Top

HOSTLARIMIZDAN BEKLEDİĞİMİZ İÇERİK KALİTE STANDARTLARI NELERDİR?

İSTANBUL.COM’DA SATIŞA SUNULACAK TUR, DENEYİM VE AKTİVİTELER İÇİN BEKLENEN KALİTE STANDARTLARI NELERDİR?

  • Istanbul.com’da yer almasını istediğimiz tüm tur, lokal deneyimler, giriş biletleri etkinlik ve aktivitelerde, birlikte çalışacağımız iş ortaklarımızın ve deneyimleri yaratan ev sahiplerimizin, özgün bakış açılarını ve tutkularının hikayelerini yansıtmalarını bekleriz.
  • Bu platformda, “things to do” ana kategorimiz altında yer alan içerik sahiplerinin Istanbul.com üzerinden ürünlerini satın alım yapan gezginlere, salt rehberlerin ve internet aramalarının sunamayacağı özel hizmetler sunabilmelerini ve gezginlerin kendi kendilerine ulaşamayacakları kişilerin, bazen yerlerin ya da aktivitelerin perde arkasını görme olanağı sunmalarını isteriz.
  • Müşteri yorumlarını çok önemseriz.
  • İçerik değerlendirme standartları aynı zamanda hem istanbul.com olarak bizlerin, hem de iş ortaklarımızın harika değerlendirmeler, yorumlar ve puanlar almasına yardımcı olacaktır. istanbul.com üye ve kullanıcılarının puanlarını, geri bildirim ve yorumlarını kontrol ettiğimizde memnuniyet seviyelerini, duygu ve düşüncelerini karşılıklı görmemiz sağlanmış olur. Bu yorumlardan etkilenerek bu deneyim ve etkinliklerin bir parçası olmak isteyen diğer gezginler de bu yorumları dikkate alarak hareket edecek, bu durum satışlara da yansıyarak tüm tarafların karşılıklı memnuniyeti daha da büyüyecektir. İş ortaklarımızın ve lokal hostluk yapan rehberlerimizin sürekli düşük puanlar ve kötü yorumlar alması, müşteri memnuniyeti ve içerik değerlendirme standartlarını karşılayamadıklarına dair başka göstergelerin de oluşması halinde tur, deneyim ve etkinlik girişleri, Istanbul.com’daki partner iş ortaklığı statüleri geçici ya da süreli olarak devre dışı bırakılabilir, istanbul.com platformu üzerindeki tüm kayıtları silinebilir. Lütfen tüm çalışmalarınızda ve yarattığınız hizmet ve içeriklerde bunu bilerek hareket ediniz.

İstanbul.com olarak iş ortaklarımızdan, kendi uzmanlıkları çerçevesinde misafir gezginler ile tutkularını, derin bilgilerini hevesle paylaşmalarını ve de bu özel şehirde onlar için unutulmayacak paha biçilemez anlar yaratmak için heyecan duymalarını bekleriz.

İş Ortaklarımızda önemsediğimiz değerlerimiz aşağıdaki gibidir;

GÜVENİLİRLİK

İş ortaklarımızdan, turları, deneyim ve etkinlikleri host edecek rehber ve uzmanlarının deneyim ve etkinliğin teması hakkında tutkulu olmalarını, uzmanlık konuları ile ilgili derin bilgilerini ya da faaliyetteki hünerli ustalıklarını sergilemelerini bekleriz.

ERİŞİM

İş ortaklarımızın, İstanbul’a gelen turist gezginlere; insanlar, yerler ya da faaliyetler hakkında internet aramalarında bulamayacakları “paha biçilemez perde arkası erişimi” sağlamalarını ve aktiviteden ayrıldıklarında “iyi ki katılmışım” hissiyatını yaşatmalarını bekleriz. Unutmayın, bu erişim katılımcı misafirlere yaşadıkları heyecanı diğer katılımcılar ile de paylaşma isteği yaratacaktır.

BAKIŞ AÇISI

İstanbul.com’da yer alacak tüm tur, deneyim ve aktivitelere katılan gezginlerin, aslında iş ortaklarımızın, rehberlerimizin  vede hostluk yapan ev sahiplerimizin uzmanlıklarının dünyasına daldıklarını düşünürüz. Gezginler, iş ortaklarımız ve uzmanlarının aktivite boyunca geçmişine ve onların bakış açısına dair derin bir anlayış da edinirler. Bu süreçte iş ortaklarımızdan beklentimiz, gezginlere yardımcı olacak güzel anlar yaratmaları, onların  aktivitelere devam ettikten sonra, kazanmalarını istedikleri yeni bakış açısı ile aktivitelerden ayrılmalarını ve İstanbul seyehatlerini çok güzel anılar biriktirerek hatırlamalarını sağlamalarıdır.

KATILIM

İş Ortaklarımızın, deneyim ve aktivitelere ev sahipliği yapacak uzman rehberlerimizin, local host’larımızın  sadece gözleyerek değil, oluşturdukları tur, deneyim ve aktiviteyi aynı zamanda yaşayarak katılımcı misafirlerinin, gezginlerin faaliyetlere ya da konuşmalara anlamlı bir şekilde dahil olmaları için onlara fırsatlar sunmalarını isteriz.

