Nişantaşı

Nişantaşı is doubtlessly the most important shopping and fashion center of Istanbul and it resembles popular cities like Paris and Vienna with its historical buildings, luxurious shops, hotels and cafes.

In Nişantaşı, that its name originates from the target stones built during the Ottoman period, now you can see the most luxurious cars and the most elegant people of Istanbul of course along with the special stores of the most expensive brands.

The district has 4 main avenues: Teşvikiye Avenue, Valikonağı Avenue, Abdi İpekçi Avenue and Rumeli Avenue. In Teşvikiye Avenue which starts in Maçka and goes to Valikonağı, there are the stores of the brands such as Emporio Armani, Gucci and Zara. Armani Cafe andTeşvikiye Cafe are among the ideal alternative places where you can take a break and have a rest.

One of the most popular avenues of Nişantaşı is the Abdi İpekçi Avenue. On this street, you can see the shops of many famous brands such as Valentino, Louis Vuitton, Roberto Cavalli, Hugo Boss, Alexander McQueen one after another. Dozens of shops, restaurants and cafes which compete with each other in luxury and magnificence welcome the most distinguished and the wealthy guests of the district. The cafes in the Reasürans Arcade, Beymen Cafe, Buz Bar, The North Shields and Nişare some of the alternatives we can recommend you for your breaks.

While you are shopping in Nişantaşı, you can use the entrances of the Valikonağı and Teşvikiye avenues, the municipality avenue parking garages in Abdi İpekçi Avenue and Maçka Park, multi-storey car parks in Teşvikiye Avenue or the private car parks in the side avenues as parking spots.

If shopping is a big part of your plans in Istanbul , you should check out the hotels near Nişantaşı that you can stay

Heaven’s Door: Nişantaşı–Teşvikiye

Heaven’s Door: Nişantaşı–Teşvikiye

Another Way of Shopping

nisantasimore than ever, the one-of-a-kind, the unique, or, at least, the something in a limited edition is in greater demand and valued more highly than ever before. Particularly if it shows evidence that some thought and effort were put into it and bears a designer label. To offset the dreary flood of chain stores, why not stop off at some place where the spice of life—variety—and zest can be added to your shopping spree?

What's there in Nişantaşı and Teşvikiye

The boutiques in and around Nişantaşı offer one of the finest shopping experiences in town. Where to start? Wherever your heart is captured by some creation on display in a shop window and makes you cry out “That’s just what I want!” The selection is broad: haute couture by famous designers, limited edition T-shirts and bags, and vintage and alternative lifestyle clothes. Non-apparel items include fashion and design magazines and books, bibelots collected in Europe, gift merchandise, and much more.


Blush Atiye Nişantaşı'nın gözde mekanı

Blush Atiye Nişantaşı'nın gözde mekanı

Atiye sokak yeni mekanına kavuştu. Blush Atiye!

Adından da anlaşıldığı üzere  Nişantaşı Atiye Sokak’ta hizmet veren Blush Atiye, farklı zevklere hitap eden alternatifli menüsüyle misafirlerini ağırlıyor. Ağırlıklı olarak Akdeniz Mutfağı'nın lezzetli örneklerini bulabileceğiniz menüde burgerler ve sandviçler de geniş yer buluyor.

Blush Atiye

Menüden seçeceğiniz lezzetli şarabınızın yanına eşlik edecek roaz beef, peperoni, suda mozerella, üzüm, kuru incir ve kayısıdan oluşan Şarap Tabağı; biranıza eşlik edecek sigara böreği, soğan halkası, mozerella sticks ve elma dilim patatesten oluşan bira tabağı başlangıç menüsünde en dikkat çekenlerden.Başlangıç seçeneklerinden hemen sonra alabileceğiniz avakado & somon, biberiyeli ancuez, ricotta Ccrostini veya abudaraho gibi lezzetli ve renkli atıştırmalıklar da güzel bir akşam yemeği için ideal lezzetlerden.

Blush Atiye

Gündüz Bistro, akşam Bar'a dönüşen keyifli mekan Blush Atiye'de her gün DJ performansları var!

