Тоа е затоа што можете да пристапите до ќошињата до кои таксистот можеби не сака да ве однесе и до кои јавниот превоз можеби нема да може да стигне. 

Ако сте во потрага за изнајми возило во Истанбул, треба да се концентрирате на наоѓање најниска цена и читање на ситни букви за да ги разберете прописите и ограничувањата што важат за изнајмување автомобил бизнис во Истанбул. Најдобар избор е да ги пребарувате најдобрите бизниси за изнајмување возила во Истанбул преку Интернет. Пред да започнете со резервирање, проверете дали ги имате сите потребни документи. 

Трошоци за транспорт

Најдобриот начин за движење во Истанбул е преку изнајмување автомобил! Ако сакате да го посетите подолго од неколку дена, вреди да се разгледаат опциите за изнајмување автомобили во Истанбул. Најевтиното изнајмување автомобил често е најдоброто да се избере, бидејќи многу работи во Истанбул се само скок, прескокнување и скокање. Изнајмувањето автомобил ќе биде поисплатлива опција, наместо да се возите со такси или убер насекаде низ градот. Истанбул е полн со работи што треба да се прават и места за истражување, па затоа е исто така погодно да работите со свој распоред со ваше темпо, без да зависите од маршрутите со автобуски патувања или услугите со автомобил. Индустријата за изнајмување автомобили во Истанбул е безбедна и популарна, давајќи им можност на сите да го живеат својот одмор на најдобар можен начин.

Цени за активност

Истанбул е полн со живот и забава, што пак може да значи трошоци кои можеби не сте ги планирале адекватно. Имајте на ум трошоците за музеи и саеми, цената на јадење надвор во луксузни ресторани и сумата на пари што потенцијално ќе ја потрошите за сеќавање на ова неверојатно искуство. Заштедата на пари со користење на најевтините услуги за изнајмување автомобил во Истанбул наместо да трошите вишок на транспортни услуги може да значи повеќе пари за да ги правите работите за кои всушност сте дошле во Истанбул. Важно е да заштедите пари каде што можете за да го направите патувањето попријатно.

како да изнајмите автомобил во Истанбул

Автомобили за изнајмување во Истанбул

Кога рвлегувајќи во автомобил во Истанбул, прво треба да одлучите за големината на возилото што ви треба. Во Истанбул, можете да изберете широк спектар на големини на возила, кои се движат од SUV до компактни возила. Важно е да се запамети дека зборовите како „луксузна големина“ и „компактна“ може да имаат различни значења. Многу веб-страници на агенции би обезбедиле одредени модели за секоја категорија, како и максимален капацитет на возилото. 

Што да внимаваш

Кога изнајмување возило во Истанбул, има неколку работи што треба да ги имате на ум. Детско седиште за автомобил или ГПС систем се два вообичаени примери на таква опрема. Кога барате најголеми зделки за изнајмување возила, имајте ги на ум овие работи. Има разновидни избори достапни со различни типови возила. 

Во повеќето случаи, особено ако сте со буџет, најголемата мамка е сами да ги нудите таквите работи наместо да ги изнајмувате. Ако таквите работи се едноставно желби, треба да ги извадите, особено ако сте буџетски патник. Ако таквите карактеристики се навистина неопходни, треба да ги земете предвид и трошоците за осигурување. Иако многу компании за лични автомобилски полиси и кредитни картички нудат осигурување за изнајмување возила, можеби ќе се одлучите да купите дополнително покритие. Овие понуди обично се прават во текот на целиот процес на лизинг.

Изнајмување автомобил со возач во Истанбул

Во однос на различноста, Истанбул е еден од најфасцинантните и најдинамичните градови во светот. Истанбул е едно од ретките места во светот каде што може да си поминете одлично и да научите многу. Градот има што да им понуди на туристите од секаков вид. 

Задолжително ако сте во Истанбул е да ги видите историските знаменитости, вклучувајќи ги римските аквадукти, византиските цркви, венецијанските кули и отоманската палата, како и да ги погледнете прекрасните погледи на градот и да ја истражите цистерната базилика и многу повеќе, во која се сместени некои од највредните богатства на светот. Треба да ги посетите и бројните музеи и трговски центри. 

Меѓутоа, што ако имате само неколку дена да поминете во овој прекрасен град? Со изнајмување а возило со возач во Истанбул, можете да избегнете губење време на јавен превоз и такси и да го истражите градот за само еден ден, заштедувајќи ви време и пари.

Бизнисите и агенциите за изнајмување возила имаат канцеларии лоцирани низ градот, како што се на аеродромот, во центарот на градот и по поевтина цена. Со пребарувањето за споредба на цените, можете лесно да откриете евтини изнајмување возила во Истанбул, што најдобро се идентификува пред да резервирате со спроведување на пребарување за споредба на цените. Резервирањето на изнајмување возило во Истанбул преку Интернет ви овозможува многу одлични заштеди од неколку провајдери. 

Не треба да биде проблем, но само за да бидете на безбедна страна, погрижете се да потврдите кога резервирате за да спречите какви било непријатни неочекувани трошоци. Бидете сигурни да размислите за вашата безбедност пред да одите на вашата основна задача. Проверете го изнајмување автомобили во Истанбул темелно за да се види дали има проблеми со сопирачките, управувачот и светлата, а потоа забележете какви било знаци на абење или оштетување. Ако не сте го направиле тоа досега, запознајте се со контролите на автомобилот за да бидете сигурни дека тие функционираат исто како што функционираат во вашето возило. 

Изнајмување автомобил во Истанбул: како да се справите со тоа?

Сè што треба да направите е да најдете провајдер за изнајмување возила во градот. Може да изнајмите возило на локации како Таксим или Бејликдузу, кои секогаш се раздвижени. До изнајмување автомобил во Истанбул, мора да имате најмалку 21 година и да имате важечка возачка дозвола. Повеќето бизниси за изнајмување автомобили бараат најмалку една или две години искуство во возењето за осигурувањето да ве покрие. Постојат голем број на предности во изнајмувањето на премиум спортско или престижно возило за гледање се што има да понуди Истанбул

Ако сте заинтересирани да ја искусите живата култура на градот и богатата локална разновидност, идеален е трансферот на аеродром, шопинг обиколка на градот, деловна средба или неврзан излет. Ако барате начин да изнајмите возило со возач во Истанбул, подолу ќе откриете неколку корисни информации за нашите врвни изнајмување автомобили со бизниси со возачи. 

Зошто треба да изнајмите автомобил во Истанбул?

Многу градови во светот можат да се споредат со Истанбул поради неговата одлична историја, култура, храна и пријателски луѓе. Градовите кои можат да бидат прекрасни за истражување и цена се многу ретки. Има многу што да се види за секој тип на посетител во градот. 

Ако сте во градот за да се восхитувате на историските знаменитости на градот кој бил главен град на три големи империи, како што се римските аквадукти, византиските цркви, венецијанските кули, Отомански палати, како и да ја видите палатата Топкапи, задолжителна е услуга со шофер. Со изнајмен автомобил и возач, можете да посетите каде сакате,