Уживајте во поглед на покривот во 5. Kat Restaurant:

По долгиот ден на обиколка низ убавото стариот град Истанбул, уживањето во поглед на покривот е искуство кое вреди да се живее. Тоа е скапоцен камен на кафуле на тераса на покривот, совршено природно стил, мек декор релаксирачки вибрации и пријателска средина, уживајќи во погледот на бродовите што минуваат преку мостот за осветлување на Босфор во вечерните часови со совршен поглед на кулата Галата за време на појадок или вечера, ништо не може да биде подобро.

Уживајте во посебна фотосесија со поглед

Иако е сигурно дека штом ќе го посетите за прв пат ќе се почувствувате зависни од овој прекрасен град, Спомени мора да се слика во Истанбул и најдобриот избор се сликите затоа што траат вечно сувенир, но во Истанбул фотографирањето мора да содржи сè во овој град во една слика иако тоа е невозможно, но можете да соберете најголема количина од најпознатите… тоа е она што можете да имате на фотосесијата на врвот на високиот рид Ал-Сулејмание горе на покривот на една од историски места што е поставено како студио за фотосесија на отворено, мора да се направи искуство, дури и свадбени фотографии се прават на ова место на погледот на кулата Галата, Босфор, азиската страна, историските и многу важни џамии и музеи, плус совршена локација на Златниот рог и зелените површини

Имајте добри вибрации во ресторанот и барот Балкон:

Ги посочуваме нашите прекрасни градски природни богатства со сите наши социјални активности како и едно од омилените места за многумина туристи во Истанбул, извонреден поглед на градот и Босфорот и големи варијации на содржината на менито, одлична атмосфера, пријателски персонал и поволни цени.

Сè не можеше да ве натера да одолеете да ја разладите ноќта со пиво со вашите пријатели на убавината на овој град, толку одлично чувство.

Навистина добро место да го поминете времето по вашата турнеја низ Бејоглу, само да се забавувате и да се релаксирате со прекрасен и романтичен поглед со вашиот партнер или пријатели.

За да го добиете најдоброто искуство од ова искуство, проверете го нашиот туристички водич за областа Бејоглу.

Добијте прекрасен поглед и релаксирачки поглед на паркот Улус:

Паркот Улус е едно од местата за аутсајдери кои не добиваат многу внимание за туристите, но дефинитивно е задолжително да се оди на места опуштете се и уживајте прекрасен поглед, тоа е само прекрасно искуство да ги гледате птиците, дрвјата околу вас и бродовите кои мирно минуваат, тоа е необјасниво чудо.

Покрај нивната комбинација од различни намирници и пијалоци, одлично ќе се забавувате и со посета на местото, сигурно препорачливо.

Откако ќе завршите од кафулето, искуството сè уште не е завршено, подоцна можете да слезете во градината и да шетате наоколу и да направите убава слика за вашиот Инстаграм или snapchat, шетајќи покрај морскиот брег и поминувајќи го најдоброто време од сите на погледот на морето на градот.

Чамлица (The Brides Hill):

Чамлица

Градина, кафуле, поглед од самиот врв на ридовите во Истанбул, кој се наоѓа во срцето на градот што ви дава совршен поглед на градот одозгора од азиската страна на градот над целиот Истанбул претставувајќи ги сите познати три моста на Истанбул на спектакуларно видено Турците го нарекоа ридот на невестите и станаа многу познати со ова име поради штандовите за фотосесии над местото и бројот на невести можете да забележите како ги фотографираат нивните венчавки во нивната венчаница, исто така, можете да уживате во прошетката во градината над погледот со вас турско кафе или чај, исто така, можете направи пауза релаксација со совршена атмосфера и чист воздух што ви дава чувство на големината на креаторот на оваа убавина.