Gündüz saatlerinde bistro olarak servis veren Blush Atiye, akşam saatlerinde ise sıcak bir restoran ve bara dönüşüyor. İş çıkışlarında uğramadan geçemeyeceğiniz, bahçesinde yer alan büyük ve renkli barıyla kaliteli ve şık bir atmosfer yaratan mekan, haftanın her günü DJ performansıyla renkleniyor.

Blush Atiye

Gürkan Şef Steakhouse Nişantaşı'nda açıldı!

Gürkan Şef Steakhouse Nişantaşı'nda açıldı!

Ahşabın hakim olduğu yalın bir dekorasyona sahip olan mekan, güler yüzlü servis anlayışı ve lezzetli menüsüyle diğer mekanlar arasında farkını ortaya çıkaracak.

gurkan-sef

Gürkan Şef  benzersiz et işleme ve pişirme teknikleri yanında, müşterileri ile kurduğu yakın ve samimi temas sayesinde İstanbul'da et denince akla ilk gelen adres olma özelliğini taşıyor. Gürkan Topçu  tarafından hazırlanan zengin  içerikli menüde; Gürkan Şef Şato, Gürkan Şef Vals, Gürkan Şef Kobe, Gürkan TOPÇU ’nun  kendi icadı olan Şehvet Tatlısı ve bunun gibi birbirinden özel lezzetler bulunmaktadır.

Gürkan Şef restoranın ortaklarından Tekstilci Servet BEKMAN ve Pırlantacı Ersan KOÇ ise yeni adreslerinde konukların lezzet alışkanlıkları ve konforlarının ön planda tutulduğunu belirttiler. Ayrıca misafirlerin mekana araçlarıyla geldiğinde  ‘nereye park edeceğim’ sorusu oluşmaması için de vale hizmeti verdiklerini söylediler.

Gürkan Şef Steakhouse Nişantaşı özel şarap ve içecek menüsü hazırlandı!

Bu özel menüde yer alan nefis yemekleri tamamlayıcı nitelikteki özel şarap ve içecek menüsü Et’in Jönü tarafından özenle hazırlandı.

gurkan-sef

Gürkan Şef Steakhouse’da Kasap Bölümü

Gürkan Şef Steakhouse’da birbirinden özel etlerin yer aldığı kasap bölümü ve çok değişik lezzetlerin yer aldığı bir de şarküteri bölümü bulunmaktadır.

Mekan haftanın her günü 10:00‘dan gece 00:00’e kadar misafirlerini ağırlayor.

Geriye kalan tek şey Et’in Jönü Gürkan TOPÇU ve özenle kurduğu ekibi tarafından sizleri en güzel şekilde ağırlayacağı GÜRKAN ŞEF STEAKHOUSE’ da misafir olmanız...

MOC ve Usla işbirliği ile kahve eğitimleri başlıyor!

MOC ve Usla işbirliği ile kahve eğitimleri başlıyor!

Kahve tutkunları ünlü Baristalar kadar güzel ve gösterişli kahveler yapmak ister misiniz? 

Mekan tasarımı, ürün kalitesi ve MOC Nişantaşı ortaklarından Sam Çeviköz'ün uzun yıllara dayanan kahve tecrübesi sayesinde 'mahalle kahvesi' tanımının içini kısa sürede doldurmayı başaran MOC, iyi kahvenin değerini bilenler için özel eğitimler hazırlıyor. SCAE (Speciality Coffee Association of Europe) onaylı sertifikalı barista Sami Çeviköz'ün eğitmenliğinde USLA ve MOC iş birliği ile gerçeklecek Kahve eğitimleri kapsamında birbirinden lezzetli kahvelerin yapım aşamasından sunumuna tüm detayları uygulamalı bir şekilde öğreneceksiniz.

moc-cold-brewİyi bir Barista

İtalyanca bir kelime olan Barista, zengin ve geniş bir kahve kültürüne sahip İtalya’da kahveyi hazırlayan ve sunan barmen’e verilen isimdir. İyi bir “Barista”, kahvenin çekirdeğinden en iyi kahve aromasına, kahve makinasını kullanmadan makinanın ufak arızalarını gidermeye kadar birçok konuda bilgi sahibi olmalıdır. İyi bir baristanın kahve kültürüne hakim olmanın yanı sıra diğer içecekler hakkında da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Son yıllarda Türkiye’de de kahve kültürüne karşı ilgi oldukça arttı. Birbirinden lezzetli kahveleri ustalıkla, eşsiz sunumlar ve farklı demleme metodları ile öğrenmeye ne dersiniz?

