Еволуцијата на стомачниот танц е многу потценета. Постои дури и дебата за неговото потекло и име. Она што е поинтересно е дискусијата за тоа дали стомачниот танц е стереотип или треба да се гледа како извор на моќ. Некои сè уште веруваат дека тоа е само за забава, но изведувачите велат дека стомачниот танц е прослава и израз на женската сила. Стомачниот танц е тема за која многу се дебатира. Некои луѓе мислат дека потекнува од Турција, додека некои веруваат дека започнало во Египет или Индија. Стомачниот танц исто така беше широко изведен за време на Отоманската империја. Во царските хареми жените танцуваа за султаните.

Шоу и вечера за танцување на стомакот на Султана:

Овој ресторан не ви нуди само фантастично мени и опции за храна, покрај атмосферата што ја пружаат и прекрасниот домаќин и услуга, тие исто така обезбедуваат едно од најдобрите шоуа за танцување на стомакот во Истанбул. Гледајте го Турција наградуван стомачни танчери настапуваат во неверојатна атмосфера додека уживаат во повеќекратниот избор на Турска отоманска кујна за вечера и гледање стомачен танц. Има и традиционални турски емисии и други изненадувачки акти, затоа останете во тек додека сте таму.

Ноќта започнува со настап на една од четирите турски стомачни танчери. Народни танци од околу Анадолија се прикажува и во текот на ноќта. Исто така ексклузивен „Живот во Харем“ изведбата ќе даде лесен поглед на животот во палатата на османлискиот султан.

Султана е местото каде што светски познатата стомачна танчерка Дидем го направи своето име и настапуваше повеќе од 10 години. Затоа, гледајте ги стомачните ѕвезди на иднината се покажат најдобро во ресторанот.

Ресторанот се наоѓа во Шишли, областа се наоѓа среде Истанбул за да не се изгубите. И, исто така, авенијата има многу други работи што можеби ќе сакате да ги проверите.

Крстарење за вечера по Босфор со шоу за стомачен танц:

Ако сакате да уживате во магијата на Истанбул навечер додека гризнете од богата турска кујна и да уживате во турските танци. Крстарење за вечера по Босфор и турско ноќно шоу е идеална активност за вас во Истанбул. Влезете во бродот за да го разгледате најдоброто место од Истанбул што ќе ве однесе низ Босфорот. Поминете ја вашата вечер во Истанбул шетајќи околу овој прекрасен Босфорскиот теснец додека уживате во вечерата и шоуто. Бродот следи рута што вклучува поглед на врвните атракции на Истанбул. Крстарете покрај градот Истанбул додека јадете, пиете и уживајќи во вашето шоу. Додека крстарете низ Истанбул, домаќинот ќе ви понуди традиционална турска вечера. крстарењето по Босфор под ноќното небо и видете ги прекрасните светла на Истанбул, мостот на Босфор и Моминската кула. Затоа, седнете и гледајте фолклорно шоу за да ви даде вкус на анадолската култура што градот може да ја понуди.

Преземање на крстарење за вечера и шоу најверојатно ќе биде твое незаборавни моменти во Истанбул, бидејќи комбинирате многу работи за правење, разгледување знаменитости, крстарење, вечера и прекрасна ноќ со шоу за танцување на стомакот. Искуството што ќе го добиете ќе биде прекрасно. Покрај тоа што домаќините ви нудат голема количина на услуга за да го извлечете најдоброто од ова искуство и да уживате во вашата вечер за да не го заборавите овој спомен.

отомански султани уживаа во нивната вечер со шоуа за танцување на стомакот за нивна забава. И, секако, ако сакате да го гледате ова шоу, сакате и некоја вечера или задоволства за да уживате во храната. Гледајќи ги претставите со стомачни танци ќе ве одведе на отоманско искуство и ќе го почувствувате животот на отоманските султани што ги имаа Поминете една вечер во Културниот центар „Хоџапша“ и уживајте во фантастичното танцување.