Зборувајќи за музика, звуци и различни бои! Што очекувате посовршено место за сите нив или во Истанбул, тој магичен град кој имаше сè со својата луда мешавина помеѓу природата, историјата и модерното? Дозволете ми да ја придружувам нашата статија во најпознатите неверојатни места за музика во живо во Истанбул.

Џез клуб Нардис:

Нарди-џез-клуб

Почнуваме во Таксим! Повторно! Затоа што да не! Таксим е толку исполнет со најневеројатната комбинација помеѓу историја, шопинг и храна. Помеѓу тоа во близина на кулата Галата, можете да отидете и да го најдете џез клубот Нардис. За вас, кој сте исто како мене, кој ја сака џез музиката, можете да уживате во менито на тоа место кое има чинии со овошје, Börek и салати. Можете да избегате од проблемот со добивање на какви било резервации! Местото е ваше цело време. Програмите содржат многу добро познат Џез музичари во Турција кои придонесуваат и на фестивалот Акбанк.

Богатство:

Исто така, во Бејоглу во близина на улицата Истиклал до Кабаташ. Хазин е еден од најпријатните места да помине драгоцено време! Најамбициозната работа во менито се опциите за суши. Како што ноќта напредува, местото зазема атмосфера на клубот, и Музика во живо те чека.

Театар за вечера Ла Бушери:

Преселба во Бешикташ меѓу Европска страна на градот, може да поминеме низ местото на театарот за вечера Ла Бушери. Својата работа ја започнаа во 2015 година како а пријатен ресторан и по добра успешна година тие го проширија своето мени за да понудат привлечно искуство комбинирајќи музика и храна. Театарот за вечера La Boucherie брзо стана популарно место за кое често слушаме во списанијата. Фактот дека славните продолжуваат да го посетите местото докажува дека овој интерес нема лесно да исчезне.
Причината за отворањето на местото и името на татковиот оброк со сос од путер и крцкави помфрит послужени со парчиња говедско филе. Сценските изведби свири од различни жици според распоредот на денот, иако вечерата станува се поинтересна со жива музика на крстарењето по водата во босфорот.

Ташра Кабаре (Кабаре Тасра):

КИНЕШМА, РУСИЈА – 30 АВГУСТ 2018: Концерт во живо на популарната руска рап пејачка Баста на сцената од етикетата Газголдер. Силуети на публиката на музички ноќен настап

Отворено од Џемал Токташ и Нергис Озтурк, во регионот Кадикој на азиската страна, по која се сеќаваме театарски сцени, кино и телевизиски серии, провинциското кабаре е всушност место за производство на претстави. Покрај сопствените продукции, има и театарска сала за 120 луѓе во која се одржуваат претставите на другите тимови.
Кога ќе ја погледнеме програмата на кабаре салата на горниот кат, разбираме зошто просторот е дефиниран како „структура арабеска-поп-џез-алатурка'. Можете да фаќајте музички изведби во живо во казина ноќи со акустична рок концерти на различни сцени. Провинциското кабаре беше инспирирано од француските и британските локации на кабаре од 19 век. Има распоред за седење каде што можете да ја набљудувате сцената додека јадете. Кујната нуди мешавина од германски и Турски деликатеси, а после 21.00 часот можете да нарачате грицки. Додека гледате кабаре шоу, мислам дека нема да најдете друго место за да јадете тестенини Spaetzle во германски стил и црн пипер, но слатко лазско пециво.

Тамиране:

Гитарист на сцената за позадина, мек и заматен концепт

Север во еден од најбогатото местос, Сариер! Нивното мото е прилично охрабрувачко „Поправи си ја душата“.
Тие комбинираа забава, музика и убаво мени за храна во нивниот ресторан. Менито е познато по својот неверојатен бургер! Што силно се препорачува. Тие ветуваат свежа храна без замрзната или разладена храна во чиниите што е навистина неверојатно. Покрај тоа тие подготвуваат четири различни специјални менија за секоја сезона. Забавно нели! Но не доволно. Тие имаат свој календар на активности. Најневеројатно е што имаат фиксни утрински џез сесии секоја недела наутро. Тие ги прават џез сесиите во недела наутро веќе осум години.

Турција не пропушта шанса да не забавува со својот шармантен шарен Истанбул! Музика во Истанбул може да се најде и во повеќе локални барови во Таксим или Бешикташ.