3 aşamalı eğitim ile Baristalığa adım!

Temel Seviye, Uzman Seviye ve Profesyonel Seviye olmak üzere üç farklı eğitim grubuna ayrılan Barista Eğitimi, bu üç aşamalı eğitimle tüm katılımcılara kahve ile ilgili bilinmesi gereken ne varsa hepsini öğrenme fırsatı veriyor. Genel kahve bilgileri, yetiştirici ülkeler ve coğrafyası, kahvenin tarihi, özel kahve ne demek, kahve türleri, aromaları, tatları ve içerdikleri kafein oranları, öğütülme süreci ve boyutları, tazelik sürelerinin önemi, dozajlama ve sıkıştırma, farklı ekipmanlarla demleme kahve yapım yöntemleri ve standartları, süt yapma teknikleri, latte art, espresso makineleri ve teknolojileri, kahve kavurma bilgileri, profesyonelce kahve tadımı “ cupping” eğitimler kapsamında hem teorik hem de uygulamalı dersler olarak “Barista” adaylarının bilgisine sunulacak.


Kahve Workshop Barista Eğitiminde neler Öğreneceksiniz?

  • Kahvenin tarihi, 
  • İyi bir kahve nasıl anlaşılır,
  • Kahveyi kavurma yöntemleri,
  • Latte ve birçok çeşitli kahve yapımı ve süslemesi,

MAR

16

2015

Barista Eğitimi-1

Mekan :
Saat :

EĞİTİM FİYATI : 
 

Vacheron Constantin Nişantaşı'nda!

Vacheron Constantin Nişantaşı'nda!

Başarı dolu 259 yıllık geçmişiyle saatçilik tarihine adını yazdırmış, dünyanın en eski ve en prestijli saat üreticilerinden biri olan Vacheron Constantin’in yeniden açılan butiği ile artık Abdi İpekçi Caddesinde!

Türkiye’nin İsviçre saatçiliğiyle ilk ticari ilişkisi 16.yüzyılda başlamış. Bu dönemde, bir grup Cenevre’li saatçi Galata’ya yerleşmiş. 1817 yılında, Vacheron Constantin 6 adet saatten oluşan “ à la Turque” adlı bir seri üretmiş. Bu siparişin ardından, 1900 ve 1938 yılları arasında Konstantinopolis’li tüccarlar ve özel müşteriler için devamlı olarak saat üretmeye başlamış. 1999 yılında, Osmanlı imparatorluğunun 700. yılı sebebiyle “Ottomane” adlı, kadranında Sultan Süleyman’ın turasının yer aldığı  limitli seri tasarlanmış. Vacheron Constantin, tarihi İstanbul şehrinde yaklaşık 2 asırdan beri mevcudiyetini korumakta. 

Her modeli, her makinesiyle farklı dönemlere damgasını vurmuş olan Vacheron Constantin’in kendi tarihçesi saat endüstrisinin tarihçesiyle paralel gidiyor ki bu da saatçinin estetik olduğu kadar teknik yaratıcılıktaki başarısını tescilliyor. 

 

Cenevre’deki tarihi Vacheron Constantin Maison’un estetik değerlerine sadık kalınarak dekore edilen butik sıcak ve rahat bir atmosfere sahip. Gözalıcı mimarisi, ahşap ve deriyle tamamlanan şık dekorasyonuyla güven duygusu veren huzurlu bir ortam yaratılmış.

Duvarları kaplayan beyaz deri detaylar, yerdeki ithal mermerler ve iç mekanı dışarıdan tamamen izole eden, İstanbul illüstrasyonlu buzlu camlarla butik özgünleştirilmiş. 

