Дали сте подготвени да откриете плажи во Истанбул?

Плажата Кадебостан „Кадикој

Плажата Кадебостан е многу познатата плажа на Истанбул и за туристите надвор од Истанбул и за луѓето кои живеат во Истанбул. Луѓето кои живеат во Истанбул најчесто ја посетуваат плажата Кадебостан во лето за да уживаат во одморот, да пливаат и да земат свеж здив во Истанбул како да не се во Истанбул. Плажата Кадебостан им нуди на посетителите да се извлечат од гужвата и стресот на Истанбул. Еден од природна атракција за туристи во Истанбул е плажата Кадебостан. Работи кои треба да се прават во лето во Истанбул е посета и уживање на плажите, а исто така и за зимата, толку многу работи кои треба да се прават во зима на плажите во Истанбул Плажата Кадебостан се наоѓа на Кадикој, така што и во зима и во лето можете да уживате во остатокот од денот откако ќе се забавувате на плажата Кадебостан. Што да направите во Истанбул после плажата ? Веројатно ќе почувствувате глад по плажата за да можете да јадете вкусна риба во ресторанот Misina Balık, Cunda Balık, . Ако не сакате да јадете риба, можете исто така да пробате Пицерија Бепе  Kadıköy ви нуди најдобри искуства, како што се квалитетно време и кафе во Walter's Coffee Roastery, Coffee Spot, Coffee Manifesto итн.

Плажата Суадије Кадикој

Суадије-Плажа-Кадикој

Плажата Суадије исто така се наоѓа во Кадикој како плажата Кадебостан, така што сите предлози може да се применат за посетителите. Плажата Суадије, исто така, најмногу ја претпочитаат и локални туристи и странски туристи од целиот свет. Плажата Суадије исто така се смета како природна привлечна точка на Истанбул.

Плажите на Сариер

Плажи-Оф-Сариер

Областа Сариер е домаќин на толку многу плажите попривлечни и поубави една од друга во Истанбул. На пример Плажата Узуња, плажата Бурц, плажата Сума се некои од овие уникатни плажи. Не само со прекрасните плажи каде што можете да пливате, уживате и забавувате, туку и во студените зимски денови, можете да уживате и во погледот на Сариер со вашите љубовници, пријатели и семејството. Не само уникатни плажи на Сариер, но и благодарение на локацијата и предностите на Sarıyer го прави еден од атрактивни места во Истанбул за посета.

Има толку многу пријатни активности во Сариер . На пример, можете да уживате во остатокот од денот откако ќе поминете добро на плажите на Сариер, исто така можете да уживате во предизвикувачки места за јадење или пиење работи или да пробате нова храна и десерти кои се вкусни од други со одличниот поглед на Босфор. Моите совети се вакви за кафе или чај или нешто што повеќе сакате да пиете, Emirgan Sütiş, Molka Cafe Bistro, Rumeli Kale Kafe&Restaurant. Што е со јадењето во Сариер? Навистина е предизвик за посетителите да одлучат кој да го изберат, но еве неколку совети од вашиот писател ???? Num Num , Yelken Restaurant , Yıldız Hisar , Kaşıbeyaz Bosphorus итн. Уште еден дополнителен совет од драги читатели кои се заинтересирани да пробуваат нови работи, тука можете да посетете ја корејската и кинеската кујна во Сариер Ресторан Golden China and Gaya Golden чека да ги посети за да ги послужи своите најдобри оброци.

Плажата Флорија Гунес

Плажата Флорија Гунес е една од најпознатата плажа во Истанбул кој се наоѓа во Флорија, толку блиску до округот Авџилар во Истанбул. Плажата Флорија Гунес на своите посетители им нуди пријатно време и најдобар поглед на сонцето и природата заедно. Не трошете ја целата ваша енергија на одлична плажа затоа што Флорија ви нуди уникатни вкусови во Кашибејаз Флорија или Шазели Флорија во кои не можете да се исполните во однос на физичките потреби наместо да уживате во потребите што ги добивате од плажата Флорија Гунес.