Yıldız Park

This picturesque park in Besiktas is one of the largest urban parks in Istanbul. Yildiz Park was once part of the Yildiz Palace complex and enjoys spectacular views of the Bosphorus.

This park of Istanbul is especially popular with locals, who come here to drink tea and enjoy a picnic while escaping the heat and pressures of the city.

Once a large forest, the area it occupies was once used as a hunting ground for Ottoman rulers and was a favorite haunt of Sultan Abdulhamid II, who later put up walls and added a lake, houses and a porcelain factory.

The Park is divided into two parts and is connected to the remains of the nearby Ciragan Palace Kempinski by bridge. It has a large variety of trees, shrubs and flowers from around the world including cedar, pine, oak and cypress that date from the Ottoman period.

The lake occupies its center and has a large fountain.

Address: Çırağan Caddesi , Yildiz,  Istanbul

yildiz-park-istanbul

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı

Beşiktaş'ta tarihi bir park, Yıldız Parkı... Kuruluşu Osmanlı dönemlerine dayanan park içinde iki büyük havuz ve iki adet köşk yer alır. Malta Köşkü ve Çadır Köşk. Yıldız Parkı' na girildiğinde solda yer alan köşkler günümüzde kafe, restoran olarak hizmet vermektedir. İstanbul'un yoğunluğundan kaçmanız için kahvaltı müthiş bir bahane.

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı Korusu Beşiktaş ile Ortaköy arasında yer alan yaklaşık 46 hektarlık alanı ile kent içerisindeki en büyük korudur. İçerisinde Sultan Abdülaziz döneminde Malta'dan getirilen taşlarla yaptırılmış Malta Köşk'ü yer alır.

Yıldız Parkı'nda Beslenen Bir Kelebek

Yıldız Parkı'nda Beslenen Bir Kelebek

Baharın gelişiyle ortaya çıkan bir kelebek, Yıldız Parkı'nda beslenmeye çalışıyor.

Yıldız Parkı

Şehrin içinde yeşil kalmış, iyi ki kalmış dedirten parklardan biri de Yıldız Parkı. Yıldız Korusu olarak da bilinir. Bir zamanlar Çırağan Sarayı’nın arka bahçesi, sonra da Yıldız Sarayı’nın dış korusu olan Yıldız Parkı, Beşiktaş’ın akciğeri, ağaçlar arasında mutluluktan kaybolabileceğiniz huzur noktası. Balmumcu’dan ve Çırağan’dan iki girişi olan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait parkta Çadır Köşkü ve Malta Köşkü isimli iki adet de köşk bulunuyor.

Yıldız Parkı

Başlangıç seviyesindekileri zorlayabilecek, hatta ileri düzey kros antrenmanı yapılabilecek bir parkurdur. Yine ağaçlar arasında olduğundan günün her saati gidilebilir. Konumu da şehrin içi olduğu için pratiktir.

Yıldız Parkı

Şehrin merkezinde konuşlanan ama bir o kadar da şehrin dışında kalan tarihi Yıldız Parkı; en çok romantizm yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bir yer. Romantik havası ile her yaştan insanın gittiği park Yıldız ve Çırağan Sarayları’nın arasında kalıyor. Park içinde ayrıca iki adet de köşk var. Malta ve Çadır Köşkleri aynı zamanda halka açık yeme&içme mekânları olarak da hizmet veriyor. Yıldız Parkı; ferah yürüyüş alanı, yeşilliği ve tarihi dokusuyla şehrin içinde tam bir kaçış noktası!


Leave a Comment

You can also write your personal comment with


Sign In