Nişantaşı Pipa'da İtalyan lezzetleri

Nişantaşı Pipa'da İtalyan lezzetleri

PiPa’nın şık ve rahat dekorasyonu, camekanın arkasında çevrili yeşillik görüntüsü ve loş ışıkları sizi yorucu günden uzaklaştırırken, lezzetli yemekleri ve şaraplarıyla da keyifli saatler geçirmenizi sağlayacak.  En eğlenceli ve samimi yeri olan “ ada bar” hem yemek yenmesine hem de toplama noktasına imkan vererek mekanın merkezinde güçlü bir nokta haline geliyor. Son yılların büyük beğeni toplayan ismi DJ Akif Aslan Cumartesi günleri, lounge, chillout, jazzy house ve funky house tarzı müziklerini eğlenceli tarzı ile birleştirerek mekana farklı bir ambiyans katıyor. Hafta içi belirli günlerde Dj Murat Tokuz performansıyla PiPa misafirlerine eğlenceli saatler yaşatıyor.

Nişantaşı’ndaki PiPa Restoran, Türkiye’nin ilk gerçek Napolitan odun- fırın pizzalarıyla Napoli mutfağını İstanbul’a taşıyor. PiPa’ da isteyenler için günlük et ve balık alternatifleri de bulunuyor.

Pipa'nın lezzetli menüsü

pipa nişantasıPiPa’nın mutfak direktörü Enzo Carbone’nin

hazırladığı menüde; buz yatağında Akdeniz usulü PiPa Crudo, kum midyesi, ıstakoz, orkinos ve karides kokteyl PiPa’nın yenilenen lezzetleri arasında ilk göze çarpanlar… Napoli usulü kızartılmış Scugnizzi hamuru, organik kiraz domates, rendelenmiş parmesan peyniri ile PiPa farkını ortaya koyuyor. Taze fesleğenli, bufala mozzarella, dana bresaola, roka ve tıraşlanmış parmesanlı mozzarella, siyah Norcia truf mantarı ve taze kuşkonmaz başlangıçlar için lezzetli alternatifler arasında yerini alıyor. Şehrin en iyi Napoli pizzaları,  el yapımı leziz makarnaları ve organik sebzeleriyle PiPa sizlere unutulmaz bir lezzet şöleni yaşatıyor.  Tatlılar arasından bulunan” Nutellalı Pizza” ise favoriniz olmaya aday.  Direktörlüğünü Enzo Carbone’nin yaptığı PiPa’nın mutfak ekibinde yer alan yönetici şef Marco Russo ve pizza şefi Enrico Maccario sundukları lezzetlerle büyük beğeni topluyorlar.

Napoli’den getirilen orijinal ve katkısız malzemelerle şehrin en lezzetli Napoli pizzaları 57 saniyede geleneksel taş fırınında pişirilirken, PiPa’nın lezzet sırını deneyimlemek sizlere kalıyor. 

pipa nişantaşı restaurant


Adres: Süleyman Nazif Sk 7/B, Nişantaşı/ Istanbul

Telefon: (0212) 225 7472


 

Nişantaşı’nda alışveriş yapabileceğiniz butik mağazalar nerelerde?

Nişantaşı’nda alışveriş yapabileceğiniz butik mağazalar nerelerde?

İstanbul'un moda merkezi olarak tanımlayabiliceğimiz Nişantaşı semtinin özel mekanları, lezzetli restaurantları ve şık butikleri ile hepimizin kalbini çalıyor. Bir keyif kahvesine gittiğimiz kahve durakları, iş çıkışı arkadaşlarımızla gitiğimiz gastropubmekanlar ve hatta canlı müzik eşliğinde lezzetli yemekler tadabiliceğimiz mekanlarının yanında bonusu olan özel butikleri ile Nişantaşı bu aralar bizim, yeni alışveriş rotamız.

 

Ju.İstanbul

Blog yazarlığı yaparak başladıkları moda yolcuklarında giyime aşklarını bir marka altında yapmayı karar verirler. 2013 yılında Ju.İstanbul kuran Ahsen ve Duygu, ikilisi en büyük hayallarini gerçekleştirerek kadınların içinde kendilerini özel hissedecekleri kıyafetler tasarlama başladılar. Her sezon masal gibi koleksiyonlar hazırlayan ikilinin showroomları da tasarladıkları kıyafetler gibi masalsı.