BAĞLANTI

İş ortaklarımızın, deneyim ve aktivitelere ev sahipliği yapacak uzman rehberlerimizin aktivitelerinde kucaklayıcı ve samimi ortamlar oluşturmalarını isteriz. Katılımcı grubu ve gezginleri tanımaya çalışarak, birbirleriyle etkileşim sağlayacakları bir iletişim biçimi geliştirmelerini ve gezginlerin ülkemizi şehrimizi ve kültürümüzü daha yakından tanıyarak, yeni arkadaşlar edinmiş olarak deneyim ve aktivitelerden ayrılmalarını sağlamalarını bekleriz. Unutmayın ki bu iletişim biçimi her zaman sizlere olumlu yorum ve puanlar olarak geri dönecektir.

DOĞRULUK

İş ortakları, İstanbul.com’a girişini ve satışını yaptığı tüm tur, deneyim ve aktivitelerin hizmet içeriğinin doğruluğunu çok ama çok önemsemeli, yanıltıcı ya da yanlış anlaşılmaya ihtimal verecek bilgilere yer vermeyerek, açık ve anlaşılır bir dil kullanmalıdırlar. Detay sayfalarında yer alan hizmet içeriğinde bu turu, deneyimi ve  aktiviteyi satın almak isteyen misafirlerin beklentilerine çok açık bir şekilde cevap almaları sağlanmalıdır. Bu içeriğe, aktiviteye kimin ev sahipliği yaptığı, aktivitenin konumu, varsa temin edilmesi gereken materyaller, süresi, misafirlerin neler yapacakları, onlardan beklenenler ihtiyaç halinde nasıl bir hazırlık ile gelmeleri gerektiği gibi bilgiler de dahil olmalıdır.

İLETİŞİM

İstanbul.com’un iş ortaklarından beklediği, hizmetlerini satın alan turistlere, gezginlere karşı her zaman hassas ve düşünceli olmalarıdır. Açık, net ve tutarlı bir iletişim, misafirlerin iyi vakit geçireceği ve böylece sonraki oluşturulacak tur ve deneyimlere de katılmak isteyebilecekleri anlamına gelecektir. Katılımcıların bu güzel deneyim sonrası yorumları ile diğer gezginlere de en iyi şekilde referans olacakları unutulmamalıdır.

REZERVASYONLARA BAĞLILIK

Bir rezervasyon onaylandıktan ve satış gerçekleştikten sonra misafirler, aktivite düzenleyici şirket ya da bireyler tarafınca ihtiyaçlarıyla ilgileneceğine güvenmelidirler. Bir aktiviteyi iptal etmek ya da değiştirmek gezginler için rahatsız edici ve zor olabilir. Tur, deneyim ve aktiviteyi düzenleyen kurum ya da birey tarafınca detay sayfalarında, açıklamalarının ve müsaitliliğin her zaman güncel tutulması beklenir.

SAYGI

İstanbul.com’da hizmet satışı gerçekleştiren tüm iş ortaklarımız, satın alım yapan her katılımcı gezgine kendini gruba dahil edilmiş ve hoş karşılanmış hissettirmelidir. İş Ortaklarımız, local rehberlik edecek Host’larımız misafirlerinin farklı ülkelerden bu şehre geldikerini, Istanbul’u keşfetmek için kısa süreliğine burada olduklarını, farklı kültürel değerlere ve eğitimlere sahip olabileceklerini bilmeli ve her katılımcı misafire saygılı davranmalıdırlar. Etkinlik esnasında dil, din, ırk, mezhep ayrımı gözetilmemeli ve grup içerisinde tartışma yaratabilecek herhangi bir konudan uzak durulmalıdır. Tüm tur, deneyim ve aktivitelerde  en önemsediğimiz bir diğer önemli husus;  içeriğinde aleni şekilde küfür, siyasi propaganda, yasadışı sayılan resim, yazı vb. içerikler, pornografik yazı, resim vb. içerikler, açıklaması bulunmayan aktivite ve etkinlik içerikleri, deneme amaçlı yapıldığına karar verilen aktivite ve etkinlik sayfaları kabul edilemez ve ilk adım olan Partner ilişkisinin sonlanmasına neden olur.

GÜVENLİK

İstanbul.com iş ortakları ve lokal host’lar tarafından oluşturulan tur ve deneyimler sırasında etkinliğin getirebileceği her türlü tehlike, sağlık sorunu, oluşabilecek kaza gibi durumlarda aktivite sahibinin bunu ön görerek katılımcılarını uyarması, eğer etkinliğin bir sağlık sorunu oluşturabileceği ya da tetikleyebileceği gibi bir öngörü var ise bu konu ile ilgili aktivite detaylarında medikal bir bilgilendirme yaparak not düşmesi beklenmektedir. Aynı şekilde etkinlik türüne göre belirlenmesi gerektiği düşünülen bir yaş sınırı varsa bu konu hakkında da uyarıda bulunulması oldukça önemlidir.

DEĞER

İstanbul.com iş ortaklarının oluşturacakları aktivitelerini nasıl fiyatlandıracağı kendi kontrollerinde olmak ile birlikte, belirlenen fiyatın satılabilir olması ve emsallerinden yüksek olmaması çok önemlidir. Her şeyden önemlisi tur, deneyim ve aktivitenizin içeriği, sunulan ve verilen hizmet ile beklentileri dengeleyen bir fiyatta belirlenerek deneyimi satılabilir kılması, bir çok kişiye ulaşması ve viral yayılımının sağlanması açısından çok önemlidir. Misafirler bir tur, deneyim ve aktiviteye katıldıktan sonra harcadıkları zaman ve paraya değdiğini hissederek, aktivitenin fiyatına bağlı olarak karşılaşacakları hizmet seviyesini ve yaşayacakları bu deneyimin ayrıcalığını tahmin edebilmelidirler.

 

Sıkça Sorulan Sorulara Göz Atmak için Tıklayın.