Греј храна и пијалок:

Гре- Храна-пијалок:

Место каде што се среќаваат креативниот дизајн и фантастичната храна, заедно со неговата совршена локација, е место каде што можете да застанете и да пиете убави пијалоци со пријателите. Внатрешниот дизајн на ресторанот се чувствува поелегантно со неговите мермерни мозаици, силни светла и огледала и градината, о, градината е идеално место за состаноци каде гледате во минувачите додека вие уживајќи во вашиот пијалок. Менито ви нуди избор на меѓународна храна со фокус на италијанската кујна, ќе најдете широки варијации на тестенини, пици и салати. Рижото особено вреди да се проба, со совршеното кремасто рижото ai funghi porcini, ресторанот е добар со турскиот појадок како и вечерата, ќе најдете нешто што го сакате, нема да зажалите што седите во ова прекрасна атмосфера и уживајте во неколку пијалоци.

Се додека си посета Niшанташи не заборавајте да пробате еден од најдобриот бар во Niшанташи  Френки .. многу се препорачува.

Уживајте во прекрасната вечер на Милано гурманските:

Неверојатен ресторан кој ви нуди Италијанска кујна со одлична услуга и највисоко ниво на услуга за храна со седиште во Нишанташи, срцето на Светот на модата и шопингот во Истанбул, идеално место за бизнис ориентирани ручеци или вечери, а за да имате ноќ полна со задоволство и радост, освен нивното неверојатно вино и колекција на бар, во текот на вечерта можете пробајте различни вкусови на коктели подготвен од искусни миксолози на бар, во пет вечери во неделата можно е да поминете пријатни часови во барот со диџеи.

Гурманот ви нуди можност да живеете Италијанско искуство без да мора да одите во Италија за да уживате во квалитетна кујна и пијалоци, местото ви обезбедува висококвалитетни специјални производи како чадено сирење, чоколадо и колачиња од европските земји, особено од Италија.

Покрај од вечер и ноќен живот, местото е исто толку неверојатно за да имате убав бранч со вашите пријатели заедно со добар квалитет на храна и доволно производи за да го започнете денот со посебно задоволство.

Светлата и музиката ви даваат прекрасна атмосфера за уживање, а персоналот е многу љубезен и пријатен, а квалитетот на виното што го нудат е богат и добар покрај јадењето на отворено.

Рафаел Нишанташи:

иако можете исто така да уживате во вашето утро таму со посета на совршениот кафе бар во областа, кој го нуди најдоброто кафе покрај многу вкусните колачи Gravit, но со неверојатната архитектура на Рафаел која се состои од стакло на три страни и таван, Рафаел ја носи и атмосферата на улицата кон внатрешноста, за да можете да ги искористите предностите на широки тротоари на Нишанташи, и можете да имате седење на отворено и да имате свеж воздух на оваа прекрасна улица Нишанташи, скриена зад тесните и долги решетки на ѕидовите, слабото осветлување создава мирна атмосфера внатре. Не наидувате на елементи на современи трендови на декорирање кои ќе ве потсетат во која година сте. Оваа безвременска атмосфера му овозможува на Рафаел да има а класична елеганција и игра улога во мулти-идентитет на просторот. Рафаел е во состојба да обезбеди и домашна удобност на вашиот домашен салон и професионални потреби на состаноци каде се разговара за најсериозните прашања. Да не зборуваме за вкусовите кои го привлекуваат вниманието на туристите во менито. Со нивниот широк асортиман на пијалоци, можете да уживате во дневно или ноќно искуство со добар квалитет на менито на кое не можете да одолеете да го залакнете со вашиот пијалок.

Соба и гласини:

Модерно дизајниран бар каде што можете да имате пријатна вечер со вашите познаници, неверојатната атмосфера што ви ја нуди ова место е фасцинантна за пробање, одличен амбиент, тренди и забавен, нивните коктел со потпис е сок од џин Буба со пијалок кој мора да се проба, мешавината од овој пијалок е само на следното ниво. Покрај нивното мени кое има широки варијации на услуги за храна кои ви се нудат со среќна насмевка, местото се состои од атмосфера на слаба осветленост во текот на вечерта, а понекогаш и музика во живо за да се подигне вашето расположение!

И ако сакате да живеете неограничено пријатно време во бар кој нуди музика во живо, џез музика, мора да ја посетите и Divine Brasserie за повеќе релаксација.

Niшанташи е авенијата на соништата, можете да имате многу опции да направите и да пробате дали е тоа мода или шопинг или дури и радосно седење во бар или кафуле, местото ви нуди одлично искуство во Истанбул да живее.