 

Adres:Valikonağı Cad. No.60,Yavuz Apt. Kat:2 D:5 Nişantaşı / İstanbul

Telefon:(212) 232 5222


Museum of Fine Clothing

Eda Güngör hayalindeki kıyafet müzesini Nişantaşı’nda Dilek Apartman’ında açalı epey oldu. Burayı açarken ilk hedefi bir mevsim sonra demode olmayacak tasarımlar üretmek ve dünyanın her yerinden topladığı iyi tasarımları bir araya getirmek olmuş. Butik mağazasının isminde müze geçmesinin nedeni de yaralı ve kıymetli nesnelerin sakladığı yerler müzeler olduğu için müze ismini seçmiş. Butiğinde markar ve özel tasarımcıların koleksiyonlarını sattığı bir corner mağaza gibi görünse de kendisi burada kişiye özel tasarımlar yapıyor.

Adres:Paşa Mh., Dilek Sk No:4 D:9, Şişli/Nişantaşı

Telefon: (212)236 4660


My Best Friends

2012 yılında kurdukları markaları My Best Friends, şimdilerde moda tutkunlarının yeni gözde butiklerinden... İki arkadaş moda tutkularını, dostluklarını anlatan “best friends” kelimesi ile markalarına taşıdılar. Hızlı büyüyen butiklerini corner mağazalara taşıyan moda evi, ulaşılabilir modayı herkese sunmak için online mağaza açtılar ve şimdi dünyanın her yerine My Best Friends ürünleri yolluyorlar.

 

Adres:Teşvikiye Mah. Bostan sk. Hümeyra Apt. No: 3 D:3 Teşvikiye - Nişantaşı

Telefon: (212) 246 2963


Kumpanya 62

Adının enerjisine kapıldığımı butik Kumpanya 62, sizlere de bizlere hatırladığı gibi 62’den tavşan yaptığımız zamanları hatırlattı mı?

Nişantaşı Topağacı'nda Amerikan Hastanesi’nin hemen arka sokağında yer alan butiği görür görmez kendiniz içeride buluyorsunuz. Eğlenceli dekorasyonu ve özel tasarım ürünleriyle tasarıma genç bir soluk getiren butikte 18 tasarımcının ürünleri yer alıyor. Kıyafet tasarımlarından çok şapka, mayo ve aksesuar gibi ürünleri üreten özel tasarımcıların işlerini de bu butikte keşfedebilirsiniz.

Adres:Dr. Orhan Ersek sok. No:53 Topağacı/Nişantaşı

Telefon: (212) 246 6875


Closh Butik

Nişantaşı’nın gözde sokaklarından AtiyeSokak’da hemen sağ tarafınızda kalan ve Rönesans döneminden fırlamış gibi duran mağazasıyla dikkat çeken butik yine iki arkadaş Serli ve Selvin’in 5 yıl önce kurdukları butikleri... Bayan tasarımlarının yanında çocuklar içinde koleksiyon hazırlayan ikili anne-kız uyumunun güzelliğini seviyorlar tasarımlarında Houte Couture ‘da çalışan tasarımcıların butiklerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Adres:Atiye Sok. No:2 Adres:Abdi İpekçi Cad. No: 45 Lalezar Apt. Teşvikiye/İSTANBUL

Telefon: (212) 258 5756


Fey

Her zaman hayallerinin peşinden giden Fatoş Yalın’ın zamansız ve hiç modası geçmeyecek butiği Fey, ilhamını James Mason Brown’ın; “The fey quality was there, the ability to see the moon at mid-day” sözünden alıyor. Yıllar içinde edindiği bilgi birikimlerini tek bir çatı altında toplayan Fatoş Hanım, buraya gelenlerin her zaman kendilerini iyi hissetmelerini istiyor. Ürünleri kendi moda zevkinden ve vintage sevgisinden geliyor. 1930’lu yılların moda ve stillerine sahip elbiseler, Paris stili şapkalar ve hikayesi olan kıyafetlerin bir arada olduğu bu butiği bir şeyler satın almasanızda gezmek için uğramalısınız.

