Една од најстарите точки за состаноци; баровите отсекогаш биле прекрасни места за се дружат и започнете авантури. Еве список на барови кои се покажаа како ЗАБАВНИ!

1) Ирско време, Бејоглу

Земете речник и побарајте го зборот „удобност“ во него. Таму ќе го видите ирското време! Без разлика дали сте социјална пеперутка или осамен волк, овој бар/ирски ресторан е совршено место за да поминете една вечер и да наздравите за животот!

адреса: Мис Сокак бр:6 Таксим Бејоглу Истанбул

телефон: + 90-212 245 20 77

2) Аји паб, Мода

Ayı Pub за многу кратко време стана честа дестинација за љубителите на пиво со своето неверојатно пивско мени и прекрасната декорација. Има повеќе од еден Ayı Pub и сите се прекрасни. Ви предлагам да започнете со оној во Мода – Кадикој!

адреса: Caferağa Mah. Мода Cd. Бр: 60 Мода – Истанбул

телефон: + 90-216 418 44 76

3) Пиво Поинт, Бешикташ

Ако ви се допаѓа вашиот пијалок со поглед на море, Beer Point е вашето место. Сместено во многу централно подрачје, Бешикташ, Beer Point нуди вкусна храна и вкусни пијалоци кога и да посакате!

адреса: Чираган Кадеси Јали Сокак 3, Бешикташ Истанбул

телефон: + 90-212 227 0145

4) Сунѓерот паб, Левент

Совршена локација за пијалок после работа! Лоциран во деловниот центар на Истанбул, Левент, Пабот Сунѓер нуди релаксирачки пијалоци и вкусна храна за бели јаки кои се мрзливи да готват дома ????

адреса: Büyükdere Cad. 138/Д Левент/Истанбул

телефон: + 90-212 264 0381

5) Бигуди, Бејоглу

Бигуди првично беше лезбејски бар и се користеше за домаќинство само на женски клиенти. Сега, нејзините врати се отворени за секој човек без разлика на неговиот пол/сексуална ориентација. Бигуди или за пиење или за присуство на лута забава, ветувачко место за забава!

адреса: Hüseyinağa Mh. Бало Сокак бр:20 Бејоглу Истанбул

телефон: + 90-555 835 1822

6) Беј Јенгеч, Кадикој

Ладно пиво, добра храна и скромни цени! Совршено место за да поминете една ноќ со вашите пријатели, вашиот близок или со себе! Не заборавајте да понесете со себе парички за аркадните игри!

адреса: Caferağa Mh. Сакизгулу Сок. No:10/A Kadıköy – Истанбул

телефон: + 90-216 244 0935

7) 360 Истанбул, Бејоглу

По скромните барови споменати погоре, време е да ви претставиме една не толку скромна: 360 Istanbul. 360 е бар и ресторан „creme de la creme“ кој е именуван по панорамскиот поглед на Истанбул. Не заборавајте да пробате специјални рецепти од 360-тите. Можете дури и да купите некои од пијалоците за украсни цели!

адреса: Улица Истиклал, Апартман Мисир 8-ми кат бр: 163 Бејоглу Истанбул

телефон: + 90-212 251 1042

8) Нублу, Бејоглу

Ако барате тренди бар во Бејоглу, Нублу е вистинското место! Уживајте во неколку пијалоци и џез изведби во живо. Едноставно убаво.