Suada Istanbul. Енергични и оживувачки коктели на местото мора да се пробаат. Дефинитивно вреди да се проба прекрасното јадење на местото, прекрасниот декор и спектакуларниот поглед. 

Влезете во овој богат кварт во Бешикташ, каде што облакодери и палати се натпреваруваат за простор на отмена локација со стрмен зелен парк кој ги исполнува маргините, и ќе најдете разновидна палета на опции за јадење, забава и шопинг. Тука е и хаотичниот терминал за фериботи во Бешикташ што треба да го истражувате ако барате урбана енергија, а да не зборуваме колку реките на Истанбул се клучни за да се разбере неговата богата историја. Посетете го мирниот парк Јилдиз или ртакој за тајмаут од размери на метропола. Атракции како прекрасната палата Долмабахче се всушност привлечни за многумина

Често поставувани прашања

Како да стигнам од Таксим до клубот Суада?
Од плоштадот Таксим, одете на Funikular до Кабатас, каде што можете да фатите такси до Куручешме. На секои пет минути поаѓа ферибот за Суада.
Каде е истанбулската Суада?
Истанбул, Турција е местото каде што се наоѓа Суада, Истанбул.
Пожелна е резервација на хотел во Истанбул.
Ние несомнено можеме да ви помогнеме да го пронајдете идеалниот кандидат за вашите потреби.