Adres:Mim Kemal Öke Cad. No:9, Nişantaşı/Istanbul

Telefon: (212)219 8724

 

Nişantaşı'nın yeni kahve cenneti Black Shot Cafe & Pub

Nişantaşı'nın yeni kahve cenneti Black Shot Cafe & Pub

Menüsünde bulunan Pet Friendly mamalarıyla, hayvan barınaklarına yardımda bulunan Black Shot Cafe'nin kapıları evcil hayvanlarınıza her daim açık.

 

Black Shot Cafe, nitelikli kahve içmek isteyen herkesi mekânında 'kahve kardeşi' olmaya davet ediyor. Topağacı’nda açılalı henüz birkaç hafta olmasına rağmen şimdiden popüler olmuş olan Black Shot, hayvan dostu Nişantaşı halkının ihtiyaçlarını düşünerek, hem de hayvanlar için fayda sağlamak istemiş ve menülerine köpek mamalarını eklemiş. Burada hayvan dostlarınız için seçtiğiniz mamanın tüm geliri barınaklara gidecek şekilde ayarlanmış.

Hem bir havyan dostu hem de uzman bir kahveci olan mekan sahipleri kahve çekirdeklerine ve kavurma tekniklerine oldukça hâkim… Misafirlerinin lezzetli bir kahve içmeleri için her menüye ekledikleri kahveleri itina ile çalışmışlar. Yaratıcılıklarını da ortaya koyan ekip Soğuk Cold Brew’lerini shot bardakları ve dilerseniz geniş kadehlerle buz gibi sunuyor. Nitelikli kahve ile hazırlanmış.  Affagato’larının içine sürpriz bir top dondurma atarak sizleri serinletiyor.

Klasik kahvelerine de yer veren mekanın sürprizleri de hiç bitmiyor. Pub niteliklerinden dolayı ilerleyen tarihlerde artisan bira ve butik şaraplar eklenecek.

Kahve yanında iyi gider dedikleri her tatlıyı özenle ve organik olarak hazırlıyorlar. Çikolatalı kek, lezzetli tartlar, kahvaltı için kahve yanına iyi giden pan cakelerde çabası.

Yazar: Zeynep Ceylan
Adres

Ihlamur Yolu Sk No:21 Topağacı/Teşvikiye


Telephone:
+90-533 648 6621

Information

Ulaşım

Information

Ulaşım

Adres: Teşvikiye Cad./atiye Sk No:7 D:2, Nişantaşı/İstanbul

Telefon: +90 (212) 343 24 35

Information

Ulaşım

Adres: Teşvikiye Mahallesi Vali Konağı Caddesi No:96/A Nişantaşı, Şişli, İstanbul

Telefon: +90 (212) 291 58 25

Nişantaşı Hastanesi

Nişantaşı- Teşvikiye’de Alışverişi Keyfe Dönüştürün!

Alışveriş söz konusu olunca, elbette ki Teşvikiye ve Nişantaşı’ndan bahsetmeden olmaz. Gerçekten de hemen hemen bütün ünlü markaların şubelerinin yer aldığı Teşvikiye ve Nişantaşı semtinde, mağazalar arasında yer alan sokak kahveleri, kafe ve barlar alışverişi tam bir keyfe dönüştürüyor.Alışveriş merkezinden çok açık havada olmayı tercih ediyorsanız, üstelik de kimi zaman da bir kafede oturup sokağın kalabalığını ve birbirinden güzel tarihi binaları seyretmenin tadını çıkartmak istiyorsanız Nişantaşı ve Teşvikiye tam size göre.

Bu çok özel semt hakkındaki ayrıntılı bilgilere sitemizin Nişantaşı bölümünden ulaşabilirsiniz.

