Микла:

Многу препорачан пријатен бар на А покрив во Истанбул, тоа е на 15th кат од зграда, има а 360-поглед на Истанбул. Тоа а Тераса на покривот во Истанбул во хотелот Мармара Пера. Базен на покривот, бар на покривот и неверојатен поглед од кој никогаш не можете да избегате. Мора да се спомене дека на ресторан на барот е многу добра зделка исто така, тие служат многу креативно и модерно Турска храна во многу висока класа, во која можете да уживате во пријатна вечера или во терасата на отворено. На покривот Milka служи многу уникатни одлични коктели за оние кои не се расположени за храна, со стоечки маси што го прават совршено место за добар коктел. Навистина неверојатно е да се спомене дека можете да резервирате и да престојувате во хотелот Мармара откако ќе ви се допадне во текот на ноќта. Милка покривот се наоѓа во нашата сакана Бејоглу. Можете да ги забележите Босфорот, кулата Галата, дел од центарот на градот и Анадолија страна на Истанбул.

Вог:

По патот до Beшикташ во близина на неверојатниот брег во областа, тоа е многу пријатен и неверојатен ресторан и бар на покривот во Истанбул, со неверојатен поглед на Босфорот заедно со вкусни јадења со храна и колоритното мени за коктели. Можете да уживате во дивиот широк спектар на храна, скари, тестенини или дури и разни видови Суши. Има многу импресивна листа на локални и меѓународни вина покрај вкусните коктели. Препорачувам да одите таму за време на викендот бидејќи Вог има диџеј во живо, што го прави многу живописно место за посета.

5. Кат „5ти кат“

In бегсин- повторно на околу 5 минути од импровизација Плоштад во тесна улица ќе најдете 5.Kat кој мало пријатно кафуле, ресторан и покрив. Отворен е во 1993 година, со неверојатен поглед на Босфор; не е ни чудо зошто местото сè уште оди. Ти можеш уживајте во вашиот ран турски појадок, или вашето пријатно јадење за вечера со него медитерија и локална храна, морска храна и месо. Самиот пијалок е доста убав, содржи добро приготвени коктели, пива, вино, шампањ, ароматично кафе, раки и повеќе. Ова се служи со убава музика во заднина, но понекогаш имаат Музика во живо ноќи.