Секако дека Истанбул има многу атракцијада најдете и живеете, но и ако некогаш сте решиле живеат во Истанбул, каде и да одите ќе ги најдете најдобрите продавници за да го купите вашиот мебел. Ако сте во Турција и не знаете каде да го купите вашиот мебел, не плашете се повеќе, овде ќе помогнеме да го избереме најдоброто од најдобрите.

каде-да-купи-твој-мебел

Doğtaş Mobilya:

Компанијата е турски синџир за производство на мебел и малопродажба, компанијата е основана во 1972 година како а работилница за мебел југозападно од Истанбул, од 1987 година семејството започна да го шири својот бизнис, отворајќи продавници во родниот град Чанаккале а потоа и формирање на национална мрежа на агенти. Компанијата започна да извезува мебел во 1994 година, до Албанија. Има над 200 продавници низ земјата и во странство, вклучувајќи 3 продавници во Лондон. Во последниве години, компанијата започна да работи со многу познати дизајнери како Атил Кутоглу и Еџе Сукан.

Арчелик А.ш.:

Компанијата е производител на апарати за домаќинство од Турција, компанијата се занимава со производство и маркетинг на трајни производи, електроника за широка потрошувачка, кујнски додатоци и мали апарати за домаќинство.

Компанијата ви го нуди најдоброто од производите за вашиот дом, таа главно се фокусира на паметни домашни системи и електронски додатоци за вашиот дом, а не само на мебел. Компанијата е активна во повеќе од 100 земји вклучувајќи Кина и Соединети Држави преку своите 13 меѓународни подружници и преку 4500 филијали во Турција. Компанијата има 15 производствени погони во Турција, Романија, Русија, Кина, Тајланд, и Јужна Африка. Покрај своите производи, компанијата произведува и фрижидери, машини за перење и апарати за миење садови и готвење. Компанијата во моментов е контролирана од Koç Holding, најголемата турска индустриска и услужна групација и е лидер на пазарот во турскиот сектор за апарати со своите Arçelik   Беко Брендови. Арчелик е рангиран "Број еден" во приватниот сектор за 14th време за 19 години, па ако сакате да ги купите вашите домашни апарати од тука, не плашете се дека сте во добри раце.

Дилек Мобилија:

Дилек Мобилија е уште една компанија за мебел од која можете да го купите вашиот омилен мебел, компанијата има многу продавници низ Истанбул. Мебел стар половина век центар кој дава решенија за вашиот класичен мебел, авангарда мебел и модерен мебел барања. Тој е добар производител на мебел за љубителите на овој вид стил со екстремна суета. Компанијата исто така испорачува во странство не само локално, па ако ви се допаѓа мебелот, можете да го испратите во вашата матична земја.

Ескиски чаршија:

Ескидската чаршија се смета за едно од најдобрите места за купување мебел, местото изгледа како трговски центар, но одвнатре е полно со различни продавници за мебел, од продавници фокусирани на спалната соба, до кујнски додатоци и додатоци за домот. Местото се смета за познато место, бидејќи има многу продавници кои ги покриваат сите потреби на нивните клиенти и поради тоа што е секогаш најдобриот избор за купување, можете дури и да се пазарите во продавниците, трговците сакаат да зделка, па ако сте мазен зборувач ќе добиете совршен мебел за вас по евтина цена.

Ескиџи чаршијата има филијали низ целиот Истанбул, изберете ја најблиската филијала и продавница.

Има многу и многу продавници и компании во Истанбул за да изберете од каде да го купите вашиот мебел. Од локални продавници до големи компании кои го нудат најдоброто од мебелот направен за вас и вашето семејство. И всушност тоа не е само заклучување на големите компании, туку може да најдете и во Истанбул локални продавници или мали филијали кои нудат многу попусти во текот на целата година на одредени производи.