Најживо место за деловен живот во Турција е Истанбул, така што има миграција во Истанбул од многу градови. Покрај тоа, Истанбул има неколку добро етаблирани универзитети во земјата, така што во овој град се сместени и многу студенти. Поради оваа причина, Истанбул е дом на најпреферираните места за забава за студенти и работници. Бидејќи ноќниот живот никогаш не запира, можете да најдете популарни ноќни клубови во секој кварт на Истанбул. Ќе доживеете ноќ која никогаш нема да ја заборавите танцување, музика и естрадни шоуа.

Ако кажеме дека најшарените и најголемите места за забава во Турција се наоѓаат во Истанбул, нема да погрешиме. Градот Истанбул е а културен мозаик. Тој е домаќин на популарни места за многу луѓе, без разлика дали се локални или странски. Иако најпопуларните од овие места се ноќните клубови, ако сте турист кој одлучи да го истражи Истанбул, секогаш можете да изберете Ирски пабови, вински куќи, таверни и барови. 

ноќен живот

Истанбул на своите посетители им нуди забава од светска класа и ноќен живот активност со живи ноќи, убави ресторани, музички клубови, театри и концерти, ноќни клубови, барови и пабови. Ако сте турист кој штотуку пристигнал во градот Истанбул и сакате да се забавувате повеќе отколку што сте имале, треба детално да ги проучите ноќните клубови! Кога ќе дојдете во овој град, можете да наидете на сè во име на историјата, уметноста, забавата, танцот и музиката. Постојат неколку познати квартови во Истанбул каде што можете да го доживеете ноќниот живот, да танцувате, да гледате шоуа на омилените диџеи и да бидете сведоци на танцовите шоуа. Истанбул има уникатна убавина со својата структура што поврзува два континенти. Можете да искусите различни места на европската и анадолската страна и да посетите ноќни клубови колку што сакате преку ноќ.

Посетете ги точките како Таксим, улицата Истиклал, Галата и Асмалимешцит во областа Бејоглу на европската страна и ќе го најдете најдоброто и најзабавното центри за ноќен живот. Покрај тоа, ќе наидете на бучни ноќни клубови, а музичкиот звук никогаш не запира на места како што се улицата Искеле, улицата Бахарие, улицата Кадебостан бар во областа Кадикој, која е позната по местата за забава. Ако сакате да посетите повеќе модерни и луксузни места, треба да ги посетите Бебек или Етилер.

Ноќни клубови во Истанбул

Дојдовте во Истанбул, научивте за некои области и суштински точки кои се центар на ноќниот живот, сега е ваш ред да дознаете за најдобрите ноќни клубови. Да претпоставиме дека не сте доволни за танцување, музика и забава. Сакате да ги искусите најдобрите аспекти на ноќен живот во Истанбул. Ајде заедно да ги погледнеме најдобрите ноќни клубови во градот и да споделиме неколку детали кои ќе ве интересираат!

Сортие- Бешикташ

Sortie е еден од познати ноќни клубови во Истанбул, каде забавата, танцувањето и музиката се одвиваат 24/7. Sortie, што значи „Излез“ на француски, е средина каде што можете да уживате во напорното темпо на секојдневниот живот. Танцот и активноста не престануваат четири сезони во овој ноќен клуб, каде што преовладува најдобрата смисла за хумор и забава. Вашата фасцинација со погледот на Босфор Мостот е исто така еден од најдобрите аспекти на местото.

Вавилон Бомонти- Шишли

Бабилон Бомонти, кој се наоѓа во областа Шишли во Истанбул, го одразува разбирањето на градот за забавата и го обои својот ноќен живот многу години. Ќе бидете фасцинирани од секаков вид музика и танц на ова место каде секогаш кога ќе одите ќе наидете на гужви и ќе откривате изведби на странски уметници. Лоциран во Бомонтијада, ова место е едно од најдобрите ноќни клубови во Истанбул. Од 2015 година се користи и како повеќенаменски ревијален центар.

Џез клуб Нардис - Бејоглу

Нардис Џез Клубот е ноќен клуб многу блиску до кулата Галата, еден од најдобрите и најпопуларните во Истанбул историска архитектура. Овој ноќен клуб, кој ја режира џез-музиката во ноќниот живот во Истанбул, ќе доживее концертна атмосфера во која се прикажуваат музика и музичари. Треба да го посетите местото за да се потопите во џез музиката, да танцувате и да се забавувате во различните атмосфери на Истанбул.

360 Истанбул- Бејоглу

360 Истанбул е едно од најдобрите места за забава и секогаш преполни ноќни клубови во Бејоглу. 360 Истанбул, кој е домаќин на познати артисти и диџеи од странство, се претвора во ноќен клуб за време на викендите со своите емисии во живо. За оние кои сакаат да искусат музика, забава, различни култури, танц, вкусна храна и многу повеќе во Истанбул, овој ноќен клуб е една од најдобрите опции.

Лука- Бешикташ

Кога зборуваме за најпопуларните ноќни клубови во Истанбул, невозможно е да не се спомене и Lucca! Lucca е едно од најлуксузните и најпосакуваните места за високо општество во градот. Нудење интернационална кујна и со настап на диџеи од светски уметници, овој ноќен клуб долги години е едно од највозбудливите места во градот. Кога ќе го посетите Истанбул, не заборавајте да ја посетите Лука, едно од најдобрите места.

Често поставувани прашања

Каков е ноќниот живот во Истанбул?
Раздвижениот ноќен живот во Истанбул е секогаш возбудлив и возбудлив.
Дали Турција има добар ноќен живот?
Истанбул е еден од најпријатните градови за одење на клубови со пријателите.
Дали Турција има област на црвено светло?
Улицата Зурафа, основана во 19 век, служи како најстар кварт на црвено светло во Истанбул.
Дали алкохолот е легален во Истанбул?
Да. Сите постари од 18 години можат да купат алкохол.
Каде е живо во Турција?
Многу градови во Турција имаат жив ноќен живот, вклучувајќи ги Истанбул, Мармарис, Бодрум и Анталија.