Şıklığın Merkezine Seyahat: Nişantaşı

Şıklığın Merkezine Seyahat: Nişantaşı

Adını padişahların atış talimi yaptıktan sonra iyi atışlarını işaretlemek üzere diktirdikleri anıt taşlarından alan Nişantaşı, Valikonağı ile Teşvikiye Caddesi’nin kesiştiği bölgede yer alır. Konaklar semti Nişantaşı’na ilk nişan taşı, 1790-1791 yıllarında III. Selim tarafından diktirilir. Şişli ilçesine bağlı olan bu semtte yerleşimin tarihi 19. yüzyılın ortalarına kadar uzanır. Daha önce tamamen atış talimleri yapılan ormanlık bir alan olan semt, sarayın Dolmabahçe ve Yıldız’a taşınmasıyla birlikte hanedan üyeleri ve ileri gelen devlet görevlilerinin bölgeye yerleşmesiyle önem kazanır.

III. Selim’den sonra II. Mahmut’un ve Sultan Abdülmecid’in de ilgi odağı olur. Sultan Abdülmecid’in bölgeye olan ilgisi, Dolmabahçe Sarayı’na taşınmasının ardından artar. Sultan Abdülaziz döneminde yerleşim bölgesi olmaya başlayan Nişantaşı, Pera yani Beyoğlu’na yakın olması nedeniyle Osmanlı’nın gözde semtleri arasına girer.

Günümüzde Nişantaşı

Cumhuriyet döneminde de İstanbul’un en önemli bölgelerinden biri olan Nişantaşı, gerek alışveriş gerekse sosyal hayatın renkliliği açısından İstanbullular ve turistlerin yoğun ilgisini görür.

Nişantaşı’na gittiğinizde, İstanbul’da yer alan ve her biri alışveriş ve iş merkezi olan Maslak, Levent ve Etiler’den daha farklı bir yapıyla karşılaşırsınız. Tamamen yeni binalar ve sitelerle çevrilmiş olan bu bölgelerden farklı olarak Nişantaşı, gerek tarihi dokusu gerekse kültürel mozaiği ile sizi sıcak bir yer olduğunu hissettirir.

Popüler Mekan Nişantaşı

Gece Gündüz Canlı

Dünyaca ünlü markaların prestij mağazalarına ev sahipliği yapan Osmanlı ve Cumhuriyet döneminden kalma binalarında alışverişle başlayan yolculuğunuz, akşamüstleri kafelerde, akşam restoranlarda ve gece ilerleyen saatlerde ise barlarda devam eder. Bütün bu hareketlilik içinde gazeteci, yazar, sinemacı ve modacı gibi meslek gruplarından ünlü simaları da görürseniz şaşırmayın!

Başta Nişantaşı Festivali olmak üzere pek çok kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapan semtte, kaldırımlarda, ağaçlarda ve trafik ışıklarında çeşitli sanatçıların çalışmalarına ya da sokak sergilerine rastlayabilirsiniz. Yılbaşı gecesi düzenlenen sokak partilerinde de yeni yılın coşkusunu büyük bir heyecanla hissedersiniz.

Tüm renkliliğiyle bir karnaval havasını hissettiğiniz Nişantaşı’ndan Maçka Parkı’na çevirelim yönümüzü… Küçük patika yolları, ağaçları ve kafeleriyle Maçka Parkı, şehrin ortasında kır havası yaşatır. Park, semtte gerçekleştirilen çok özel konserlere, açık hava sergilerine ve çeşitli sanatçıların ilginç performans gösterilerine ev sahipliği yapar. Ayrıca sabah sporu arkasından yapılan güzel kahvaltılarla da Maçka Parkı, vazgeçilmez mekânlar arasında yerini alır. 

Nişantaşı Sakinleri

Tıpkı Etiler ya da Levent gibi bulunduğu lokasyon itibariyle birçok yere yakın olması, aynı zamanda ünlü alışveriş merkezine ve birbirinden şık birçok kafeye ev sahipliği yapması bakımından da Nişantaşı, ünlülülerin en çok tercih ettiği semtler arasında. Berrak Tüzünataç, Gülse Birsel, Ece Sükan, Ayşe Özyılmazel, Ezgi Mola ve daha pek çok ünlü isme Nişantaşı’nda denk gelebilirsiniz.


Leave a Comment

You can also write your personal comment with


Sign In